Παρακολουθήστε σε real time το μεγάλο παιχνίδι του Παναθηναϊκού στην Ισπανία για την 2η αγωνιστική των ομίλων.

19:27
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το σημαντικό παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την Θέλτα, στο Βίγκο.
19:27
Μετά την ήττα στην πρεμιέρα από τον Άγιαξ, οι πράσινοι θέλουν να πάρουν αποτέλεσμα μέσα στην Ισπανία και να μην επιτρέψουν σε κανέναν αντίπαλό τους να ξεφύγει από τη δεύτερη αγωνιστική.
19:33
Οι Ισπανοί δείχνουν σε καλή κατάσταση αυτή τη στιγμή, δεδομένου πως μετρούν δύο σερί νίκες στην La Liga.
19:33
Το τριφύλλι έχει ταξιδέψει για την ιβηρική πόλη με πολλές απουσίες. Χουλτ, Μέστο, Λέτο, Μπουμάλ έμειναν πίσω λόγω τραυματισμών, ενώ οι Γουακάσο-Ιβανόφ είναι τιμωρημένοι λόγω της αποβολής τους κόντρα στον Άγιαξ.
19:35
Ο Αντρέα Στραματσόνι δεν επιφύλασσε εκπλήξεις στον καταρτισμό της ενδεκάδας, έχοντας ρίξει στην «μάχη» τα πρόσωπα που περιμέναμε.
19:37
Στιγμιότυπα από την προθέρμανση του Παναθηναϊκού στο «Μπαλαΐδος»
19:39
Η σύνθεση του Παναθηναϊκού: Στιλ, Λουντ, Κουλιμπαλί, Σάμπα, Μολέδο, Κουτρουμπής, Ζέκα, Λεντέσμα, Βιγιαφάνιες, Ιμπάρμπο, Μπεργκ
19:43
H ενδεκάδα της Θέλτα: Αλβάρες, Μάγιο, Φόντας, Τζόνι Κάστρο, Καμπράλ, Ερνάντες, Ντίας, Ναράνχο, Σενιέ, Γκουιντέτι, Ρόσι.
19:53
19:57
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Με πράσινα και άσπρα η εμφάνιση του Παναθηναϊκού.
19:59
Μπορεί στην Ελλάδα να έχει νυχτώσει, στο Βίγκο έχουμε ακόμα μέρα και μάλιστα ηλιόλουστη! Περίπου στους 30 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία αυτή την ώρα στην ισπανική πόλη.
20:01
Σέντρα στο ματς, καλή επιτυχία στον Παναθηναϊκό
20:04
3' Πρώτη απόπειρα της Θέλτα να απειλήσει με γέμισμα μετά από εκτέλεση φάουλ. Έδιωξε η άμυνα του τριφυλλιού που δεν... αγχώθηκε σε αυτή την φάση.
20:06
Κατοχή για τους Γαλιθιάνους στα πρώτα λεπτά, παιχνίδι υπομονής από τον Παναθηναϊκό.
20:09
9' Ο Βιγιαφάνιες έβγαλε προωθημένη μπαλιά για τον Μπεργκ, αυτός από πλάγια θέση επιχειρεί το γύρισμα, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη του.
20:11
Έχει ισορροπήσει ο Παναθηναϊκός, κυκλοφορεί περισσότερο την μπάλα, κλείνει καλύτερα τους παίκτες της Θέλτα.
20:12
11' Γέμισμα του Κουλιμπαλί από τα δεξιά, πετάγεται στο πρώτο δοκάρι ο Μπεργκ, αλλά υπό πίεση δεν μπορεί να βρει εστία και φεύγει άουτ. Πρώτη απειλή από πλευράς τριφυλλιού
20:13
13' Φάση για την Θέλτα
20:14
Οι γηπεδούχοι συνεργάζονται ωραία λίγο έξω από την περιοχή του Παναθηναϊκού, ο Λεντέσμα προσπαθεί να διώξει αλλά... βρίσκει τον Μάγιο, ο οποίος πιάνει το σουτ από τα 15 μέτρα, αλλά η μπάλα κοντράρει σε σώμα πράσινου παίκτη και καταλήγει κόρνερ. Αυτό πέρασε ανεκμετάλλευτο.
20:16
15' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό
20:16
Ιμπάρμπο και Μπεργκ βγαίνουν... σφαίρα στην αντεπίθεση με την άμυνα της Θέλτα ανοργάνωτη, ο Κολομβιανός δίνει κάθετα για τον Σουηδό, ο οποίος πιάνει δυνατό σουτ από πλάγια θέση, με την μπάλα να φεύγει άουτ.
