Ηρακλής-Πλατανιάς

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ηρακλή κόντρα στον Πλατανιά.
Με το ματς που ξεκινάει σε λίγη ώρα στο «Καυτανζόγλειο» ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Κρίσιμη αναμέτρηση κυρίως για τους γηπεδούχους, που πηγαίνουν με νέο προπονητή, αφού ανέλαβε την τεχνική ηγεσία ο Σάββας Παντελίδης, ο οποίος θα πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του.
Mόλις δύο βαθμούς έχει συγκεντρώσει ο Γηραιός, που βρίσκεται στην τελευταία θέση.
Αντίθετα, οι Χανιώτες βρίσκονται στην 11η θέση με 9.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
Ηρακλής (Σάββας Παντελίδης): Περνίς, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Κυριακίδης, Ιντζόγλου, Κούρος, Λεοζίνιο, Μοντέιρο, Λουκίνας, Πασάς
Στον πάγκο: Γιαννίκογλου, Ρούσσος, Αγγελόπουλος, Στάμου, Κυνηγόπουλος, Καραγκούνης, Λάμπρου
Πλατανιάς (Γιώργος Παράχος): Σωτηρίου, Σκαρντοβέλι, Καρυπίδης, Μπανανά, Στάθης, Αποστολόπουλος, Μουνάφο, Μενδρινός, Στανισάβλιεβιτς, Μανούσος, Γιακουμάκης
Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Κάργας, Γουνδουλάκης, Ντεβέσα, Γιορέντε, Ντίνας, Ντιλαβέρ
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Εμμανουήλ Σκούλας
1' Έναρξη της αναμέτρησης
5' Πρώτη φάση στο ματς για τον Πλατανιά. Σουτ του Μενδρινού έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Ιντζόγλου και φεύγει λίγο άουτ.
10' Αρκετά καλός ρυθμός στο παιχνίδι. Η μπάλα είναι πάνω-κάτω με τον Πλατανιά να δείχνει πιο επικίνδυνος
13' Φάση για τον Πλατανιά. Ο Μανούσος δοκίμασε το πόδι του μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να ανησυχήσει ιδιαίτερα τον Περνίς
22' Επικίνδυνη εκτέλεση κόρνερ του Μενδρινού, ο Περνίς δεν βγαίνει σωστά και η μπάλα περνάει άουτ από την άλλη γωνία.
23' Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Κάθετη του Λεοζίνιο στον Μοντέιρο, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή από πλάγια θέση αλλά στέλνει την μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία του Σωτηρίου
25' Κίτρινη κάρτα στον Μπανανά.
26' Από μία κίτρινη κάρτα σε Γιακουμάκη και Μπαρτολίνι που "αρπάχτηκαν" στην περιοχή.
29' ΓΚΟΛ 0-1 ο Πλατανιάς!
Ωραία αντεπίθεση για τους Κρητικούς, ο Γιακουμάκης σπάει την μπάλα στον Αποστολόπουλο που με δυνατό σουτ στην κίνηση νικάει τον Περνίς.
34' Φάση για τον Πλατανιά. Επικίνδυνο γύρισμα του Αποστολόπουλος, ο Γιακουμάκης δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή.
40' Ο Πλατανιάς ελέγχει πλήρως τον ρυθμό και δεν απειλείται καθόλου.
41' Κίτρινη κάρτα στον Κούρο για διαμαρτυρία
42' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον
*Οι παίκτες του Πλατανιά διαμαρτύρονται για πέναλτι που δεν τους δόθηκε έπειτα από μαρκάρισμα του Σαραμαντά στον Γιακουμάκη.
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Ο Πλατανιάς προηγείται 1-0 στην έδρα του Ηρακλή.
Το μοναδικό τέρμα της ομάδας του Παράσχου, που είναι καλύτερη, σημείωσε ο Αποστολόπουλος στο 29ο λεπτό.
46' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Ρούσος στη θέση του Πασά.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
47' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Περνίς διώχνει με το πόδι του κοντινό σουτ του Γιακουμάκη. Ο επιθετικός της ομάδας των Χανίων ήταν εκτεθειμένος -έστω και οριακά- και ο βοηθός κακώς δεν σήκωσε το σημαιάκι του.
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Δυνατή κεφαλιά του Ζιαμπάρη, ο Σωτηρίου παραχωρεί κόρνερ με εξαιρετική απόκρουση.
56' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Λάμπρου στη θέση του Μοντέιρο.
58' "Κοκορομαχία" Μανούσου-Σαραμαντά, με τον διαιτητή να βγάζει από μία κίτρινη κάρτα.
61' Κίτρινη κάρτα στον Αποστολόπουλο για χέρι.
65΄ Κίτρινη κάρτα στον Ζιαμπάρη για φάουλ στον Μενδρινό.
68΄ ΓΚΟΛ 1-1 ο Ηρακλής!
Εξαιρετική σέντρα του Σαραμαντά από τα αριστερά, ο Κυριακίδης πετιέται στο πίσω δοκάρι και με κοντινή κεφαλιά απαντάει για τον Γηραιό.
70' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ντεβέσα στη θέση του Αποστολόπουλου.
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ντεβέσα κάνει ωραίο γύρισμα από τα αριστερά, αλλά ο Γιακουμάκης δεν πλασάρει σωστά μπροστά στην κενή εστία.
78' Συνεχίζει επιθετικά ο Ηρακλής, ψάχνει την κόντρα ο Πλατανιάς
79' Μακρινό σουτ του Σαραμαντά, η μπάλα άουτ.
81' Σέντρα σουτ του Μανούσου από τα αριστερά, ο Περνίς παραχωρεί κόρνερ.
82' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Μενδρινού πέρασε ο Ντίνας.
86' Κίτρινη κάρτα στον Στάθη.
90' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Κυνηγόπουλος αντί του Λεοζίνιο
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
90+1' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Κάργας στη θέση του Μανούσου.
90+3' Τεράστια ευκαιρία για τον Πλατανιά. Γύρισμα του Ντίνα, αλλά ο Ρούσος διώχνει την τελευταία στιγμή σε κόρνερ.
90+4' Τέλος της αναμέτρησης
Ισόπαλοι 1-1 Ηρακλής και Πλατανιάς στο Καυτανζόγλειο.
Προηγήθηκαν οι Χανιώτες με τον Αποστολόπουλο (29'), απάντησε ο Γηραιός με τον Κυριακίδη στο 68'.