Καλησπέρα σας.
20:16
Σέντρα σε ένα τέταρτο στην αναμέτρηση που κλείνει το... πρώτο πιάτο της 6ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λίγκα, ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Πανιώνιο.
20:17
Την πρώτη της νίκη «ψάχνει» η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου, να αφήσουν πίσω τους την ήττα-σοκ από τη Βέροια θέλουν στον Πανιώνιο.
20:17
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων!
20:18
Ηρακλής (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Κυριακίδης, Κούρος, Σαραμαντάς, Αγγελόπουλος, Μοντέιρο, Ρούσσος, Ιντζόγλου, Λεοζίνιο, Πασάς, Περόνε.
20:19
Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Οικονόμου, Ρισβάνης, Κόρμπος, Γκιοατά, Σιώπης, Αντωνιάδης, Μασούντ, Μασούρας, Φούντας, Ανσαριφάρντ.
20:21
Στον πάγκο του «Γηραιού» κάθονται οι: Περνίς, Ζιαμπάρης, Καραγκούνης, Λουκίνας, Μπλέτσας, Αμαραντίδης, Λάμπρου.
20:22
Στον «κυανέρυθρο» πάγκο βρίσκονται οι: Θεοδωρόπουλος, Ενγκόνγκ, Μπεν, Ολαϊτάν, Τασουλής, Πατσατζόγλου, Αργυρόπουλος.
20:24
Σε γνώριμα... λημέρια επιστρέφει ο προπονητής του Πανιωνίου, Βλάνταν Μιλόγεβιτς. Θυμίζουμε πως ο Σέρβος αγωνίστηκε για μία τριετία (2000-2003) στον Ηρακλή, με 69 συμμετοχές και 2 γκολ, ενώ από τον «Γηραιό» ξεκίνησε την προπονητική του καριέρα, το 2008, όταν εργαζόταν στις ακαδημίες του συλλόγου.
20:28
Πολλά τα προβλήματα στον Ηρακλή, με τον Κούρο να παίζει ως στόπερ!
20:28
Από την άλλη, για πρώτη φορά εκτός αρχικού σχήματος ο Μπεν.
20:28
Αήττητος στο «Καυτανζόγλειο» από το 2009 ο Πανιώνιος!
20:29
Οι δύο ομάδες βγαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο.
20:32
Ντεμπούτο στη Σούπερ Λίγκα για τον διαιτητή Νεοφυτιάδη (Κορίνθου). Βοηθοί του οι Γιάννης Μπετσόγλου (Κορίνθου), Άγγελος Πήττας (Ηλείας), ενώ 4ος είναι ο Γιώργος Φουκάκης (Ηρακλείου).
20:32
1' Σέντρα στο παιχνίδι!
20:37
5' Καλή προσπάθεια για τον Ηρακλή, με τον Γκιοατά να προλαβαίνει τελευταία στιγμή και να βάζει την κόντρα στο σουτ του Πασά, από αριστερά και μέσα στη μεγάλη περιοχή.
20:38
Παρότι ο Πανιώνιος έχει μπει πιο δυνατά, ο Ηρακλής απειλεί πρώτος.
20:39
7' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Πάσα του Φούντα στον Μασούντ, ολομόναχος ο Ιρανός, στα δύο μέτρα με τον Χουάντερσον, πλασάρει άουτ!
20:43
11' Κεφαλιά του Κόρμπου, πάνω από την εστία του Χουάντερσον η μπάλα.
20:45
13' Κίτρινη κάρτα στον Ρούσσο για σκληρό μαρκάρισμα στον Μασούντ. Σωστή.
20:47
15' Κίτρινη κάρτα στον Γκιοατά για φάουλ στον Σαραμαντά. Και αυτή σωστή.
20:49
17' Απειλεί ο Ηρακλής. Τακουνάκι του Λεοζίνιο, αλλά η μπάλα περνάει άουτ. Αν έμπαινε, θα ήταν γκολάρα!
20:54
Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός...
20:56
Κακός ο Γκιοτά από δεξιά. Δεν παίζουν, θυμίζουμε, Αργυρόπουλος και Βλάχος.
20:57
26' Ωραίο πλασέ του Φούντα από αριστερά, πάνω από την εστία του Ηρακλή η μπάλα.
20:58
2 οι τελικές για τον Ηρακλή (καμία στην εστία), 4 για τον Πανιώνιο (η μία στην εστία).
21:02
30' Κακό σουτ του Περόνε...
21:02
Ο Ηρακλής παρουσιάζει το γνωστό πρόβλημα, από πέρυσι: Δεν μπορεί να βγάλει φάσεις.
21:05
33' Φέρνει ωραία την μπάλα μπροστά του ο Μασούρας, αλλά κάνει κακό σουτ από δεξιά.
21:06
34' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 0-1! «Τούβλο» του Μασούντ στην κίνηση, λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Ιρανό να ανοίγει το σκορ για τους «κυανέρυθρους» και να εξιλεώνεται για τη χαμένη ευκαιρία του!
21:09
Ξεσπά σε κλάματα ο Μασούντ! Προφανώς αισθανόταν τύψεις για την ευκαιρία του στο 7'.
