Μπρόντμπι-Παναθηναϊκός

19:28
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς Μπρόντμπι - Παναθηναϊκός. Μετά το 3-0 του πρώτου ματς, η ομάδα του Αντρέα Στραματσόνι θέλει να διατηρήσει το υπέρ της σκορ και να πάρει την πρόκριση στους ομίλους.
19:29
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Στιλ, Μολέδο, Κουτρουμπής, Ιβανόφ. Μέστο, Χουλτ, Γουακάσο, Ζέκα, Λεντέσμα, Ιμπάρμπο, Μπεργκ
19:31
Ο Παναθηναϊκός θέλει μετά το περσινό... σοκ από την Γκαμπάλα να επιστρέψει στους ομίλους.
19:42
Η ενδεκάδα της Μπρόντμπι: Τόπελ, Ρόκε, Χέρμανσον, Χολστ, Λάρσον, Νόοργκαρντ, Χουλσάγκερ, Φίρι, Μούχταρ, Πούκι, Βίλτσεκ.
20:00
Ολα έτοιμα για τη σέντρα στο παιχνίδι. Πάνω από 15.000 κόσμου στο γήπεδο.
20:01
1' Σέντρα στο ματς με την Μπρόντμπι να έχει την μπάλα.
20:02
Ζεστή η ατμόσφαιρα στο γήπεδο.
20:02
Πιέζουν από το ξεκίνημα οι Δανοί, όπως έκαναν στη Λεωφόρο.
20:03
Κλασσικό 3-4-2-1 για τον Παναθηναϊκό. Με Ιμπάρμπο - Γουακάσο, πίσω από τον Μπεργκ.
20:06
Κόρνερ για την Μπρόντμι, καθώς ο Στιλ δεν πρόλαβε την μπάλα πριν αυτή βγει εκτός τελικής γραμμής.
20:07
Πέρασε το πρώτο 5λεπτο, πάντα στο 0-0 οι δυο ομάδες. Αρκετά λάθη από τον Παναθηναϊκό.
20:09
Εχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων οι Δανοί, σε αυτά τα πρώτα λεπτά.
20:09
9' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε καλό σημείο από τα αριστερά.
20:10
Εκτέλεσε ο Λεντέσμα, αλλά έδιωξε η άμυνα της Μπρόντμπι.
20:15
13' Κεφαλιά του Μολέδο, η μπάλα έξω, αλλά ο Βραζιλιάνος υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.
20:17
16' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Μπρόντμπι. Ο Πούκι βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή, πλάσαρε σε κενή εστία, αλλά ο Ιβανόφ έδιωξε σωτήρια.
20:19
Πρέπει να αντέξει στην πίεση ο Παναθηναϊκός. Κι όταν το κάνει, είναι δεδομένο ότι θα σκοράρει απέναντι στην Μπρόντμπι.
20:22
21' Πλασέ του Φίρι από κοντά, μπλόκαρε ο Στιλ.
20:25
Πρέπει να ανεβάσουν την απόδοσή τους Λεντέσμα - Ζέκα. Διότι, ο Παναθηναϊκός πρέπει να κρατήσει μπάλα και αυτοί οι δυο μπορούν να το κάνουν καλύτερα από τον καθένα.
20:26
Εντολή Στραματσόνι να πάει πιο κοντά στον Μπεργκ ο Ιμπάρμπο.
20:27
27 λεπτά παιχνιδιού στη Δανία. Παραμένει το 0-0, αποτέλεσμα που βολεύει τον Παναθηναϊκό.
20:28
28' Επικίνδυνη μπαλιά στον Πούκι, βγαίνει και μπλοκάρει ο Στιλ.
20:30
Τέσσερις τελικές για την Μπρόντμπι, καμία για τον Παναθηναϊκό.
20:31
Δεν κρατάει μπάλα ο Παναθηναϊκός κι αυτό είναι πρόβλημα για την ελληνική ομάδα. Δεν δέχεται εύκολα φάσεις, αλλά δεν κρατάει την μπάλα και δεν κυκλοφορεί.
20:34
35' Σουτ του Νόοργκαρντ, διώχνει εντυπωσιακά ο Στιλ.
20:36
ΓΚΟΛ για τη Μπρόντμπι, 1-0.
