Καλησπέρα σας
14:20
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την ΑΕΛ για τη 10η αγωνιστική της Super League
14:20
Ο Παναιτωλικός θα δώσει το δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι του μετά την ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα
14:22
Από την άλλη μεριά, οι Θεσσαλοί ναι μεν επικράτησαν του Πανιωνίου στο AEL FC ARENA, αλλά απολύθηκε ο Άγγελος Αναστασιάδης και στην τεχνική ηγεσία επέστρεψε ο Σάκης Τσιώλης
14:22
Ο Σάκης Τσιώλης είναι ο προπονητής που επανέφερε τους «βυσσινί» στη Super League
14:23
Ας περάσουμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
14:29
Παναιτωλικός: Κυριακίδης – Κλέσιο, Ροντρίγκες, Κούσας, Τσοκάνης – Μάκος, Πάουλο – Φερέιρα, Λεντέσμα, Ουάρντα - Τομανέ
14:31
Πάγκος: Κριστιάνο, Κουτρομάνος, Μουνιός, Ρόσα, Μαρκόβσκι, Καμαβουάκα, Χαντάκιας
14:37
ΑΕΛ: Ξενοδόχοφ – Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Φάρκας, Κόντορ – Φατιόν, Ποτουρίδης – Ναβάρο, Αβραάμ, Βαρέλα - Ναζλίδης
14:38
Πάγκος: Καβουσάκης, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης, Μαρουκάκης, Γκόλιας, Λαμπρόπουλος, Ντέλετιτς
14:41
Ο Παναιτωλικός βρίσκεται στη 13η θέση με 8 βαθμούς ενώ και η ΑΕΛ έχει συλλέξει τους ίδιους βαθμούς
14:42
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος, α' βοηθός ο Τρύφων Πετρόπουλος, β' ο Δημήτριος Βεργέτης και 4ος ο Αριστομένης Κουτσιαύτης
14:56
Αυτή τη στιγμή οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο
14:59
1' Σέντρα στο ματς
15:03
4' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναζλίδη, η μπάλα περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι
15:07
8' Αρκετά σκληρό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, με πολλά δυνατά μαρκαρίσματα
15:11
13' Η ΑΕΛ είναι πιο δραστήρια στα πρώτα λεπτά και πιο επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις που προσπαθεί να βγάλει
15:15
17' Πρώτη τελική για τον Παναιτωλικό με τον Κλέσιο να κάνει ένα πολύ κακό σουτ
15:20
21' Συνεχίζονται τα πολύ σκληρά μαρκαρίσματα εκατέρωθεν
15:21
22' Σουτ του Μάρκος Πάουλο, η μπάλα περνά κόρνερ. Ανεκμετάλλευτο για τους γηπεδούχους
15:27
28' Νέο σουτ του Μάρκος Πάουλο, που δεν το πιάνει «γεμάτα» και η μπάλα φτάνει χωρίς δύναμη στα χέρια του Ξενοδόχοφ
15:32
33' Ήταν θέμα χρόνου η κίτρινη κάρτα στο ματς. Σκληρό φάουλ του Φατιόν στον Ουάρντα και αντικρίζει την πρώτη κίτρινη στο ματς
15:33
34' Κίτρινη κάρτα και στον Ουάρντα για μαρκάρισμα στον Ποτουρίδη
15:38
39' Η μεγαλύτερη ευκαιρία του ματς από τον Ουάρντα! Ο Αιγύπτιος έκανε τη γνωστή του κίνηση από αριστερά, έκανε και το σουτ με το δεξί, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Ξενοδόχοφ
15:39
41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!
15:41
Σέντρα του Ουάρντα από τα αριστερά, η μπάλα κατευθυνόταν στα χέρια του Ξενοδόχοφ, αλλά ο Γιοβάνοβιτς βάζει το πόδι του, αλλάζοντας την πορεία της μπάλας και εκείνη καταλήγει στα δίχτυα. Επί της ουσίας πρόκειται για αυτογκόλ του Γιοβάνοβιτς, παρά για γκολ του Αιγύπτιου.
15:46
Λήξη του α' ημιχρόνου, με τον Παναιτωλικό να προηγείται 1-0 της ΑΕΛ με γκολ που πιστώνεται στον Ουάρντα, αλλά ο Γιοβάνοβιτς έχει στείλει ουσιαστικά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του
16:01
46' Έναρξη β' ημιχρόνου με μία αλλαγή για την ΑΕΛ
16:02
46' Ο Μαρουκάκης έχει περάσει στη θέση του Ναβάρο
16:08
53' Σουτ του Λεντέσμα, η μπάλα πέρασε άουτ.
16:09
54' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ!
16:11
Ο Αβραάμ κάνει ωραία κάθετη στον Μαρουκάκη (ενδεχομένως να είναι σε θέση οφσάιντ, αλλά είναι πάρα πολύ οριακή φάση) και αυτός δίνει πάσα «πάρε-βάλε» στον Ναζλίδη, που από το ύψος της μικρής περιοχής δεν δυσκολεύεται να ισοφαρίσει πολύ νωρίς στο β' μέρος
16:12
57' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Λεντέσμα, μέσα ο Κουτρομάνος.
16:15
59' Λανθασμένη υπόδειξη του α' βοηθού. Υποδεικνύει σε θέση οφσάιντ τον Μαρουκάκη σε φάση τετ-α-τετ, αν και ο επιθετικός της ΑΕΛ καλυπτόταν
16:19
62' Ακόμα μία οριακή φάση, με τον Μαρουκάκη να φαίνεται αυτή τη φορά να μην καλύπτεται.
16:19
63' Κίτρινη κάρτα στον Κουτρομάνο
16:24
69' Σουτ του Κλέσιο, η μπάλα άουτ
16:25
69' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Ουάρντα, μέσα ο Μαρκόβσκι
16:26
70' Κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνοβιτς για φάουλ στον Τομανέ
16:27
71' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό!
16:27
Κεφαλιά του Τομανέ, έπειτα από σύγχυση στα καρέ της ΑΕΛ, η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο της εστίας του Ξενοδόχοφ
16:29
74' Σουτ του Κλέσιο, η μπάλα καταλήγει άουτ
16:34
78' Διακοπή στο ματς, καθώς Κούσας και Γιοβάνοβιτς έχουν συγκρουστεί με τα κεφάλια τους. Ο αμυντικός του Παναιτωλικού αιμορραγεί
16:36
81' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα ο Κουτσιανικούλης, έξω ο Αβραάμ
16:39
84' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Ρόσα, έξω ο Φερέιρα
16:40
85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!
16:41
Σέντρα του Κλέσιο, εντελώς αμαρκάριστος ο Μαρκόβσκι που με καρφωτή κεφαλιά κάνει το 2-1!
16:42
87' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Φατιόν, μέσα ο Ντέλετιτς
16:43
88' Σπουδαία επέμβαση του Κυριακίδη σε σουτ του Μαρουκάκη
16:46
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις
16:46
91' Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη
16:48
93' Κίτρινη κάρτα στον Ρόσα