Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του φιλικού ανάμεσα στον Άρη και την ΑΕΚ στο «Κλεάνθης Βικελίδης».
19:05
Πρόκειται για ένα σπουδαίο φιλικό, με την κόντρα των δύο ομάδων να είναι γνωστή.
19:06
Σε ένα 25λεπτο περίπου θα έχουμε σέντρα. Σιγά-σιγά αρχίζει και μαζεύεται ο κόσμος στο γήπεδο, ενώ αναμένεται να δώσουν το παρών αρκετοί οπαδοί του Άρη.
19:07
Για πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
19:07
Άρης (Νίκος Αναστόπουλος): Διούδης, Μπούρμπος, Τσουμάνης, Ρόβας, Ιντζίδης, Ραούλ Μπράβο, Ντούνης, Αντρέου, Μιλούνοβιτς, Τάτος και Ίλιτς.
19:08
ΑΕΚ (Τιμούρ Κετσπάγια): Ανέστης, Γκάλο, Τσιγκρίνσκι, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Γιόχανσον, Γαλανόπουλος, Πλατέλλας, Μάνταλος, Μπακασέτας, Αλμέιδα.
19:09
Υπενθυμίζεται πως το παιχνίδι δεν έχει τηλεοπτική μετάδοση. Ωστόσο, μπορείτε να το ακούσετε ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
19:11
Στον πάγκο για τον Άρη βρίσκονται οι Αναγνωστόπουλος, Ανάκογλου, Νέτο, Παυλίδης, Βουτσιάς, Ντόγος, Ν' Λουντούλου, Καπνίδης, Καρβούνης και Σωτηριάδης.
19:12
Στον πάγκο για την ΑΕΚ βρίσκονται οι Μπάρκας, Ντίας, Μανωλάς, Κολοβέτσιος, Μπακάκης, Ροντρίγκες, Τζανετόπουλος, Πέκχαρτ
19:14
Διαιτητής του φιλικού είναι ο Καραντώνης από την Ημαθία και βοηθοί του οι Καραγκιζόπουλος, Νικολαΐδης.
19:20
Δέκα λεπτά ακόμη για τη σέντρα.
19:28
Περισσότεροι από 5 χιλ. οπαδοί του Άρη αυτή τη στιγμή βρίσκονται στο γήπεδο.
19:32
Συνεχίζεται με αμείωτους ρυθμούς η προσέλευση του κόσμου. Αναμένονται περισσότεροι από 8 χιλ. φίλοι του Άρη στο «Κλ. Βικελίδης».
19:32
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
19:35
1' Σέντρα στο φιλικό.
19:37
Ντούνης και Ρόβας έχουν περάσει από την ΑΕΚ και τέθονται αντιμέτωποι με την πρώην ομάδα τους. Το ίδιο θα συμβεί και με τον Ανάκογλου, που είναι όμως στον πάγκο.
19:42
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά.
19:43
8' Ζήτησαν φάουλ στα όρια της περιοχής οι γηπεδούχοι σε μαρκάρισμα πάνω στον Μιλούνοβιτς, ωστόσο ο διαιτητής Καραντώνης έδειξε «παίζεται».
19:45
9' Σουτ του Πλατέλλα, έπεσε και έδιωξε ο Διούδης.
19:46
10' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Ο Μπακασέτας σούταρε, ο Μπούρμπος έκανε μια... στραβοκλωτσιά και η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Διούδη.
19:47
19:47
Πολύ καλό το κλίμα ανάμεσα σε Νίκο Αναστόπουλο και Τιμούρ Κετσπάγια.
19:49
13' Κάθετη του Μιλούνοβιτς στον Ίλιτς, ωστόσο αυτός δεν έκανε κοντρόλ και έχασε την ευκαιρία να βρεθεί απέναντι από τον Ανέστη.
19:51
16' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!
19:51
Ο Αντρέου έκανε το λάθος, ο Μάνταλος έκλεψε τη μπάλα, πέρασε τον Μπούρμπο και με ωραίο σουτ με το αριστερό νίκησε τον Διούδη, γράφοντας το 1-0.
19:55
19' Ωραία επίθεση για την ΑΕΚ, ο Γιόχανσον έγινε ο τελικός αποδέκτης και σούταρε αλλά ο Διούδης έπεσε και μπλόκαρε στη δεξιά του γωνία.
19:56
21' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!
19:57
Ο Πλατέλλας έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Μάνταλος έπιασε το ψαλιδάκι και στέλνοντας τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Διούδη, έγραψε το 2-0.
19:58
Μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς μέχρι στιγμής ο αρχηγός της ΑΕΚ που έχει πετύχει και τα δύο γκολ της ομάδας του.
