Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στην Κέρκυρα.
14:33
Μετά την εξασφάλιση της πρόκρισης στην επόμενη φάση του Europa League, οι "ερυθρόλευκοι" επιστρέφουν στις εγχώριες υποχρεώσεις τους θέλοντας να παραμείνουν στον δρόμο των νικών.
14:34
Μετρούν πέντε σερί τρίποντα και βρίσκονται στην 1η θέση της βαθμολογίας με 21 βαθμούς ύστερα από 8 παιχνίδια.
14:37
Συμπαθητικό ξεκίνημα για την Κέρκυρα στο πρωτάθλημα. Οι Φαίακες βρίσκονται στην 11η θέση με 10 βαθμούς, έχοντας μαζέψει τους επτά στα τελευταία τους τρία παιχνίδια.
14:45
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
14:46
Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Βιάνα, Μποτία, Ομάρ, Ρέτσος, Μπουχαλάκης, Μιλιβόγεβιτς, Φορτούνης, Σεμπά, Ελιουνούσι, Καρντόσο
14:46
Στον πάγκο: Χουτεσιώτης, Καμπιάσο, Ντε Λα Μπέγια, Μάρτινς, Μανθάτης, Πάρντο, Ιντέγε
14:46
14:46
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Σιόντης, Ζαραδούκας, Ιωάννου, Σπίνουλας, Επστάιν, Γεωργίου, Νίκιτς, Ντουάλα, Τουράμ
14:46
Στον πάγκο: Αραμπατζής, Ντιμιτρόφσκι, Γκόμες, Κόντος, Ανδρεόπουλος, Γεωργακόπουλος, Αντιλέχου
14:53
Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμα και σε λίγα λεπτά θα βγουν και πάλι στον αγωνιστικό χώρο για την σέντρα.
14:54
H βροχή έχει "κόψει" τα τελευταία λεπτά, με τον αγωνιστικό χώρο να δείχνει σε καλή κατάσταση.
14:58
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γεώργιος Μπλάνας
14:59
1' Έναρξη της αναμέτρησης
15:05
5' Χωρίς κάποια φάση μέχρι στιγμής στο παιχνίδι.
15:06
6' Μία προσπάθεια επίθεσης του Ολυμπιακού κόπηκε λανθασμένα ως οφσάιντ. Ο Ρέτσος καλυπτόταν.
15:09
9' Πρώτη φάση για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεση κόρνερ του Σεμπά, ο Βιάνα βγαίνει ωραία στο πρώτο δοκάρι αλλά το πλασέ του έφυγε άουτ.
15:12
12' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Έπειτα από συνδυασμό με τον Φορτούνη, ο Ελιουνούσι βγήκε απέναντι στον Κουτζαβασίλη όμως ο Νίκιτς τον πρόλαβε κι έδιωξε σε κόρνερ.
15:13
13' Σουτ του Μπουχαλάκη, η μπάλα φεύγει άουτ.
15:20
16' Ανεβάζει σιγά-σιγά ρυθμό ο Ολυμπιακός
15:20
20' Λανθασμένη υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ του Επστάιν.
15:22
23' Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή, όμως αντιμετωπίζει πρόβλημα στο να δημιουργήσει χώρους.
15:23
24' Ωραίο σουτ του Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
15:25
26' Κακό γύρισμα του Ρέτσου στον Λεάλι, ο Γεωργίου προσπαθεί να μπει στην φάση, όμως ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού πρόλαβε να απομακρύνει.
15:29
30' Ο Ολυμπιακός έχει βάλει στην περιοχή της την Κέρκυρα, όμως δεν μπορεί να βγάλει καθαρή ευκαιρία.
15:31
32' Κίτρινη κάρτα στον Νίκιτς για μαρκάρισμα στον Ρέτσο
15:38
39' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Φοβερό σουτ του Ομάρ, η μπάλα παίρνει και φάλτσα, αλλά ο Κουτζαβασίλης διώχνει
15:41
42' Σουτ του Μιλιβόγεβιτς έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Κουτζαβασίλης.
15:45
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
15:45
Κακό ματς στο Καραϊσκάκη, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Κέρκυρα
15:49
Άριστη αμυντικά η ομάδα του Γρηγορίου, δείχνουν "μπλοκαρισμένοι" στο δημιουργικό κομμάτι οι ερυθρόλευκοι.
16:01
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
16:04
48' Φάση για τον Ολυμπιακό. Κόρνερ του Φορτούνη κεφαλιά του Μιλιβόγεβιτς η μπάλα φεύγει άουτ.
16:04
49' Κίτρινη κάρτα στον Κουτζαβασίλη για καθυστέρηση.
16:07
51' Τεράστια ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Τουράμ βγαίνει απέναντι στον Λεάλι, επιχειρεί σουτ αλλά ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού σώζει την ομάδα του και παραχωρεί κόρνερ.
16:13
57' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μάρτινς και Πάρντο στο ματς, αντί Ρέτσου και Μπουχαλάκη. Ο Σεμπά θα παίξει αριστερό μπακ.
16:16
61' Σουτ του Μιλιβόγεβιτς, η μπάλα κοντράρει στον Ιωάννου και φεύγει κόρνερ.
16:20
64' Ατομική ενέργεια και σουτ του Πάρντο από το ύψος της περιοχής, ο Κουτζαβασίλης μπλόκαρε.
16:21
66' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Γκόμες αντί του Γεωργίου.
16:23
68' Ανάποδο ψαλίδι του Φορτούνη, ο Κουτζαβασίλη αιφνιδιάστηκε κι έδιωξε σε κόρνερ.
16:26
70' Νέο σουτ του Μιλιβόγεβιτς και πάλι σε ετοιμότητα ο Κουτζαβασίλης
16:27
72' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραίο σουτ του Σεμπά, ο Κουτζαβασίλης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
16:28
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιντέγε στη θέση του Ελιουνούσι. 4-4-2 με τον Νιγηριανό και τον Καρντόσο στην κορυφή
16:29
73' Ο Γκόμες είδε τον Λεάλι εκτός θέση επιχείρησε να τον κρεμάσει, αλλά το σουτ που επιχείρησε λίγο μετά την σέντρα έφυγε αρκετά άουτ.
16:32
77' Πιέζει ο Ολυμπιακός τα τελευταία λεπτά.
16:33
77' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ντιμιτρόφσκι στη θέση του Ντουαλά.
16:36
80' Λανθασμένη υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ του Τουράμ. Καλυπτόταν δύο μέτρα!
16:39
83' Σουτ του Μάρτινς, η μπάλα φεύγει αρκετά άουτ.
16:42
86' Σε αντεπίθεση της Κέρκυρας, ο βοηθός υπέδειξε οφσάιντ τον Γκόμες. Ήταν σωστή η απόφασή του αυτή τη φορά!
16:44
89' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Κόντος αντί Επστάιν.
16:45
90' Κόρνερ του Φορτούνη, κεφαλιά του Μποτία, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
16:46
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις!
16:47
90'+2' Κίτρινη κάρτα στον Μποτία.
16:50
90'+5' Μακρινό σουτ του Σιόντη, ο Λεάλι βρήκε λίγο τη μπάλα αλλά ο διαιτητής έδειξε άουτ!
16:51
90'+5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Βολέ του Φορτούνη έξω από την περιοχή, η μπάλα ελάχιστα άουτ!
16:52
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Ολυμπιακός μένει στο 0-0 με την Κέρκυρα στο «Γ. Καραϊσκάκης», στην πρώτη του εντός έδρας απώλεια στο πρωτάθλημα.