20:19
20:23
Συμπληρώσαμε 20 λεπτά στο Βίγκο. Όσο περνά η ώρα, ο Παναθηναϊκός αισθάνεται όλο και πιο άνετα... Δεν απειλείται, ανακτά κατοχή μπάλας και με τους Μπεργκ-Ιμπάρμπο ψάχνει την αντεπίθεση που θα τον κάνει πραγματικά απειλητικό για την εστία των Γαλιθιάνων. Καταπίνει χιλιόμετρα ο εξαιρετικός Ζέκα, δεν αφήνει τους χαφ των γηπεδούχων να... ανασάνουν.
20:25
25' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό
20:26
Εντυπωσιακή ενέργεια του Ιμπάρμπο από τα δεξιά, άδειασε τον αντίπαλό του, έκανε το παράλληλο γύρισμα, αλλά το (όχι και τόσο "γεμάτο") σουτ του Λουντ έφυγε μόλις άουτ!
20:27
27' Νέα φάση για τον Παναθηναϊκό
20:28
Ξανά στην αντεπίθεση το τριφύλλι με τον εκπληκτικό Ζέκα να κλέβει και να ανοίγει στον Μπεργκ. Ο Σουηδός γέμισε ωραία στο δεύτερο δοκάρι για τον Πορτογάλο, αλλά αυτός από κοντά δεν έπιασε καλά το εν κινήσει σουτ και μπλόκαρε εύκολα ο Αλβάρες.
20:29
"Αφεντικό" στον αγώνα από το 15' και μετά ο Παναθηναϊκός. Ψάχνει έντονα το γκολ.
20:35
35' Μετά από πολύ ώρα η Θέλτα θέλει να απειλήσει την εστία του Στιλ, αλλά το σουτ του Ρόσι από μακριά κοντράρει και καταλήγει εύκολα στα χέρια του Άγγλου τερματοφύλακα.
20:37
Μίνι διακοπή στην αναμέτρηση καθώς ο Βιγιαφάνιες "έφαγε" την μπάλα στο πρόσωπο. Όλα καλά με τον Αργεντινό που θα επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο και θα συνεχιστεί ο αγώνας. Πάντα στο 0-0 στο Βίγκο.
20:38
38' Απίστευτη διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό
20:39
Ο Μπεργκ βγάζει φοβερή κάθετη στον Ιμπάρμπο στον κενό χώρο, ο Κολομβιανός δεν μπορεί να νικήσει στο τετ-α-τετ τον Αλβάρες, ενώ ούτε ο Κουλιμπαλί στο... ριμπάουντ μπορεί να χριστεί σκόρερ, αφού το έβγαλε κι αυτό ο πορτιέρε της Θέλτα.
20:40
Κρίμα εδώ για τον Παναθηναϊκό, για το... τίποτα έχασε το προβάδισμα. Ήρωας φυσικά ο τερματοφύλακας της Θέλτα που κρατά "όρθια" την ομάδα του...
20:41
Καθοριστική επέμβαση του Κουτρουμπή, που δεν επιτρέπει στον Γκουιντέτι να στρώσει μπαλιά για συμπαίκτη του μέσα στην πράσινη περιοχή.
20:47
Ημίχρονο στο Βίγκο, στο 0-0 οι δύο ομάδες. Ο Παναθηναϊκός στέκεται πάρα πολύ καλά στο «Μπαλαΐδος», δεν απειλείται καθόλου από την Θέλτα, ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να είχε πάρει προβάδισμα, στο διπλό χαμένο τετ-α-τετ.
21:03
Δείτε ΕΔΩ τις μεγάλες φάσεις του Παναθηναϊκού στο πρώτο μέρος και δη το διπλό χαμένο τετ-α-τετ.
21:04
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, για να δούμε. Με τους ίδιους 11 συνεχίζει ο Παναθηναϊκός
21:08
50' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνιες που πήγε επικίνδυνα πάνω στον αντίπαλό του.
21:08
21:09
51' Κίτρινη κάρτα στον Καμπράλ που κράτησε αντικανονικά τον Ιμπάρμπο για να τον σταματήσει
21:12
53' Επιχείρησε κάτι ιδιαίτερα φιλόδοξο ο Λεντέσμα λίγο κάτω από το κέντρο: Να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Δεν του βγήκε η έμπνευση, με την μπάλα να φεύγει αρκετά άουτ.
21:12
54' Σκοράρει ο Παναθηναϊκός, αλλά δεν μετρά το γκολ
21:14
Ο Μπεργκ πιάνει από κοντά την κεφαλιά και βρίσκει δίχτυα, αλλά ο Σουηδός επιθετικός χρεώθηκε με επιθετικό φάουλ, όταν προσπάθησε να απαλλαγεί από το μαρκάρισμα του αντιπάλου του. Φαίνεται να είναι σωστή η απόφαση του ρέφερι (με τη βοήθεια του βοηθού περιοχής).
21:18
Σταθερά στην επίθεση το τριφύλλι, θέλει να βγάλει φάσεις για γκολ, την ώρα που δεν απειλείται καθόλου πίσω. Όσο, όμως, δεν σκοράρει, τόσο αδικεί την συνολική εικόνα του και την προσπάθεια που κάνει μέσα στο Βίγκο.