19:59
20:00
25' Σουτ του Μπακασέτα, ο Διούδης έπεσε και μπλόκαρε.
20:01
26' Ο Αλμέιδα δεν κατάφερε μέσα από την περιοχή να νικήσει τον Διούδη με σουτ. Ακόμη μια ευκαιρία για την ΑΕΚ.
20:01
Αντιμετωπίζει πάρα πολλά αμυντικά προβλήματα ο Άρης, ενώ και επιθετικά μοιάζει ακίνδυνος.
20:05
Συμπληρώθηκε μισή ώρα στο παιχνίδι. Η ΑΕΚ προηγείται 2-0 του Άρη, χάρις στα τέρματα του Πέτρου Μάνταλου.
20:06
31' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπακάκης αντί του Γκάλο.
20:07
20:08
Η στιγμή που ο Μάνταλος γράφει με ανάποδο ψαλίδι το 2-0 για την ΑΕΚ.
20:09
36' Νέα αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Αλμέιδα μέσα ο Πέκχαρτ.
20:14
Πέντε λεπτά ακόμη για την λήξη του πρώτου μέρους. Έχει σηκωθεί ο Ντάρσι Νέτο για να κάνει ζέσταμα και προφανώς με την έναρξη της επανάληψης θα περάσει στον αγωνιστικό χώρο.
20:18
43' Σουτ του Μπακασέτα, νέα επέμβαση του Διούδη.
20:22
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η ΑΕΚ προηγείται στο «Κλεάνθης Βικελίδης» του Άρη με 2-0, χάρις στα ισάριθμα τέρματα του Πέτρου Μάνταλου.
20:41
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
20:42
Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Κολοβέτσιος και Πατίτο αντί των Τσιγκρίνσκι και Μάνταλου.
20:43
Έξι αλλαγές για τον Άρη. Βουτσιάς, Νέτο, Παυλίδης, Ν' Λουντούλου, Ανάκογλου και Καπνίδης στις θέσεις των Μπούρμπου, Ρόβα, Αντρέου, Ντούνη, Μιλούνοβιτς κα Ίλιτς.
20:47
51' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! «Φωτοβολίδα» του Μπακασέτα, η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.
20:50
Ο Πατίτο παίζει στα εξτρέμ, με τον Μπακασέτα να βρίσκεται πίσω από τον Πέκχαρτ.
20:52
54' Σουτ του Βουτσιά, η μπάλα περνάει άουτ.
20:55
58' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τζανετόπουλος αντί του Μπακασέτα.
20:57
60' Αλλαγή για τον Άρη. Αναγνωστόπουλος αντί Διούδη.
20:57
Με την είσοδο του Τζανετόπουλου, ο Κετσπάγια αλλαξε τη διάταξη από 4-2-3-1 σε 4-3-3.
21:00
64' Kίτρινη κάρτα στον Τσουμάνη.
21:02
65' Δυνατό σουτ από τον Τάτο, ο Ανέστης το «έβγαλε» εντυπωσιακά. Πρώτη ευκαιρια του Άρη στο παιχνίδι.
21:02
Fair play από τον Τάτο, που δίνει το χέρι στον πορτιέρε της ΑΕΚ για την μεγάλη του επέμβαση.
21:03
67' Εκτέλεση φάουλ του Νέτο, ο Ανέστης λέει και πάλι «όχι» και κρατάει το μηδέν.
21:03
68' ΓΚΟΛ για τον Άρη!
21:06
Σέντρα του Ανάκογλου, κεφαλιά του Ιντζίδη και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα. Σε απόσταση ενός γκολ μειώνει ο Άρης.
21:06
69' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Μανωλάς και Ντίας αντί Λαμπρόπουλου και Ντίντακ.
21:07
Είναι πολύ καλός στο τελευταίο 10λεπτο ο Άρης, είχε δύο ευκαιρίες και στην τρίτη έκανε το γκολ. Για να δούμε, ένα πολύ ενδιαφέρον 20λεπτο μένει στο ματς.
21:08
Ανάκογλου και Παυλίδης έχουν βοηθήσει πολύ τους γηπεδούχους να ανεβάσουν την απόδοσή τους.
21:13
75' Κεφαλιά του Καπνίδη μετά τη σέντρα του Βουτσιά, η μπάλα σταμάτησε πάνω στον Κολοβέτσιο.
21:16
80' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ντόγος στη θέση του Τάτου.
21:20
Πέντε λεπτά ακόμη στο ματς. Ο Αρης ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης κόντρα στην ΑΕΚ.
21:22
86' Μακρινό σουτ του Τσουμάνη, έπεσε και μπλόκαρε ο Ανέστης.
21:23
87' Νέο σουτ του Τσουμάνη, έδιωξε σε κόρνερ ο Ανέστης.