ΠΑΟΚ-Ντιναμό Τιφλίδας

20:21
Καλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς του ΠΑΟΚ με τη Ντιναμό Τιφλίδας στην Τούμπα για τα πλέι οφ του Europa League.
20:23
Ο ΠΑΟΚ πρέπει να αυτοκτονήσει για να μην περάσει καθώς στο πρώτο ματς στην Τιφλίδα είχε επικρατήσει με 3-0. Ωστόσο, και όλα... χάλια να τα κάνει η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς, η Ντιναμό δεν έδειξε στο πρώτο παιχνίδι ικανή για πολλά πράγματα!
20:27
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, ενώ απομένει μισή ώρα ακόμη για να ξεκινήσει η αναμέτρηση.
20:28
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος - Λέο Μάτος, Κρέσπο, Τζαβέλλας, Λέοβατς - Κάνιας, Σάχοφ, Τσίμιροτ - Ροντρίγκες, Τζάλμα Κάμπος, Περέιρα.
20:28
Δύο αλλαγές σε σχέση με το πρώτο ματς από τον τεχνικό του ΠΑΟΚ καθώς Κάνιας και Περέιρα πήραν τις θέσεις των Χαρίσης και Κλάους.
20:29
Στον πάγκο για τον «δικέφαλο του βορρά»: Μπρκιτς, Χαρίσης, Κουλούρης, Μπίσεσβαρ, Μυστακίδης, Βαρέλα, Κίτσιου.
20:33
Ντιναμό Τιφλίδας (Γιουράι Γιάμπαρεκ): Σκρίμπε, Λομπζάνιτζε, Ρενέ Σάντος, Αμισουλασβίλι, Ντβαλισβίλι, Κιτεϊσβίλι, Παρουνασβίλι, Τσιντσάτζε, Μίκελ Αλβάρο, Σπίτσιτς, Παπουνασβίλι.
20:34
Στον πάγκο για τους Γεωργιανούς: Λομάια, Κιρκιτάτζε, Μικελτάτζε, Τσαντουρασβίλι, Τεβτσάτζε, Κέλιτζε, Βέλεφ.
20:35
Διαιτητής: Χάραλντ Λένερ (Αυστρία).
20:37
Βοηθοί: Αντρέας Χάιντενραϊχ (Αυστρία), Μαξιμιλιάν Κόλμπιτσχ (Αυστρία). Τέταρτος: Τζούλιαν Βάινμπεργκερ (Αυστρία).
20:40
Ένα 20λεπτο ακόμη για την έναρξη της αναμέτρησης.
20:48
Στο γήπεδο βρίσκεται φυσικά και ο Ιβάν Σαββίδης.
20:52
Αρκετός κόσμος στην Τούμπα. Περισσότεροι από 13 χιλ. οπαδοί πρέπει να βρίσκονται αυτή τη στιγμή στο γήπεδο.
20:56
Να πούμε ότι ο Παναθηναϊκός χάνει στο ημίχρονο με 1-0 από την Μπρόντμπι στη Δανία, ωστόσο με το 3-0 του πρώτου ματς πρέπει να νιώθει προς το παρόν ασφαλής!
20:57
Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με τη διαιτητική τριάδα.
20:59
Πάρα πολύς κόσμος στο γήπεδο. Πάνω από 15 χιλ. σίγουρα.
21:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
21:04
3' Πρώτη επίσκεψη του ΠΑΟΚ στα αντίπαλα καρέ. Γύρισμα του Λέο Μάτος, ο Φακούντο Περέιρα έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή αλλά δεν είχε καλή ισορροπία στο σώμα του και σούταρε πολύ άουτ.
21:04
5' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
21:05
Πολύ ωραία προσπάθεια του Γκάρι Ροντρίγκες που πέρασε δύο παίκτες, έκανε το ένα-δύο με τον Φακούντο Περέιρα και με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ.
21:05
Αν υπήρχαν έστω και ελάχιστες ελπίδες για τη Ντιναμό τώρα εκμηδενίστηκαν.
21:06
7' Σουτ του Ντβαλισβίλι, η μπάλα άουτ.
21:07
Έχει μπει εξαιρετικά ο ΠΑΟΚ, που πιέζει ψηλά τη Ντιναμό και δεν την αφήνει να κυκλοφορήσει εύκολα τη μπάλα.
