Λεβαδειακός-Ηρακλής

17:02
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το... ντέρμπι παραμονής ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Ηρακλή για την 12η αγωνιστική.
17:05
Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στην 14η θέση με 9 βαθμούς, ενώ ο Ηρακλής είναι ουραγός με 3.
17:06
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
17:06
Λεβαδειακός (Ράτκο Ντόστανιτς): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Ζεζίνιο, Καραμπουέ, Μάντζιος, Τόνι Σίλβα.
17:07
Στον πάγκο: Μοσχονάς, Μάγκας, Καλτσάς, Βασιλείου, Μεντί, Τόπι, Γιακουμάκης.
17:07
Ηρακλής (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Κούρος, Κυριακίδης, Ιντζόγλου, Καρακγούνης, Λουκίνας, Λεοζίνιο, Λάμπρου.
17:08
Στον πάγκο: Περνίς, Περόνε, Μοντέιρο, Πασάς, Στάμου, Αγγελόπουλος, Βοσνακίδης.
17:08
Διαιτητής: Νικόλαος Ανούσος (Λακωνίας)
17:11
Boηθοί του οι Νικόλας Καραϊσαρίδης (Πιερίας), Βασίλειος Καμπούρης (Εύβοιας) και τέταρτος ο Ιωάννης Νεοφυτιάδης (Κορίνθου).
17:14
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο παρέα με τη διαιτητική τριάδα. Σε πολύ λίγο θα έχουμε σέντρα.
17:17
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
17:21
Πρώτο πεντάλεπτο στο ματς, τίποτα το ιδιαίτερο.
17:31
Κακός ρυθμός, λανθασμένες πάσες και... τίποτα το αξιοσημείωτο στο πρώτο τέταρτο!
17:36
19' Ο Λουκίνας δέχθηκε την κάθετη στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά υποδείχθηκε λανθασμένα σε θέση οφσάιντ.
17:38
20' Ο Ηρακλής σκοράρει με τον Λουκίνα, μετά από γύρισμα του Κούρου αλλά ο πρώτος βοηθός σηκώνει το σημαιάκι του για οφσάιντ. Λανθασμένη και αυτή η απόφαση του Καραϊσαρίδης (Πιερίας), έπρεπε να μετρήσει το τέρμα των φιλοξενούμενων!
17:39
Δύο λανθασμένες υποδείξεις σε ένα λεπτό από τον α' βοηθό, με τη δεύτερη (για οφσάιντ στον Κούρο) Ηρακλή καθώς ο Λουκίνας είχε στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
17:41
24' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Τόνι Σίλβα βγήκε απέναντι από τον Χουάντερσον, αλλά ο Βραζιλιάνος πορτιέρε έδιωξε με τα πόδια.
17:48
Mισή ώρα στο παιχνίδι. Το 0-0 παραμένει ανάμεσα σε Λεβαδειακό και Ηρακλή, με το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο. Μία καλή φάση για τους Βοιωτούς, ένα κακώς ακυρωθέν γκολ για τους Θεσσαλονικείς.
17:49
32' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Τόνι Σίλβα έκανε ωραία ατομική προσπάθεια, αλλά το πλασέ του δεν ήταν δυνατό και ο Χουάντερσον μπλόκαρε.
17:52
36' Kίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά.
17:55
39' Πλασέ του Λεοζίνιο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
18:03
Tέλος στο πρώτο μέρος. Λεβαδειακός και Ηρακλής βρίσκονται ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0) σε ένα ματς που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας!
18:19
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
18:20
47' Σουτ του Μαχαίρα έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
18:24
51' Eυκαιρία για τον Λεβαδειακό. Δυνατό σουτ του Μάντζιου μέσα από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Χουάντερσον.
18:25
Από την εκτέλεση του κόρνερ, ο Μιλιάζες λίγο έλειψε να κρεμάσει τον Χουάντερσον αλλά ο Βραζιλιάνος πορτιέρε έδιωξε με υπερένταση. Στη συγκεκριμένη φάση, ο τερματοφύλακας του Ηρακλή έπεσε πάνω στο δοκάρι και φαίνεται να χτύπησε!
18:28
54' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Γύρισμα του Κυριακίδη μέσα στη μικρή περιοχή στον αμαρκάριστο Κούρο, ο οποίος έκανε άψυχο πλασέ και έδωσε την ευκαιρία στον Ναμάσκο να μπλοκάρει.
18:30
57' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Πασάς αντί Λάμπρου.
18:34
61' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Γιακουμάκης αντί Ζεζίνιο.
18:40
67' Σουτ του Λεοζίνιο μέσα από την περιοχή, ήταν αδύναμο και ο Ναμάσκο μπλόκαρε.
18:42
70' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Περόνε αντί Λουκίνα.
18:45
71' Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Λεοζίνιο κάνει τρομερή προσπάθεια, περνάει δύο παίκτες και πλασάρει από το ύψος της περιοχής αλλά ο Ναμάσκο μπλόκαρε.
18:46
Στο ακριβώς προηγούμενο λεπτό, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι που κακώς δεν τους δόθηκε σε χέρι του Ιντζόγλου.
18:46
72' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!
18:46
Γέμισμα προς τα καρέ του Χουάντερσον, ο Μάντζιος έκανε την πρώτη κεφαλιά, ο Γιακουμάκης τη δεύτερη, με τη μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα του Ηρακλή.
18:48
75' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!
18:48
Οι Βοιωτοί σκοράρουν για δεύτερη φορά. Ωραία σέντρα του Μιλιάζες, ο Τόνι Σίλβα έκανε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Χουάντερσον, γράφοντας το 2-0.
18:49
76' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Βασιλείου αντί Καραμπουέ.
18:49
76' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Μοντέιρο αντί Καραγκούνη.
18:55
82' Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο, γυριστή κεφαλιά του Ζιαμπάρη, η μπάλα λίγο άουτ.
18:58
84' Ωραίο σουτ του Μιλιάζες από μακρινή απόσταση, η μπάλα περίπου δύο μέτρα από το αριστερό δοκάρι του Χουάντερσον.
18:59
85' Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Γύρισμα του Περόνε στον Πασά, ο τελευταίος έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή αλλά ο Ναμάσκο μπλόκαρε.
19:00
87' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Καλτσάς αντί Τόνι Σίλβα.
19:02
88' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!
19:02
Χουάντερσον και Ζιαμπάρης μπερδεύονται, με τον Μάντζιο να επωφελείται και να σκοράρει σε κενή εστία!
19:04
90' Σέντρα-σουτ του Βασιλείου, έδιωξε με υπερένταση ο Χουάντερσον.
19:04
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
19:09
Τέλος στο ματς. Ο Λεβαδειακός έκανε... πάρτι στο τελευταίο εικοσάλεπτο και επικράτησε 3-0 του Ηρακλή.