Ατρόμητος-Παναιτωλικός

17:55
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Παναιτωλικό, που διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών.
17:56
Οι δύο ομάδες προέρχονται από ήττα στην πρεμιέρα (3η αγωνιστική) του πρωταθλήματος. Ο Ατρόμητος έχασε με 3-0 από τον ΠΑΣ στα Γιάννενα και ο Παναιτωλικός με 2-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.
17:57
Έτσι, θέλουμε να δούμε εάν κάποια από τις δύο ομάδες θα κάνει σεφτέ στα τρίποντα ή θα μοιραστούν τον βαθμό της ισοπαλίας.
17:57
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
17:58
Ατρόμητος (Τραϊανός Δέλλας): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Μπάγκα, Μπίτολο, Ζησόπουλος, Ούμπιδες, Γροντής, Μπρίτο, Τόνσο, Λε Ταλέκ.
17:58
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ν. Παπαδόπουλος, Ντιγκινί, Δ. Παπαδόπουλος, Κεϊτά, Κοντοές, Βασιλείου, Λημνιός
17:59
Παναιτωλικός (Γιάννης Ματζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Μιγκέλ Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Φερέιρα, Ουάρντα, Κλέσιο, Τομανέ.
17:59
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κρ. Περέιρα, Κουτρομάνος, Μουνιός, Χαντάκιας, Ρότσα, Λεντέσμα, Μαρκόβσκι.
18:00
Διαιτητής είναι ο Γιώργος Κύζας από το σύνδεσμο Δράμας.
18:01
Βοηθοί του οι Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Ιωάννης Κουράκης (Ηρακλείου) και τέταρτος ο Γεώργιος Μπλάνας (Μεσσηνίας).
18:03
Σε περίπου δέκα λεπτά θα έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση. Το ματς μεταδίδεται τηλεοπτικά από το NS2 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94.6.
18:11
Σημειώνεται πως ο Ούμπιδες είχε ένα πρόβλημα τραυματισμού μέσα στην εβδομάδα αλλά κατάφερε να το ξεπεράσει και σήμερα αγωνίζεται κανονικά στο ματς.
18:13
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.
18:15
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
18:18
3' Πολύ δυνατό πλάγιο του Μπίτολο στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, ο Λε Ταλέκ έκανε το βολέ με το αριστερό αλλά η μπάλα πέρασε πάρα πολύ ψηλά άουτ.
18:21
Πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο ο Ατρόμητος στα πρώτα λεπτά.
18:27
12' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός!
18:28
Οι παίκτες του Παναιτωλικού βγήκαν ωραία στην επίθεση, ο Ουάρντα άνοιξε για τον Κλέσιο, ο οποίος έκανε τη σέντρα και ο Μιγκέλ Ροντρίγκες με πλασέ έστειλε τη μπάλα στην οροφή των διχτύων του Γκορμπούνοφ.
18:28
Ζόρια από το ξεκίνημα του ματς για τον Ατρόμητο.
18:31
Ντεμπούτο με γκολ για τον Μιγκέλ Ροντρίγκες του Παναιτωλικού.
18:32
Προσπαθεί να συνέλθει μετά το γκολ των φιλοξενούμενων ο Ατρόμητος.
18:36
21' Κίτρινη κάρτα στον Τομανέ.
18:38
22' Ο Ούμπιδες εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά, ο Μπάγκα έκανε κίνηση προς τη μπάλα και φαίνεται να τη βρίσκει λίγο, με αποτέλεσμα να καταλήξει στα δίχτυα του Κυριακίδη. Ωστόσο, ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι του για οφσάιντ, με το ριπλέι να μην είναι καθόλου διαφωτιστικό! Ας ελπίσουμε να έχει δίκιο ο επόπτης γιατί το ριπλέι δεν μας βοήθησε καθόλου.
18:40
Σαφέστατο πρόβλημα στην ανάπτυξη παιχνιδιού και κυρίως στη δημιουργία φάσεων έχει ο Ατρόμητος.
