Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ στην Τσεχία απέναντι στην Σλόβαν Λίμπερετς, για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ απέναντι στην Σλόβαν Λίμπερετς.
19:18
Πρόκειται για την 2η αγωνιστική του 10ου ομίλου του Europa League, με τον δικέφαλο του Βορρά να δίνει μάχη στην Τσεχία.
19:21
Το αποψινό παιχνίδι πέρασε από χίλια κύματα κι αυτό γιατί συνολικά 12 παίκτες των γηπεδούχων ταλαιπωρήθηκαν από βαριά ίωση. Έτσι, η Σλόβαν δεν αγωνίστηκε στο πρωτάθλημα της Τσεχίας την περασμένη αγωνιστική.
19:22
Υπό αυτές τις συνθήκες παρουσιάζεται μια καλή ευκαιρία να φύγει με τους τρεις βαθμούς απόψε από το "U Nisy" η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς και να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στον όμιλο.
19:33
Στην πρεμιέρα του ο ΠΑΟΚ ήρθε ισόπαλος 0-0 με την Φιορεντίνα στην Τούμπα.
19:34
Η βαθμολογία στον 10ο όμιλο: 1.Λίμπερετς 1 / 2.Καραμπάγκ 1 / 3.Φιορεντίνα 1 / 4.ΠΑΟΚ 1
19:35
Η επόμενη αγωνιστική (3η): Πέμπτη 20/10/16 / Καραμπάγκ-ΠΑΟΚ (18.00) / Λίμπερετς-Φιορεντίνα (20.00)
19:39
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
19:39
Σλόβαν Λίμπερετς (Γίντριχ Τρπισόφσκι):Ντουμπράβκα, Μπρέιτε, Κουφάλ, Σίκορα, Φόλπρεχτ, Χοβόρκα, Κομλιτσένκο, Βουτς, Μπαρτλ, Μπαρτόσακ, Λάτκα
19:39
Στον πάγκο: Καραφιάτ, Ναβράτιλ, Μάρκοβιτς, Σούκενικ, Χλάντκι, Μπάρος, Εκπάι
19:39
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Βαρέλα, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Κάνιας, Σάκχοφ, Κάμπος, Ροντρίγκες, Αθανασιάδης
19:39
Στον πάγκο: Μπρκιτς, Κρέσπο, Κίτσιου, Χαρίσης, Μπίσεσβαρ, Μυστακίδης,Τιάμ.
19:47
Oι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμα και βρίσκονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.
20:01
1' Έναρξη της αναμέτρησης
20:02
1' ΓΚΟΛ 1-0 Η Λίμπερετς
20:03
Τραγικό ξεκίνημα για την ομάδα του Ίβιτς, που στα 46'' δευτερόλεπτα μετά την σέντρα πιάστηκε στον ύπνο κι έπειτα από γύρισμα του Σίκορα είδε τον Κομλιτσένκο να ανοίγει το σκορ με κοντινό πλασέ.
20:05
Στην φάση του γκολ ο Τζαβέλλας ήταν στο έδαφος, όμως οι συμπαίκτες του δεν το αντιλήφθηκαν με αποτέλεσμα να υπάρξει αριθμητικό μειονέκτημα στην αντεπίθεση που έβγαλαν οι Τσέχοι.
20:09
8' Τεράστια ευκαιρία για την Λίμπερετς. Εκτέλεση κόρνερ, ο Χόβορκα παίρνει την κεφαλιά και ο Γλύκος διώχνει δύσκολα
20:09
9' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!
20:10
Γρήγορη αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ, ο Ροντρίγκες μπαίνει στην περιοχή, ο Σίκορα κάνει χέρι και ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα.
20:10
10' ΓΚΟΛ 1-1 Ο ΠΑΟΚ!
20:10
Ο Αθανασιάδης είναι εύστοχος!
20:12
Ιδανική εξέλιξη για την ομάδα του Ίβιτς, που βρέθηκε με γκολ... στην πλάτη από το ξεκίνημα και παρότι η εικόνα της δεν ήταν ενθαρρυντική κατάφερε να απαντήσει και να "κόψει τον αέρα" των Τσέχων.
20:14
13' Κίτρινη κάρτα στον Λέοβατς, ο οποίος έκοψε αντεπίθεση. Σωστή απόφαση.
20:18
17' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραία ανάπτυξη, η μπάλα φτάνει στον Ροντρίγκες που πλασάρει με την μία αλλά ο Ντουμπράβκα μπλοκάρει εύκολα.
20:21
20' Kίτρινη κάρτα στον Βαρέλα για φάουλ στο κέντρο του γηπέδου.
20:26
25' Ο ΠΑΟΚ ελέγχει πλέον το ματς και πατάει πολύ καλύτερα απ' τους Τσέχους.
20:33
* Στο 0-0 το άλλο ματς του ομίλου ανάμεσα στην Φιορεντίνα και την Καραμπάγκ, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής.
20:35
34' Έχει πέσει ο ρυθμός. Ο ΠΑΟΚ δεν απειλείται.
