Πλατανιάς - Λεβαδειακός 3-2

17:57
Χαίρετε! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-Λεβαδειακός, για την τέταρτη αγωνιστική της Super League.
17:59
Οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από τη νίκη στην πρεμιέρα της Super League, όπου επικράτησαν 1-0 στην έδρα της Κέρκυρας.
17:59
Αντιθέτως, ο Λεβαδειακός ηττήθηκε με 3-0 στο γήπεδό του από τον Παναθηναϊκό
18:03
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων...
18:03
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Βάντερσον, Καρυπίδης, Μπανανά, Αποστολόπουλος, Στανισάβλιεβιτς, Γκνιάτιτς, Μενδρινός, Μανούσος, Μουνάφο, Γ. Γιακουμάκης.
18:04
Λεβαδειακός (Ράτκο Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Μιλιάζες, Τριποτσέρης, Ουόν, Μεντί, Καραχάλιος, Π. Γιακουμάκης, Μπελγκαζουανί, Ζεζίνιο, Βασιλείου.
18:07
Στον πάγκο του Πλατανιά είναι οι: Στάθης, Κάργας, Ντεβέσα, Ντίνας, Ντιλαβέρ, Τσουράκης, Κοκκαλάς.
18:08
Στον πάγκο του Λεβαδειακού είναι οι: Μοσχονάς, Νίκος Καλτσάς, Μάγκας, Μαχαίρας, Παππάς, Τόπι, Σίλβα
18:08
Διαιτητής: Ιωάννης Νεοφυτιάδης, Στυλιανός Τσολάκης, Ιωάννης Μπετσόγλου 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Φουκάκης
18:15
Έναρξη στο ματς!
18:22
Χωρίς φάση το ματς μέχρι στιγμής
18:27
12' Δυνατό σουτ του Μανούσου από τα δεξιά και από πολύ δύσκολη θέση, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία, σε μια προσπάθεια του Έλληνα επιθετικού που έμοιαζε καταδικασμένη από την αρχή της.
18:29
Έχει ανέβει τα τελευταία λεπτά ο Πλατανιάς
18:32
17' Κεφαλιά του Γιακουμάκη ύστερα από φάουλ του Βάντερσον, ο Γκνιάνιτς δεν μπόρεσε να φθάσει στην μπάλα και αυτή πέρασε εκτός.
18:33
18' ΓΚΟΛ ο Πλατανιάς, 1-0 με τον Μανούσο!
18:35
Ασυνεννοησία ανάμεσα στον Ζεζίνιο και τον Μεντί στη μέσαια γραμμή και με την άμυνα του Λεβαδειακού να είναι ψηλά η μπάλα έφθασε στον Μανούσο που πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 1-0 με συρτό και κάπως αδύναμο σουτ
18:40
26' ΓΚΟΛ ο Πλατανιάς, 2-0!
18:42
Γύρισμα του Βάντερσον από τα αριστερά, ο Γιακουμάκης έκανε το κοντρόλ στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και βρήκε με μπαλιά τρύπα τον Μανούσο που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0
18:44
28' Κοντά στο 3-0 ο Πλατανιάς. Ο Γιακουμάκης έκανε δυνατό και ωραίο σουτ και η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ναμάσκο.
18:49
34' ΓΚΟΛ ο Πλατανιάς, 3-0!
18:50
Ο Αποστολόπουλος βρήκε με κάθετη μπαλιά τον Μουνάφο που έκανε ωραία κίνηση στον χώρο και υποδέχθηκε την μπάλα μέσα στη μικρή περιοχή και έκανε το γύρισμα στον Γιακουμάκη την κατάλληλη στιγμή και αυτός έκανε από κοντά το 3-0 με δυνατό σουτ.
18:51
18:53
38' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, μειώνει σε 3-1!
18:55
Ο Μεντί έδωσε την μπάλα στον Καραχάλιο -ύστερα από λάθος στην άμυνα του Πλατανιά- και ο παίκτης του Λεβαδειακού νίκησε τον Σωτηρίου με χαμηλό σουτ που κατέληξε στην αριστερή του γωνία.
18:56
41' Κεφαλιά του Μπανανά ύστερα από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα εκτός εστίας.
18:57
Λίγο νωρίτερα ο διαιτητής έδωσε κίτρινη στον Τριποτσέρη για το φάουλ που έκανε
19:00
Πρόβλημα με Βασιλείου στον Λεβαδειακό, δείχνει ότι δύσκολα θα συνεχίσει. Βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου κουτσαίνοντας ύστερα από μαρκάρισμα που δέχθηκε
19:05
Ύστερα από ένα κάκιστο πρώτο δεκάλεπτο που δεν έγινε ούτε μια φάση, ο Πλατανιάς ανέβασε σταδιακά την απόδοσή του και επιβάλλοντας τον ρυθμό του έφθασε σε τρία γκολ (18', 26' Μανούσος και 36' Γιακουμάκης), ενώ ο Καραχάλιος μείωσε σε 3-1 στο 38'. Γενικότερα ήταν πολύ καλύτερη η ομάδα της Κρήτης στο πρώτο μέρος, όπου έγινε μόλις ένα σουτ (αυτό του γκολ) προς την εστία της, ενώ αυτή έκανε συνολικά επτά (τα τρία προς την εστία).
19:16
Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Τόνι Σίλβα αντί του Λεβαδειακού που δεν μπόρεσε να συνεχίσει ύστερα από το χτύπημα που δέχθηκε προς το τέλος του πρώτου μέρους.
19:17
Έναρξη δεύτερου μέρους!
19:19
47' Ύστερα από φάουλ του Μιλιάζες, η μπάλα πήρε παράξενη τροχιά και ο Σωτηρίου έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.
19:24
52' Κίτρινη στον Μανούσο
19:26
55' Σουτ του Αποστολόπουλου, η μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.
19:41
70' Αλλαγή στον Πλατανιά. Τσουράκης αντί Μενδρινού στο ματς.
19:43
72' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, μειώνει σε 3-2!
19:45
Ύστερα από ωραία αντεπίθεση, ο Σίλβα (που μπήκε στο δεύτερο μέρος), έκανε ωραία κίνηση στον χώρο και από δεξιά γύρισε στην καρδιά της άμυνας, όπου ο Πέτρος Γιακουμάκης μείωσε σε 3-2 με προβολή.
19:49
78' ΔΟΚΑΡΙ για τον Λεβαδειακό! Ο Μιλιάζες έπιασε πολύ δυνατό σουτ από τα αριστερά και ο Σωτηρίου είχε την τύχη με το μέρος του.
19:53
81' Τρομερή ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Στανισάβλεβιτς βρέθηκε φάτσα με τον Ναμάσκο, αλλά έκανε πολύ κακό τελείωμα και το μόνο που κέρδισε ήταν ένα κόρνερ.
19:54
82' Ντεβέσα αντί Στανισάβλιεβιτς για τον Πλατανιά.
20:02
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
20:04
90'+ 2' Στάθης αντί Μανούσου για τον Πλατανιά στο ματς