20:37
35' Ανοίγει το σκορ η Μπρόντμπι. Εξαιρετικός συνδυασμός Βίλτσεκ, Μούχταρ, ο τελευταίος πλάσαρε από κοντά για το 1-0.
20:37
Χρειάζεται, πλέον, ηρεμία από τον Παναθηναϊκό, η οποία δεν υπάρχει. Ισως ένας χαφ από τον πάγκο να ερχόταν και να άλλαζε τις ισορροπίες στο ματς.
20:38
Οι Δανοί θα πιέσουν μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Παναθηναϊκός που έχει προβλήματα στην κυκλοφορία της μπάλας, πρέπει να αντέξει.
20:39
38' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Κλέψιμο του Γουακάσο. πλασέ του Ιμπάρμπο, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας!
20:40
Κίτρινη κάρτα στον Γουακάσο.
20:43
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο.
20:46
Κίτρινη κάρτα στον Χουλσάγκερ.
20:47
45'+ Γύρισμα του Κουτρουμπή, σουτ του Ιμπάρμπο, η μπάλα έξω.
20:48
45' + Λήξη ημιχρόνου.
21:02
46' Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Λέτο μέσα, Ιμπάρμπο έξω.
21:06
Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή.
21:07
50' Μακρινό σουτ του Γουακάσο, η μπάλα έξω.
21:10
Εχει πέσει ο ρυθμός στην επανάληψη.
21:11
54' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραία εναλλαγή της μπάλας, Λέτο, Γουακάσο, η μπάλα έφτασε στον Μπεργκ, σουτ του Σουηδού με τη μία, η μπάλα έξω.
21:13
Αρχίζει να ισορροπεί την κατάσταση ο Παναθηναϊκός, που είναι καλύτερος στην επανάληψη.
21:16
58' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εξω ο Λεντέσμα, μέσα ο Λουντ.
21:17
60' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε καλή θέση.
21:18
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Φάουλ του Μπεργκ, η μπάλα δεν βρήκε σε κανέναν και πέρασε ελάχιστα έξω.
21:22
64' Φάουλ που κερδίζει ο Σεμπάστιαν Λέτο. Η παρουσία του Αργεντινού στην ενδεκάδα έχει ανεβάσει την απόδοση της ομάδας.
21:22
ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ 1-1 για τον Παναθηναϊκό!
21:23
65' Καταπληκτικό γκολ για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Λουντ από αριστερά, κεφαλιά του Ιβανόφ και 1-1!!!!!
21:25
Επί της ουσίας, η πρόκριση κλειδώνει για τον Παναθηναϊκό, μετά το τέρμα του Ιβανόφ, το οποίο είναι το παρθενικό του με την πράσινη φανέλα.
21:28
67' Αλλαγή για την Μπρόντμπι. Ο Ουρένα αντί του Χολστ.
21:29
Σημαντικό ρόλο στην άνοδο του Παναθηναϊκού έχει παίξει η είσοδος των Λέτο και Λουντ. Οι δυο τους έδωσαν άλλον... αέρα στον Παναθηναϊκό.
21:32
O Ιβάν Ιβανόφ είχε να σκοράρει 4 χρόνια στην Ευρώπη. Από τον Ιούνιο του 2012, όταν αγωνιζόταν στην Παρτιζάν!
21:33
75' Αλλαγή για την Μπρόντμπι. Εξω ο Φίρι, μέσα ο Τσόρλου.
21:39
Σιγά σιγά οι πρώτοι φίλοι της Μπρόντμπι αρχίζουν να φεεύγουν από το γήπεδο...
21:41
82' Πολύ καλή διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Λουντ φεύγει από τα δεξιά και πλασάρει με το αριστερό αλλά αποκρούει ο τερματοφύλακας και στην επαναφορά νέο σουτ από τον Χουλτ θα το μπλοκάρει ο Τόπελ.
21:41
84' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Γιάκομπσεν αντί του Πόύκι.
21:43
86' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπαίνει ο Βιγιαφάνιες, βγαίνει ο Χουλτ.
21:48
90' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
21:51
90'+3 Λήξη του αγώνα.
21:52
Ο Παναθηναϊκός παίρνει 1-1 στην έδρα της Μπρόντμπι και επιστρέφει στους ομίλους του Europa League, ενώ διατηρεί ένα αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων φέτος.