Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Ατρόμητο για την 8η αγωνιστική της Super League.
Ο Ηρακλής των χιλίων προβλημάτων έχει νέο προπονητή στη σημερινή αναμέτρηση καθώς ο Γιάννης Αμανατίδης διαδέχθηκε τον Νίκο Παπαδόπουλου που παραιτήθηκε.
15:49
Ουραγός ο Γηραιός στη βαθμολογία, καθώς έχει μόλις 2 βαθμούς!
15:50
Από την άλλη μεριά, ο Ατρόμητος βρίσκεται στην 11η θέση με 7 βαθμούς και μετά την έλευεση του Γιώργου Κορακάκη έχει πάρει τα πάνω του, δείχνοντας σοβαρό πρόσωπο στις αναμετρήσεις!
15:50
Πάμε σιγά σιγά να δούμε και τις ενδεκάδες.
15:52
Ηρακλής (Γιάννης Αμανατίδης): Χουάντερσον, Κυριακίδης, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Κούρος, Ιντζόγλου, Ρούσσος, Μοντέριο, Λεοζίνιο, Λουκίνας, Λάμπρου.
15:52
Στον πάγκο: Περνίς, Πασάς, Καραγκούνης, Βοσνακίδης, Αγγελόπουλος, Μπλέτσας, Αμαραντίδης.
15:54
Ατρόμητος (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Μπίτολο, Κεϊτά, Ούμπιδες, Λημνιός, Τόνσο, Βασιλείου, Παπαδόπουλος.
15:54
Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Ζησόπουλος, Κατράνης, Λε Ταλέκ, Κοντοές, Στόιτσεφ, Μπάγκα.
15:55
Διαιτητής είναι ο Τριαντάφυλλος Τίκας (Καρδίτσας), βοηθοί του οι Αντώνης Δίπλαρης (Καρδίτσας), Δημήτρης Βεργέτης (Αρκαδίας) και τέταρτος ο Ιωάννης Δελφάκης (Αρκαδίας).
15:59
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο παρέα με την διαιτητική τριάδα! Σε λίγα λεπτά θα έχουμε σέντρα στο ματς.
16:03
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
16:08
6' Σουτ του Λεοζίνιο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
16:17
Υπάρχει ένταση στις κερκίδες του «Καυτανζογλείου».
16:18
Από την πλευρά του Ατρομήτου ζητούν να διακοπεί το παιχνίδι, ο διαιτητής Τίκας το συνεχίζει κανονικά.
16:19
16' Πέναλτι σε πέσιμο του Παπαδόπουλου ζητάει ο Ατρόμητος. «Παίζετε» δείχνει ο διαιτητής. Φαίνεται να έχει δίκιο καθώς από το ριπλέι δεν φάνηκε να τον βρίσκει ο Μπαρτολίνι.
16:22
Πρώτο εικοσάλεπτο στο ματς, τίποτα το ιδιαίτερο!
16:23
21' Σουτ του Παπαδόπουλου, η μπάλα ψηλά άουτ.
16:30
28' Kίτρινη κάρτα στον Ρούσσο.
16:34
31' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Βασιλείου έκανε τη σέντρα, ο Τόνσο το βολέ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
16:37
35' Eυκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Λεοζίνιο έφυγε στην αντεπίθεση και σούταρε μερικά μέτρα έξω από την περιοχή, με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.
16:43
Πέντε λεπτά ακόμη μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ηρακλή και Ατρόμητο.
16:44
42' Σουτ του Τόνσο έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.
16:48
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ηρακλής-Ατρόμητος 0-0 με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο απειλητικοί και τους γηπεδούους να προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα.
16:48
Έχει χτυπήσει ο Κούρος και όπως φαινόταν από τις αντιδράσεις του, ίσως να μην μπορεί να συνεχίσει.
17:04
46' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Πασάς αντί Λάμπρου
17:05
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
17:05
Χωρίς αλλαγές συνεχίζει το ματς ο Ατρόμητος.
17:14
55' Κίτρινη κάρτα στον Τόνσο.
17:15
55' Εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο, κεφαλιά του Μπαρτολίνι, η μπάλα λίγο άουτ.
17:20
60' Κίτρινη κάρτα στον Ζιαμπάρη.
17:24
64' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Η μπάλα στρώθηκε στον Λημνιό μέσα στην περιοχή, με τον άσο του Ατρομήτου να κάνει το σουτ αλλά τον Ζιαμπάρη να σώζει σωτήρια με προβολή.
17:24
65' Νέα πολύ καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κόρνερ του Ούμπιδες, κεφαλιά του Φυτανίδη αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
17:28
68' Κίτρινη κάρτα στον Πασά.
17:31
71' Απίθανη ευκαιρία στο παιχνίδι για τον Ηρακλή! Ο Πασάς έκανε τη σέντρα, ο Μοντέιρο βρέθηκε ολομόναχος στο ύψος του δευτέρου δοκαριού αλλά το σουτ του έφυγε ψηλά άουτ.
17:31
71' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στόιτσεφ αντί Βασιλείου.
17:32
72' Γυριστή κεφαλιά του Λουκίνα, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
17:32
73' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο.
17:33
74' Σουτ του Λεοζίνιο έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γκορμπούνοφ.
17:34
Έχει ανέβει ο Ηρακλής στο ματς και στο τελευταίο πεντάλεπτο έχει τρεις καλές ευκαιρίες.
17:34
74' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Λε Ταλέκ αντί Παπαδόπουλου.
17:35
75' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Λάθος του Χουάντερσον, ο Λε Ταλέκ σουτάρει από κοντά αλλά ο πεσμένος Μπαρτολίνι σώζει την εστία του Ηρακλή! Απίστευτη χαμένη ευκαιρία από τον επιθετικό των φιλοξενουμένων.
17:36
77' Πέναλτι για τον Ατρόμητο!
17:38
Ο Στόιτσεφ έκανε την διείσδυση, ο Ζιαμπάρης έκανε το τάκλιν και τον βρήκε χαμηλά με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.
17:38
79' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!
17:39
Ο Ούμπιδες εκτέλεσε το πέναλτι, έστειλε τη μπάλα ψηλά δεξιά και τον Χουάντερσον στην απέναντι γωνία, ανοίγοντας το σκορ για τον Ατρόμητο.
17:40
80' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Αμαραντίδης αντί Μοντέιρο.
17:41
82' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπάγκα αντί Λημνιού.
17:43
84' Κίτρινη κάρτα στον Μπάγκα.
17:44
84' ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή!
17:45
Γέμισμα του Κυριακίδη, ο Πασάς προλαβαίνει τον Κιβρακίδη και γυρίζει τη μπάλα στη μικρή περιοχή απ' όπου ο Λουκίνας δεν δυσκολεύεται να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα!
17:47
88' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!
17:48
Ο Κυριακίδης έκανε το λάθος, ο Στόιτσεφ έφυγε στην αντεπίθεση και γύρισε την κατάλληλη στιγμή στον Τόνσο, που πέρασε τους... πάντες και μπήκε με τη μπάλα στα δίχτυα!
17:50
3 λεπτά οι καθυστερήσεις.
17:51
91' Σουτ του Λεοζίνιο, ο Γκορμπούνοφ μπλόκαρε τη μπάλα.
17:54
93' Λήξη του αγώνα! Ο Ατρόμητος επικρατεί 2-1 του Ηρακλή, σε ένα ματς που είχε δραματικό φινάλε!