Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου κόντρα στην Βέροια.
Ματς για την 7η αγωνιστική αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας στο Περιστέρι.
18:02
Τέσσερις βαθμούς έχουν συγκεντρώσει μέχρι στιγμής και οι δύο ομάδες.
18:03
"Φρέσκοι" προπονητές στους δύο πάγκους, αφού οι Περιστεριώτες μονιμοποίησαν εδώ και δύο παιχνίδι τον Γιώργο Κορακάκη, ενώ οι φιλοξενούμενοι αντικατέστησαν τον Βοσνιάδη με τον Θωμά Γράφα.
18:04
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
18:04
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ - Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο - Ούμπιντες, Κεϊτά - Βασιλείου, Τόνσο, Στόιτσεφ - Παπαδόπουλος
18:05
Bέροια: Λόπες, Μαλόν, Καλί, Μαραγκός, Ναβαλόφσκι - Μπαλάφας, Άρτσε - Μεληκιώτης, Σισίνιο, Χαροντάκης - Καπετάνος
18:12
Διαιτητής: Νίκος Πουλημάς
18:15
1' Σέντρα στο ματς
18:20
5' Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής το παιχνίδι.
18:25
11' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς έσπασε το σημαιάκι του βοηθού.
18:29
15' Ωραίο γύρισμα του Βασιλείου από τα δεξιά, ο Τόνσο πιάνει σουτ στην κίνηση, το οποίο κοντράρει και δεν ανησυχεί τον Λόπες.
18:32
16' Σειρά της Βέροιας να απειλήσει με τον Καπετάνο, όμως ο Κεϊτά πέφτει και διώχνει με προβολή το σουτ.
18:37
23' Φάση για τον Ατρόμητο. Ατομική ενέργεια και σουτ του Τόνσο, η μπάλα λίγο άουτ.
18:40
26΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Ατρόμητος!
18:41
Φοβερός συνδυασμός του Παπαδόπουλου με τον Τόνσο, ο έμπειρος φορ έβαλε στην περιοχή με τακουνάκι τον δεύτερο ο οποίος νίκησε με κοντινό πλασέ τον Λόπες. Στον ύπνο η άμυνα της Βέροιας.
18:45
30' Ο Ατρόμητος μετά το γκολ ελέγχει απόλυτα την κατάσταση. Η Βέροια δεν μπορεί να φτιάξει παιχνίδι και να απειλήσει.
18:50
36' Ο Στόιτσεφ μπήκε στην περιοχή, όμως αντί να πασάρει στον αμαρκάριστο Βασιλείου, ολοκλήρωσε μόνος του και χωρίς επιτυχία την προσπάθεια.
18:52
38' Φάση για την Βέροια. Κεφαλιά του Μπαλάφα, ο Γκορμπούνοφ μπλοκάρει.
18:58
44' Κεφαλιά του Καπετάνου, έπειτα από κόρνερ, η μπάλα άουτ.
19:00
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
19:01
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:02
Ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 κόντρα στην Βέροια
19:02
Το γκολ της ομάδας του Κορακάκη πέτυχε ο Τόνσο στο 26'
19:17
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
19:19
47' Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Εκτέλεση φάουλ του Άρτσε ο Μεληκιώτης αιφνιδιάζεται και δεν πιάνει σωστά την κεφαλιά.
19:22
49' Κίτρινη κάρτα στον Χαροντάκη
19:31
60' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Στόιτσεφ πέρασε ο Μπάγκα.
19:32
61' Αλλαγή και για την Βέροια. Στη θέση του Χαροντάκη μπήκε ο Βασιλαντωνόπουλος
19:34
64' Κίτρινη κάρτα στον Μπαλάφα.
19:35
64' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Λε Ταλέκ αντί του Παπαδόπουλου
19:39
68' Σουτ του Κεϊτά η μπάλα στα... περιστέρια
19:40
69' Αλλαγή για την Βέροια. Ο Βίτι αντί του Μεληκιώτη
19:42
71' Φάση για την Βέροια. Σουτ του Καπετάνου, ο Γκορμπούνοφ διώχνει σε κόρνερ.
19:48
78' Έχει πέσει ο ρυθμός στο παιχνίδι
19:55
83' Κίτρινη κάρτα στον Κάλι
19:59
88' Κεφαλιά του Καπετάνου, η μπάλα λίγο άουτ.
20:00
88' Αλλαγή για την Βέροια. Ο Αντώνης στη θέση του Σισίνιο
20:01
90' Κίτρινη κάρτα στον Μαραγκό της Βέροιας για σκληρό φάουλ. Πάντα στο 1-0 ο Ατρόμητος στο Περιστέρι
20:03
Έχουμε μπει στα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων
20:04
93' Κίτρινη κάρτα στον Μπίτολο επειδή κλώτσησε μακριά την μπάλα (είχε σφυριχτεί φάουλ)
20:05
94' Φάση διαρκείας στα καρέ του Ατρόμητου, η οποία ολοκληρώθηκε με σουτ του Βίτι, που έφυγε ψηλά άουτ
20:05
Λήξη του αγώνα. Χωρίς να εντυπωσιάσει, ο Ατρόμητος επικράτησε 1-0 της Βέροιας, χάρη στο τέρμα του Τόνσο από το πρώτο μέρος (από όμορφη δημιουργία Παπαδόπουλου).
20:06
Δεύτερη νίκη σε τρία παιχνίδια με τον Κορακάκη (και μια ισοπαλία) στον πάγκο του ο Ατρόμητος.