21:16
Προσπαθεί ο Ηρακλής, αλλά δεν μπορεί...
21:16
Δύο λεπτά ακόμα για τη συμπλήρωση των 45'.
21:17
45' Παιδεύει πολύ την μπάλα ο Μασούντ, καθυστερεί και χάνει την ευκαιρία να φανεί περισσότερο απειλητικός. Απομακρύνει τον κίνδυνο η άμυνα του Ηρακλή.
21:17
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
21:19
45'+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο Καυτανζόγλειο. Με τον «κεραυνό» του Μασούντ, ο κυρίαρχος στο πρώτο 45λεπτο Πανιώνιος προηγείται 1-0 του Ηρακλή.
21:33
Δύο αλλαγές για τον Ηρακλή! Στη θέση του Μοντέιρο ο Λάμπρου και στη θέση του Αγγελόπουλου ο Καραγκούνης.
21:34
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
21:35
Έγινε γνωστός και ο λόγος που ο Μασούντ έβαλε τα κλάματα με το που έβαλε το γκολ.
21:36
Λίγα λεπτά πριν αρχίσει ο αγώνας στη Θεσσαλονίκη, τον πήραν τηλέφωνο από το Ιράν, για να τον ενημερώσουν πως ένας ξάδερφός του έφυγε από τη ζωή...
21:43
Πέντε τα κόρνερ για τον Ηρακλή, κανένα για τον Πανιώνιο. Πιέζει ο «Γηραιός», αλλά δυσκολεύεται να βγάλει φάσεις.
21:45
55' Από μία κάρτα τώρα σε Μασούντ (για διαμαρτυρία) και Περόνε (για σκληρό φάουλ).
21:48
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Σουτ του Πασά, μετά από εξαιρετική συνεργασία των Σαραμαντά, Λάμπρου, Περόνε, η μπάλα φεύγει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια!
21:51
Σαφώς καλύτερος ο Ηρακλής σε αυτά τα πρώτα, 15 λεπτά του δευτέρου 45λέπτου. Του έχει δώσει άλλον αέρα ο Λάμπρου.
21:51
63' Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά.
21:53
65' Τρομερό τάκλιν του Ρισβάνη, που προλαβαίνει τον Λεοζίνιο, ο οποίος έβγαινε ολομόναχος με τον Γιαννιώτη!
21:57
Αποβάλλεται ο Αντώνης Κασδοβασίλης, γενικός αρχηγός του Ηρακλή, από τον πάγκο του «Γηραιού»!
21:59
70' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, στη θέση του Μασούρα ο Μπεν.
22:03
75' Τρίτη αλλαγή για τον Ηρακλή, στη θέση του Ιντζόγλου περνάει ο Λουκίνας.
22:04
Με δύο επιθετικούς θα παίξει ο Ηρακλής, στην προσπάθειά του να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης.
22:06
78' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 0-2! Ο Ανσαριφάρντ κάνει μία απίστευτη κούρσα από αριστερά, μπαίνει στη μεγάλη περιοχή, πλασάρει ιδανικά στην απέναντι γωνία και δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στους «κυανέρυθρους».
22:08
Ιρανική υπόθεση το ματς, εξαιρετικά και τα δύο γκολ των συμπατριωτών.
22:08
80' Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ.
22:09
81' Αλλαγή για τον Πανιώνιο, στη θέση του Ανσαριφάρντ ο Ενγκόνγκ.
22:13
85' ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή, 1-2! Μειώνει ο «Γηραιός» με γκολ του Λεοζίνιο. Εξαιρετική προσπάθεια του Λάμπρου από αριστερά και σέντρα, κεφαλιά του Βραζιλιάνου και η μπάλα στα δίχτυα του Γιαννιώτη.
22:15
Νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.
22:16
88' Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, στη θέση του Φούντα ο Ολαϊτάν.
22:17
Σύρραξη στον αγωνιστικό χώρο! Φούντας και Κυριακίδης οι πρωταγωνιστές.
22:18
Ο Ναλιτζής αποβλήθηκε από τον πάγκο του Πανιωνίου.
22:21
90'+2' Απίστευτη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Μεγάλη απόκρουση του Γιαννιώτη σε σουτ του Περόνε έξω από τη μικρή περιοχή!
22:21
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου.
22:22
90'+4' Κίτρινη κάρτα και στον Μπεν.
22:22
Νωρίτερα, ο Χουάντερσον έχει γκρεμίσει εκτός εστίας τον Μπεν, με τον κ. Νεοφυτιάδη να μη δίνει -κακώς- τίποτα!
22:23
Δευτερόλεπτα για τη λήξη...
22:24
Πολλά νεύρα ξανά με πρωταγωνιστές Πασά και Μπεν.
22:24
Τραγικό μαρκάρισμα του Παπά στον Μπεν, έπρεπε να αποβληθεί!
22:25
95'+6' Απευθείας κόκκινη στον Μπεν, δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Λουκίνα, κίτρινη και στον Πασά!
22:26
Τα έκανε μαντάρα ο κ. Νεοφυτιάδης. Ξεκάθαρα...
22:28
90'+7' Λήξη του αγώνα!