18:41
26 λεπτά στο ματς. Παραμένει το 1-0 υπέρ του Παναιτωλικού με το γκολ του Μιγκέλ Ροντρίγκες από το 12'.
18:44
18:44
Προβληματισμένος φαίνεται ο Τραϊανός Δέλλας με την παρουσία της ομάδας του στο πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού.
18:49
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Φερέιρα γύρισε τη μπάλα από τα δεξιά, η άμυνα του Ατρομήτου κοιμήθηκε αλλά ο Μιγκέλ Ροντρίγκες έκανε... τσαφ από πλεονεκτική θέση.
18:50
35' Απίθανη ευκαιρία για τον Ατρόμητο!
18:52
Ο Λε Ταλέκ έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, πέρασε τον Κυριακίδη και αντί να πλασάρει, έκανε ξανά μια προσποίηση στον πορτιέρε των φιλοξενούμενων και προτίμησε να γυρίσει τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι που δεν υπήρχε κάποιος συμπαίκτης του.
18:52
Δεν υπάρχει αυτό που έκανε ο Λε Ταλέκ, μπορούσε μετά την ντρίμπλα του στον Κυριακίδη να σκοράρει.
18:55
Πέντε λεπτά ακόμη μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.
19:00
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
19:01
45'+1' Σουτ του Ουάρντα με το αριστερό, μπλόκαρε ο Γκορμπούνοφ.
19:02
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ο Παναιτωλικός προηγείται 1-0 στο Περιστέρι του Ατρομήτου χάρις στο τέρμα του Μιγκέλ Ροντρίγκες στο 12ο λεπτό.
19:16
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Συνεχίζουν χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
19:18
47' Σουτ του Τομανέ, η μπάλα άουτ.
19:19
48' Σέντρα-σουτ του Τόνσο, η μπάλα κόντραρε και πέρασε λίγο πάνω από την εστία.
19:26
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα δέκα λεπτά του δεύτερου μέρους.
19:27
56' Κίτρινη κάρτα στον Τόνσο.
19:28
57' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βασιλείου αντί Μπρίτο.
19:31
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Μπίτολο έκανε το γύρισμα μέσα στην περιοχή αλλά ο Λε Ταλέκ δεν κατάφερε να σκοράρει από το ύψος του πέναλτι.
19:38
68' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Λημνιός αντί Γροντή.
19:40
69' Ο Ουάρντα από το ύψος της περιοχής κάνει... τραγικό σουτ.
19:40
69' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μαρκόβσκι αντί Φερέιρα.
19:44
72' Παραλίγο αυτογκόλ για τον Παναιτωλικό αλλά ο Κυριακίδης... έβγαλε την προβολή του Μιγκέλ Ροντρίγκες.
19:46
Ένα τέταρτο ακόμη. Ο Παναιτωλικός συνεχίζει να προηγείται με 1-0 του Ατρομήτου στο Περιστέρι.
19:47
77' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Δ. Παπαδόπουλος αντί Μπάγκα.
19:49
Φουλ επίθεση πλέον για τον Ατρόμητο που ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης.
19:51
81' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Κουτρομάνος αντί Τομανέ.
19:59
88' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Λημνιός έκανε την παράλληλη σέντρα, ο Παπαδόπουλος την προβολή αλλά δεν βρήκε καλά τη μπάλα και έφυγε άουτ.
20:01
Συμπληρώθηκαν τα 90'! Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
20:03
90'+2' Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, ο Κυριακίδης έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ.
20:03
90'+3' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
20:04
Ο Κυριακίδης έδιωξε δύσκολα το σουτ του Κυβρακίδη και οι φιλοξενούμενοι έφυγαν στην αντεπίθεση. Λίγο έξω από την περιοχή, ο Μάκος με τρομερή ασίστ σέρβιρε στον Ουάρντα το γκολ, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Γκορμπούνοφ.