Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού της ΑΕΚ στα Τρίκαλα με την τοπική ομάδα.

18:41
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του φιλικού Τρίκαλα-ΑΕΚ.
18:42
Ο αγώνας δεν έχει τηλεοπτική μετάδοση, αλλά θα υπάρχει ενημέρωση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 και φυσικά από το sport-fm.gr.
18:43
Βασικοί με την ΑΕΚ οι Πατίτο Ροντρίγκες και Ούγκο Αλμέιδα.
18:43
Ο Γεωργιανός τεχνικός έκανε πολλές αλλαγές, με τον Μπάρκα στο τέρμα, τους Ντίας και Μπακάκη στα άκρα της άμυνας, τους Τζανετόπουλο και Λαμπρόπουλο στόπερ, τον Γιόχανσον και τον Γαλανόπουλο αμυντικά χαφ, ενώ Πλατέλλας και Πατίτο θα πλαισιώνουν από τα άκρα τους Αραβίδη και Αλμέιδα σε ένα σύστημα που μοιάζει με 4-4-2.
18:43
Βούρας, Μανωλάς, Βασιλαντωνόπουλος, Ζόριτς, Πέκχαρτ, Τσέλιος, Μαρκοπουλιώτης και Γιαννούτσος είναι στον πάγκο.
18:43
Περίπου 6.000 θεατές στο γήπεδο, πάνω από 1.000 εκείνοι της ΑΕΚ.
18:44
Διαιτητής του αγώνα ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος.
18:57
Για τα Τρίκαλα αγωνίζονται οι Παπαδόπουλος, Μίνγκας, Νιάρος, Παπαναγιώτου, Σαρακατσάνος, Μουμίν, Στογιάνοβιτς, Σερτζίνιο, Κουσκουνάς, Χασομέρης, Μπαϊκαρά.
19:05
Κίτρινες φανέλες με μαύρη διαγώνια ρίγα η ΑΕΚ, λευκές φανέλες οι γηπεδούχοι.
19:05
Άρχισε το ματς!!!
19:08
6' Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά. Υψηλή η θερμοκρασία στο γήπεδο (33 βαθμοί).
19:10
8' Ελαφρά υπεροχή για τα Τρίκαλα στα πρώτα λεπτά, αλλά χωρίς απειλή.
19:14
9' Ο Πατίτο χρησιμοποιείται σε ελεύθερο ρόλο πίσω από τον Αλμέιδα, όχι σαν εξτρέμ. Στα «φτερά» είναι οι Αραβίδης και Πλατέλλας.
19:15
9' Μια μακρινή κεφαλιά του Αλμέιδα, δεν απειλεί ουσιαστικά τον Παπαδόπουλο που μπλοκάρει εύκολα.
19:19
12' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Σέντρα του Ντίας από τα αριστερά, πολύ όμορφη γυριστή κεφαλιά από τον Αλμέιδα και η μπάλα στα δίχτυα. Το πρώτο γκολ του Πορτογάλου φορ.
19:24
17' Μετά το γκολ η ΑΕΚ πήρε τα πάνω της και είναι διαρκώς στην επίθεση.
19:25
17' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Σέντρα του Μπακάκη, κόντρα από τον Σαρακατσάνο, η μπάλα σταματά στο δοκάρι του Παπαδόπουλου.
19:32
22' Τάιμ άουτ για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων. Είπαμε και πριν, η θερμοκρασία είναι πολύ υψηλή για την ώρα.
19:37
23' Καλή στιγμή με σουτ του Πλατέλλα.
19:37
25' Κεφαλιά του Λαμπρόπουλου, λίγο άουτ.
19:39
32' Σηκώθηκαν για ζέσταμα οι ρεζέρβες της ΑΕΚ, κατ' εντολήν του Κετσπάγια.
19:43
39' Η ΑΕΚ έχει χάσει κάποια μέτρα στο γήπεδο, τα Τρίκαλα έχουν αναλάβει περισσότερες πρωτοβουλίες στα τελευταία λεπτά, αλλά δεν απειλούν.
