ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς

15:50
Καλησπέρα σας
15:51
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Πλατανιά, ματς με το οποίο ανοίγει η αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Super League
15:52
Ο ΠΑΣ Γιάννινα προέρχεται από ήττα με 4-0 από τον Παναθηναϊκό στο «Απόστολος Νικολαΐδης» ενώ ο Πλατανιάς από (δεύτερη συνεχόμενη) νίκη κόντρα στον Λεβαδειακό. Είχε προηγηθεί η εκτός έδρας επικράτηση επί της Κέρκυρας, έχοντας το απόλυτο στο πρωτάθλημα.
15:56
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων που θα παραταχθούν στους Ζωσιμάδες
15:57
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ: Περιστερίδης, Μπουκουβάλας, Σκόνδρας, Μπέριος, Ναδάλες, Λίλα, Κοζορώνης, Ζαΐρο, Μαμπουλού, Κούτρης, Κόντε
15:58
Η ενδεκάδα του Πλατανιά: Σωτηρίου, Αποστολόπουλος, Καρυπίδης, Μπανανά, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς, Μανούσος, Μενδρινός, Μουνάφο, Γιακουμάκης
15:59
Στον πάγκο του ΠΑΣ: Κολιοφούκας, Δώνης, Καρανίκας, Γαρουφαλιάς, Γιάκος, Φερφελής, Ιγκόρ.
16:00
Στον πάγκο του Πλατανιά: Κοκκαλάς, Κάργας, Γουνδουλάκης, Τσουράκης, Στάθης, Ηλιάδης, Ντιλαβέρ
16:00
Οι διαιτητές της αναμέτρησης: Πουλημάς, Ζησιμόπουλος, Γεωργακόπουλος. Τέταρτος ο Κύζας
16:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης
16:03
3' Πρώτη καλή φάση του ματς για τον ΠΑΣ
16:04
Κάθετη πάσα του Ζάιρο στον Μαμπουλού που άργησε να κάνει κίνηση στην μπάλα, δίνοντας χρόνο στον Σωτηρίου να επέμβει.
16:08
8' Περισσότερες μονομαχίες παρά καθαρή ροή ποδοσφαίρου, μέχρι τώρα στο ματς
16:13
Στο σημερινό ματς ο Ναδάλες είναι αυτός που αγωνίζεται ως τρίτος σέντερ μπακ δίπλα σε Μπέριο και Σκόνδρα, αφού απουσιάζουν τόσο ο Μιχαήλ, όσο και ο Τζημόπουλος. Αριστερά αγωνίζεται ο Κούτρης, δεξιά ο Μπουκουβάλας, Κοζορώνης και Λίλα πίσω από τον Ζάιρο που είναι ο επιτελικός χαφ. Επιθετικό δίδυμο οι Μαμπουλού και Κόντε
16:13
Σχηματισμός 3-5-2 φυσικά από την ομάδα του Γιάννη Πετράκη.
16:13
Από την άλλη πλευρά ο Πλατανιάς του Γιώργου Παράσχου χρησιμοποιεί το κλασικό 4-2-3-1 με Γκνιάτιτς και Στανισάβλιετς στα δύο αμυντικά χαφ και μπροστά τους τον Μουνάφο. Μοναδικός προωθημένος είναι ο Μανούσος και πιο πίσω ο Γιακουμάκης με τον Μενδρινό
16:14
14' Πρώτη τελική για τον Πλατανιά, με το σουτ του Μανούσου να περνά ψηλά άουτ.
16:17
16' Ο ΠΑΣ θέλει να επιτεθεί και να βρει ρυθμό στο ματς, αλλά ο Πλατανιάς πολύ έξυπνα με κάποια φάουλ του κόβει τη... φόρα
16:20
20' Φάουλ από εξαιρετική θέση για τον Πλατανιά
16:21
Εκτέλεσε με δύναμη ο Βάντερσον, η μπάλα στο τείχος
16:25
25' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα για φάουλ
16:28
28' Τίποτα το αξιοσημείωτο στην αναμέτρηση
16:30
30' Πολλές διακοπές στο ματς, ακόμα και για την εκτέλεση ενός φάουλ στο κέντρο
16:33
33' Σουτ του Γιακουμάκη από πολύ μακρινή απόσταση, η μπάλα καταλήγει άουτ
16:36
35' Κι άλλη διακοπή στο ματς για φάουλ του Μπουκουβάλα.
16:41
40' Παράλληλη μπαλιά του Κοζορώνη για τον Κόντε, ο Ισπανός δεν πρόλαβε να έρθει στην πορεία της μπάλας.
16:41
41' Νέα διακοπή στο ματς, με Κόντε και Μουνάφο να είναι στο έδαφος
16:43
43' Κλασική ευκαιρία στο ματς για τον Πλατανιά!
16:44
Ο Μανούσος έπιασε την κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και ο Περιστερίδης απέκρουσε με υπερένταση
16:46
Λήξη του α' ημιχρόνου σε ένα κακό παιχνίδι μέχρι τώρα. Μόλις 1 τελική για ΠΑΣ, 5 για τον Πλατανιά
17:01
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
17:06
Πιο ζωηρές στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες
17:08
52' Σέντρα του Μπουκουβάλα, ασταθής επέμβαση του Σωτηρίου και απομακρύνει όπως-όπως ο Μενδρινός
17:11
55' Ευκαιρία χαμένη για τον Πλατανιά από τον Γιακουμάκη!
17:12
Ο Αποστολόπουλος από δεξιά έστρωσε την μπάλα στον μεσοεπιθετικό και εκείνος κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνά κόρνερ, έπειτα από κόντρα σε αμυντικό του ΠΑΣ
17:18
62' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ!
17:20
Ο Σωτηρίου απέκρουσε σε κόρνερ την κεφαλιά του Ναδάλες, ενώ από τη στημένη φάση ο Σκόνδρας παίρνει νέα κεφαλιά, αλλά ο Βάντερσον πάνω στη γραμμή απομακρύνει.
17:22
66' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Μουνάφο, μέσα ο Στάθης
17:26
70' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Μέσα ο Δώνης, έξω ο Κούτρης
17:31
75' Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα. Λανθασμένη απόφαση από τον ρέφερι, αφού ο Λίλα ήταν αυτός που κάνει το φάουλ και μάλιστα θα ήταν η δεύτερη για τον Αλβανό χαφ.
17:32
76' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Ζάιρο, μέσα ο Βιντάλ
17:32
Ο τέταρτος τώρα διευκρινίζει ότι η κάρτα δόθηκε για διαμαρτυρία. Έντονα παράπονα από τον πάγκο των φιλοξενούμενων.
17:35
79' Σουτ του Βιντάλ, κανένα πρόβλημα για τον Σωτηρίου που αφήνει την μπάλα να περάσει άουτ
17:40
81' Κίτρινη κάρτα στον Γκνιάτιτς
17:41
83' Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Γουνδουλάκης αντί Αποστολόπουλου και Φερφελής αντί Κόντε.
17:44
88' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη για επικίνδυνο μαρκάρισμα
17:45
89' Με δέκα παίκτες ο ΠΑΣ, καθώς αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Λίλα
17:47
91' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Μενδρινός, μέσα ο Ντιλαβέρ
17:48
92' Μεγάλη ευκαιρία για Πλατανιά με τον Γιακουμάκη να πλασάρει άστοχα εξ επαφής