20:37
36' Κεφαλιά του Τζαβέλλα, έπειτα από κόρνερ του Ροντρίγκες, η μπάλα άουτ.
20:43
42' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Ροντρίγκες από τα αριστερά, ο Αθανασιάδης αναγκάζει τον αντίπαλο στόπερ να γυρίσει την μπάλα με προβολή προς τον τερματοφύλακα ο οποίος έδιωξε δύσκολα και στην συνέχεια μπλόκαρε.
20:45
44' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπάρτλ, ο Γλύκος πέφτει και μπλοκάρει!
20:46
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
20:47
45+1΄ Φάση για τον ΠΑΟΚ. Γέμισμα στην περιοχή, ο Τζαβέλλας παίρνει την πρώτη κεφαλιά αλλά ο Βαρέλα δεν μπορεί να πιάσε την δεύτερη από κοντινή απόσταση.
20:47
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:47
Ισόπαλος 1-1 ο ΠΑΟΚ στην έδρα της Λίμπερετς.
20:48
Ο Κομλιτσένκο άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό, όμως η ομάδα του Ίβιτς απάντησε με πέναλτι του Αθανασιάδη στο 10' και από εκεί και πέρα ελέγχει το ματς.
20:49
Στο άλλο ματς του ομίλου, η Φιορεντίνα έχει "καθαρίσει" καθώς προηγείται 3-0 κόντρα στην Καραμπάγκ.
21:03
21:03
46΄ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
21:08
46' Αλλαγή για την Λίμπερετς. Ο Εκπάι στη θέση του Μπαρτλ
21:08
46' Τελική για την Λίμπερετς, με τον Μπρέιτε να πιάνει σουτ έξω από την περιοχή και την μπάλα να φεύγει άουτ.
21:08
49' Κεφαλιά του Εκπάι, η μπάλα φεύγει άουτ χωρίς να ενοχλήσει τον Γλύκο.
21:09
51' Πιο ζωηρό ξεκίνημα για τους Τσέχους.
21:14
56΄ Ευκαιρία για την Λίμπερετς. Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ, η μπάλα περνάει απ' όλους τους παίκτες και φεύγει άουτ.
21:15
Σε λίγα λεπτά θα περάσει στο ματς ο Μυστακίδης
21:16
59' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης στη θέση του Κάμπος.
21:22
64' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο Τζαβέλλας πάνω στο τείχος και με δεύτερη προσπάθεια στέλνει την μπάλα άουτ.
21:25
67' Τελική για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάνιας βρέθηκε αμαρκάριστος έξω από την περιοχή, δοκίμασε το αριστερό αλλά ο Ντουμπράβκα μπλόκαρε.
21:28
71' Κίτρινη κάρτα στον Κάνιας
21:30
72' Κίτρινη κάρτα στον Μπάρτοσακ
21:31
72' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης πήρε την μπάλα στην περιοχή, αλλά το πλασέ του στην κίνηση έφυγε άουτ.
21:31
73' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τιάμ αντί του Σακόφ.
21:32
73' Αλλαγή και για την Λίμπερετς. Ο Καραφιάτ αντί του Φόλπρεχτ.
21:34
76' Δοκάρι για την Λίμπερετς! Απίθανα λάθη στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Κομλιτσένκο βγαίνει τετ-α-τετ αλλά σημάδεψε το δεξί δοκάρι του Γλύκου.
21:36
79' Αλλαγή για την Λίμπερετς. Ο Μπάρος αντί του Μπάρτοσακ.
21:37
79' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ατομική ενέργεια και σουτ του Μυστακίδη έξω από την περιοχή, ο γκολκίπερ των Τσέχων μπλόκαρε.
21:40
82' ΓΚΟΛ 1-2 Ο ΠΑΟΚ!
21:41
Σέντρα του Λέοβατς, ο Αθανασιάδης απογειώνεται και με όμορφη κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!
21:42
Κίτρινη κάρτα στον Κλάους
21:43
85' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στο ματς ο Κρέσπο εκτός ο Κλάους που αποθεώνεται απ΄ τους οπαδούς της ομάδας.
21:46
87' Ευκαιρία για την Λίμπερετς. Ο Βουτς βλέπει την μπάλα να του στρώνεται πιάνει σουτ στην κίνηση με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.
21:47
89' Τεράστια ευκαιρία για την Σλόβαν. Κοντινή κεφαλιά του Χοβόρκα η μπάλα ελάχιστα άουτ.
21:48
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
21:51
93' Μοναδική ευκαιρία για το 3-1 από τον ΠΑΟΚ χαμένη από τον Ροντρίγκες! Ο τερματοφύλακας της Σλόβαν είχε ανέβει σε κόρνερ της ομάδας του, αφήνοντας κενή την εστία του, αλλά ο παίκτης του ΠΑΟΚ δεν βρήκε τέρμα στο πλασέ που επιχείρησε.
21:52
Λήξη της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ να παίρνει μεγάλη νίκη στο Λίμπερετς, επικρατώντας 2-1 της Σλόβαν