21:10
Πρώτο δεκάλεπτο στο ματς. Ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 από το 5' χάρις στο γκολ του Ροντρίγκες.
21:13
12' Ο Λέοβατς έσπρωξε με τον ώμο από πίσω τον Παπουνασβίλι μέσα στην περιοχή, ωστόσο ο διαιτητής έδειξε παίζεται. Φαίνεται να υπάρχει παράβαση και πέναλτι που κακώς δεν δόθηκε υπέρ των Γεωργιανών.
21:17
17' Μακρινό σουτ του Τζάλμα Κάμπος, η μπάλα ψηλά άουτ.
21:20
21:25
26' Πλασέ του Σάχοφ από το ύψος της περιοχής η μπάλα ψηλά άουτ.
21:30
Μισή ώρα στην αναμέτρηση. Ισορροπημένο παιχνίδι.
21:34
34' Κόρνερ του Φακούντο Περέιρα, ο Κρέσπο δεν κατάφερε στο δεύτερο δοκάρι να βρει τη μπάλα.
21:35
35' Πλασέ του Παπουνασβίλι μέσα από την περιοχή, η μπάλα πολυ άουτ.
21:39
39' Κίτρινη κάρτα στον Μικέλ Αλβάρο.
21:43
44' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!
21:43
Το κερδίζει ο Γκάρι Ροντρίγκες από τον Ρενέ Σάντος.
21:44
Δεν υπάρχει παράβαση, είναι λάθος η υπόδειξη του διαιτητή.
21:44
45' Το έβγαλε ο Σκρίμπε!
21:45
Ο Τζάλμα Κάμπος ανέλαβε την εκτέλεση αλλά ο Σκρίμπε έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε.
21:45
45' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
21:45
Εκτέλεση κόρνερ από τον Φακούντο Περέιρα, ο Τζαβέλλας πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
21:46
Τραγική αντίδραση από τον Σκρίμπε, λίγα δευτερόλεπτα μετά την απόκρουση του πέναλτι.
21:46
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-0 της Ντιναμό Τιφλίδας χάρις στα γκολ των Ροντρίγκες (5') και Τζαβέλλα (45').
22:01
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
22:01
Συνεχίζουν χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
22:06
50' Ο Τζάλμα Κάμπος βγαίνει απέναντι από τον Σκρίμπε αλλά αυτός θα τον σταματήσει.
22:12
55' Ωραία κάθετη του Ροντρίγκες στον Περέιρα που βγαίνει τετ-α-τετ αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον Σκρίμπε.
22:13
57' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ αντί Σάχοφ.
22:16
Μισή ώρα ακόμη. Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να προηγείται 2-0 της Ντιναμό.
22:17
61' Κίτρινη κάρτα στον Ντβαλισβίλι.
22:18
62' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Τσαντουρισβίλι αντί Κιτεϊσβίλι.
22:19
63' Κίτρινη κάρτα στον Παρουνασβίλι.
22:20
65' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κίτσιου αντί Λέοβατς.
22:30
75' Αλλαγή για τη Ντιναμό. Βέλεφ αντί Τσιντσάτζε.
22:31
Ένα τέταρτο ακόμη στο παιχνίδι.
22:31
76' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Βαρέλα αντί Κρέσπο.
22:32
Επίσημο ντεμπούτο για τον κεντρικό αμυντικό του «δικέφαλου του βορρά».
22:32
77' Αλλαγή για την Ντιναμό. Μικελτάτζε αντί Ντβαλισβίλι.
22:38
Διανύουμε το 83ο λεπτό της αναμέτρησης, ο ΠΑΟΚ έχει ρίξει ταχύτητα!
22:40
Διαρκείς κίνηση από τους μεσοεπιθετικούς του ζητάει ο Βλάνταν Ίβιτς. Δεν θέλει να δει την ομάδα του να χαλαρώνει ο Σέρβος τεχνικός.
22:44
88' Μοναδική χαμένη ευκαιρία από τον Βαρέλα που κατάφερε εξ επαφής να στείλει τη μπάλα άουτ.
22:46
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
22:49
Τέλος στην αναμέτρηση. Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στους ομίλους του Europa League καθώς επικράτησε και στα δύο ματς της Ντιναμό. Στην Τιφλίδα με 3-0 και σήμερα την Τούμπα με 2-0 χάρις στα τέρματα των Ροντρίγκες και Τζαβέλλα.