19:47
40' Ριζογιάννης αντί Μουμίν για τα Τρίκαλα, η πρώτη αλλαγή στο ματς.
19:48
41' Άλλες δύο αλλαγές για τα Τρίκαλα που αποσύρουν Στογιάνοβιτς και Χασομέρη. Μέσα Στεπάνοβιτς και Νικολακάκης.
19:49
45' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ
19:50
Ο Πατίτο Ροντρίγκες σκοράρει για την ΑΕΚ. Ο Αραβίδης τράβηξε δύο αμυντικούς πάνω του, σερβίρει στον Πατίτο κι αυτός πλασάρει, ενώ η μπάλα από κόντρα στον Σαρακατσάνο καταλήγει στα δίχτυα για το 0-2.
19:53
45+1 Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Η ΑΕΚ προηγείται με 2-0 με τα γκολ των Αλμέιδα και Πατίτο στο 12' και το 45' αντίστοιχα.
20:08
Δείτε εδώ το πρώτο γκολ του Ούγκο Αλμέιδα με τη φανέλα της ΑΕΚ.
20:09
46' Έναρξη του δευτέρου μέρους. Χωρίς αλλαγές για την ΑΕΚ. Τρεις αλλαγές ακόμη για τα Τρίκαλα.
20:14
48' Σουτ του Στεπάνοβιτς, η μπάλα άουτ.
20:18
53' Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη που έκανε φάουλ για να σταματήσει αντεπίθεση των Τρικάλων.
20:19
54' Φοβερό σουτ του Γιόχανσον από 30 μέτρα, μόλις άουτ η μπάλα.
20:20
55' Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Λάθος από τον Μπακάκη, ο Νικολακάκης βγαίνει απέναντι από τον Μπάρκα, αλλά εκείνος κάνει καλή έξοδο και σταματά τον αντίπαλό του.
20:20
58' Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Πέκχαρτ και Τσέλιος στο παιχνίδι, εκτός ο Πατίτο και ο Αλμέιδα.
20:31
63' Ντεμπούτο για τον Κώστα Μανωλά, που παίρνει τη θέση του Γιόχανσον.
20:32
64' Ο Μανωλάς παίζει στόπερ, με τον Λαμπρόπουλο να παίζει δεύτερο κεντρικό χαφ, όπως έκανε και κόντρα στη Σεντ Ετιέν.
20:35
70' Άλλες τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ.
20:36
Βούρας αντί Μπάρκα, Γιαννούτσος αντί Ντίας και Μαρκοπουλιώτης αντί Πλατέλλα.
20:38
75' ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα.
20:38
Ο Γιαννιτσάνης που χθες αποκτήθηκε επωφελήθηκε από μία κόντρα και μετά από σέντρα του Δουκάκη από κοντά νίκησε τον Βούρα μειώνοντας με κεφαλιά σε 1-2.
20:45
84' Εντυπωσιακό το κλίμα στο γήπεδο.
20:45
86' Ζόριτς και Βασιλαντωνόπουλος αντί Αραβίδη και Μπακάκη, οι νέες αλλαγές της ΑΕΚ.
20:50
89' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με προσπάθεια του Βασιλαντωνόπουλου που σέρβιρε στον Πέκχαρτ, αλλά εκείνος ήταν οριακά σε θέση οφσάιντ.
20:53
90' Καλή στιγμή για τα Τρίκαλα, γύρισμα στην περιοχή αλλά ο Βούρας μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
20:55
92' Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα, αλλά η προβολή που γίνεται δεν είναι αρκετή για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
20:57
93' Tέλος του αγώνα. Η ΑΕΚ νικά 2-1 στα Τρίκαλα με γκολ των Αλμέιδα (12') και Πατίτο (45'), ο Γιαννιτσάνης μείωσε στο 75'. Καλό βράδυ.