21:18
60' Αλλαγή για την Θέλτα. Βγαίνει ο Ναράνχο, μπαίνει ο επικίνδυνος Πιόνε Σίστο
21:19
21:22
Φτάσαμε στο 64' στο «Μπαλαΐδος», ισορροπεί την κατάσταση η Θέλτα που αρχίζει να ανακτά κάποια μέτρα και να κυκλοφορεί περισσότερο την μπάλα.
21:25
67' Νέα απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό
21:26
Ο Λεντέσμα με το εξωτερικό βγάζει φοβερή μπαλιά στον Ιμπάρμο, αυτός βγαίνει τετ-α-τετ, αλλά καθυστερεί υπερβολικά και δεν προλαβαίνει τελικώς καν να σουτάρει, αφού τον εμπόδισε αντικανονικά ο Καμπράλ.
21:26
Πέναλτι που δεν δόθηκε για το τριφύλλι στην προηγούμενη φάση με τον Ιμπάρμπο!
21:27
21:27
Παρά το ότι ο Ιμπάρμπο καθυστέρησε να σουτάρει, ο Κολομβιανός σπρώχνεται από τον Καμπράλ, αλλά ο διαιτητής δεν σφυρίζει το πεντακάθαρο πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού...Σοβαρό λάθος εδώ του ρέφερι, στερεί πιθανώς το προβάδισμα για την ελληνική ομάδα.
21:29
71' Αλλαγή για την Θέλτα. Μέσα ο Βας, έξω ο Σενιέ
21:32
74' Νέα φάση για τον Παναθηναϊκό
21:32
Ο Μπεργκ βρίσκει το χώρο να σουτάρει -με το κακό αριστερό πόδι- από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ
21:33
75' Μακρινό σουτ του Ιμπάρμπο, μπλοκάρει με τη δεύτερη προσπάθεια ο Αλβάρες.
21:35
Το σπρώξιμο του Καμπράλ στον Ιμπάρμπο, στη φάση του πεντακάθαρου πέναλτι που δεν δόθηκε στον Παναθηναϊκό Εικόνα live21960999/1417.jpg
21:37
79' Αλλαγή για την Θέλτα. Βγαίνει ο Ρόσι, μπαίνει ο Ιάγκο Άσπας
21:37
Ο Στραματσόνι δεν έχει κάνει ακόμα αλλαγές. Συνεχίζουν οι ίδιοι 11 που ξεκίνησαν την αναμέτρηση.
21:38
80' Φάση για την Θέλτα
21:39
Βγάζουν συνεργασία οι Γαλιθιάνοι, γίνεται το παράλληλο γύρισμα στην καρδιά της πράσινης άμυνας, αλλά ο Γκουιντέτι δεν μπορεί να κάνει την προβολή, υπό την πίεση του Σάμπα. Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι Γαλιθιάνοι, αλλά δεν υπάρχει παράβαση.
21:42
"Φορτώνει" στα τελευταία λεπτά η Θέλτα, με τους φίλους της να μπαίνουν στην... εξίσωση και να πιέζουν για ένα «χρυσό» γκολ.
21:42
84' ΓΚΟΛ για την Θέλτα
21:45
Ξεδιπλώνονται ωραία από τα δεξιά οι γηπεδούχοι, γίνεται το παράλληλο γύρισμα από τον Βας και ο Γκουιντέτι πετάγεται ανάμεσα στην πράσινη άμυνα και με κοντινή προβολή κάνει το 1-0. Πρώτη ουσιαστικά φάση που "εκτέθηκε" η τριάδα του Παναθηναϊκού στα μετόπισθεν, με την ελληνική ομάδα να το πληρώνει
21:46
85' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό. Από κοντά ο Ιμπάρμπο πιάνει την κεφαλιά, αλλά με υπερένταση το βγάζει ο Αλβάρες
21:46
87' Μέσα ο Εμποκού, έξω ο Κουτρουμπής. Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Ζέκα για μαρκάρισμα.
21:47
89' ΓΚΟΛ για την Θέλτα
21:48
Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Βας από μακριά, δίνει πολλά φάλτσα στην μπάλα και κάνει το 2-0... Άδοξα τελειώνει η αναμέτρηση για το τριφύλλι..
21:51
Λήξη του αγώνα. Ο Παναθηναϊκός έχασε 2-0 από την Θέλτα, αν και δεν του άξιζε...
21:52
Οι πράσινοι έχασαν μεγάλες ευκαιρίες, δεν τους δόθηκαν πεντακάθαρο πέναλτι και στις πρώτες της φάσεις -ουσιαστικά- στο ματς, η Θέλτα βρήκε τα γκολ για να πάρει... από το πουθενά το τρίποντο