Ομόνοια-Παναθηναϊκός

Με γκολ του Ντάρμπισιρ, που έδειξε το… αυτί του στους φίλους του Παναθηναϊκού(!), η Ομόνοια προηγείται 1-0 της ομάδας του Στραματσόνι. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του ματς από το sportfm.gr

19:52
Καλησπέρα σας.
19:54
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το φιλικό του Παναθηναϊκού... εν όψει Μπρόντμπι, με την Ομόνοια στο ΓΣΠ.
19:55
Πάμε να δούμε τους «11» που επέλεξε ο Αντρέα Στραματσόνι!
19:56
Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Ρέις, Μπουμάλ, Λέτο, Λουντ, Βιγιαφάνες, Νάνο, Λεντέσμα, Μέστο, Ιβανόφ.
19:58
Και η ενδεκάδα της Ομόνοιας: Παναγή, Δημητρίου, Νασιμέντο, Παντελιάδης, Μαργκάσα, Τουρέ, Φυλακτού, Κλέιτον, Χριστοφή, Αγκάγιεφ, Ντάρμπισιρ.
19:59
Παλιοί φίλοι και... εχθροί απέναντι στους «πράσινους», καθώς στην κυπριακή ομάδα αγωνίζονται Κλέιτον και Ντάρμπισιρ!
20:00
1' Σέντρα στο παιχνίδι!
20:02
4-2-3-1 παίζει ο Παναθηναϊκός, με Ρέις και Ιβανόφ στο κέντρο της άμυνας, αριστερά είναι ο Νάνο και δεξιά ο Μέστο. Αριστερό εξτρέμ ο Μπουμάλ, δεξί ο Λουντ και ο Βιγιαφάνιες πίσω από τον Λέτο. Κουτρουμπής και Λεντέσμα τα αμυντικά χαφ. Κάτω από τα γκολπόστ κάθεται ο Κοτσόλης.
20:06
Στον πάγκο είναι και ο Ρινάλντι, ο οποίος θα κάνει, πιθανότατα, το ανεπίσημο ντεμπούτο του.
20:11
Συμπληρώσαμε 10' αγώνα, τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής. Έχει μια κάποια υπεροχή η Ομόνοια.
20:12
11' Έβγαινε τετ-α-τετ η Ομόνοια, σήκωσε το σημαιάκι του ο βοηθός για οφσάιντ. Λάθος υπόδειξη.
20:14
Αρκετοί οπαδοί του Παναθηναϊκού στο ΓΣΠ, δεν έχουν σταματήσει να φωνάζουν!
20:15
15' Πρώτη καλή στιγμή για την Ομόνοια! Ωραίο σουτ του Κλέιτον έξω από την περιοχή, εξαιρετική απόκρουση του Κοτσόλη, που βγάζει σε κόρνερ!
20:15
15' ΔΟΚΑΡΙ για την Ομόνοια! Εκτελείται πλασαριστά το κόρνερ, σουτ του Χριστοφή από τη διαγώνιο της περιοχής, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Κοτσόλη!
20:21
20' Μακρινό σουτ του Λεντέσμα, ψηλά η μπάλα, άουτ.
20:24
24' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια, 1-0! Σέντρα του Χριστοφή από δεξιά, ο Αγκάγιεφ γυρίζει με το κεφάλι στο πίσω δοκάρι και με νέα κεφαλιά, σε κενή εστία, ο Ντάρμπισιρ ανοίγει το σκορ! Τεράστιο κενό στην άμυνα του Παναθηναϊκού.
20:26
Ο Άγγλος επιθετικός, μάλιστα, πήγε μπροστά στους φίλους του Παναθηναϊκού και... έδειξε το αυτί του!
20:30
Σε... Λεωφόρο έχουν μετατρέψει το ΓΣΠ οι φίλοι του Παναθηναϊκού στην Κύπρο! Διαβάστε περισσότερα εδώ.
20:31
29' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σέντρα του Νάνο από αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Μπουμάλ, που θα κάνει το σουτ από δεξιά, αλλά θα στείλει την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Παναγή!
20:33
31' Σέντρα του Μέστο από αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Λέτο, που από το ύψος της μικρής περιοχής θα σουτάρει άουτ.
20:36
33' Λίγο έλειψε να γίνει η... ζημιά από κόντρα του Ιβανόφ στη μεγάλη περιοχή, σε ετοιμότητα, πάντως, ο Κοτσόλης.
20:41
Σήκωσε Γουακάσο και Ιμπάρμπο για ζέσταμα ο Στραματσόνι.
20:41
Πέντε λεπτά για τη συμπλήρωση των 45'.
20:47
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
21:02
46' Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.
21:03
Τρεις αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Βλαχοδήμος, Γουακάσο και Ιμπάρμπο μέσα, στις θέσεις των Κοτσόλη, Ιβανόφ και Μπουμάλ.
21:07
50' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια! Ωραία συνεργασία της κυπριακής ομάδας, ο Φυλακτού θα κάνει το σουτ από τη μικρή περιοχή, διώχνει ο Λεντέσμα.
21:09
Ένα λεπτό νωρίτερα, ο Ντάρμπισιρ πέρασε από δεξιά ΚΑΙ τον Βλαχοδήμο, πλάσαρε σε κενή εστία, αλλά από πολύ πλάγια, και ο Κουτρουμπής έβγαλε σε κόρνερ.
21:09
Με 4-1-3-2 παίζει τώρα ο Παναθηναϊκός.
21:11
55' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Ο Ιμπάρμπο σούταρε από δεξιά, άουτ η μπάλα.
21:13
57' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια, 2-0! «Κοιμήθηκε» ξανά η άμυνα του Παναθηναϊκού και ο Χριστοφή γύρισε στον Αγκάγιεφ, που με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της κυπριακής ομάδας.
21:20
63' Φάση για την Ομόνοια. Αναπτύσσεται ωραία ο κυπριακός σύλλογος, βγαίνει η σέντρα από τα δεξιά, ο Σεριντάν από κοντά κάνει την προβολή, αλλά το βγάζει ο Οδ. Βλαχοδήμος. Πάντως δόθηκε οφσάιντ όταν έγινε η μπαλιά, οπότε δεν «μετρά» η φάση.
21:21
64' Βγήκε μια κάθετη για τον Λέτο, αλλά δεν προλαβαίνει ο Αργεντινός να γίνει κάτοχος της μπάλας, με τον τερματοφύλακα της Ομόνοιας να μαζεύει την μπάλα.
21:22
65' Ο Ιμπάρμπο δίνει στον Λέτο, αυτός γυρίζει ωραία το σώμα του μέσα στην περιοχή της Ομόνοιας, ωστόσο το σουτ του είναι αδύναμο και μπλοκάρει εύκολα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.
21:24
Μαζεμένες αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Μαρινάκης, Ευαγγέλου, Βλαχοδήμος, Στάικος και Ρινάλντι αντί των Μέστο, Βιγιαφάνες, Λέτο, Ρέις και Λεντέσμα.
21:28
Ντεμπούτο -ανεπίσημο- για τον Ρινάλντι.
21:31
75' Ένα σουτ του Στάικου, η μπάλα άουτ.
21:36
79' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια, 3-0! Τεράστιο κενό αριστερά, ο Σέρινταν μόνος του στο ύψος της μικρής περιοχής σκοράρει.
21:40
82' Ωραία κίνηση του Γουακάσο από αριστερά, πασάρει στον Βλαχοδήμο, που σουτάρει πάνω στα σώματα.
21:49
90'+2' Λήξη του αγώνα.