Καλησπέρα σας
19:00
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Παναθηναϊκό στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ελλάδας
19:01
Ο Παναθηναϊκός έχει 1 βαθμό από την ισοπαλία κόντρα στον Ηρακλή (0-0), ενώ ο ΟΦΗ δεν έχει βαθμούς, καθώς ηττήθηκε στην πρεμιέρα από τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη
19:01
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:
19:02
Παναθηναϊκός: Κοτσόλης, Κουλιμπαλί, Κουτρουμπής, Ιβανόφ, Γουακάσο, Ρέις, Ζέκα, Εμποκού, Λουντ, Ιμπάρμπο, Μπεργκ
19:03
Στον πάγκο: Ξενόπουλος, Μπουμάλ, Βιγιαφάνιες, Ρινάλντι, Μίγγος, Μολέδο, Χουλτ.
19:04
ΟΦΗ: Δαύκος, Μίκιτς, Βαλλιάνος, Κομεσίδης, Όστοϊτς, Αντουκόρ, Νάστος, Χάντι, Μπουρσέλης, Μιλοσάβλιεβ, Βουό.
19:06
19:06
19:06
19:07
Εικόνες από τον βαρύ αγωνιστικό χώρο του «Γεντί Κουλέ»
19:12
Σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση, δεν υπάρχει θέμα μη διεξαγωγής του ματς
19:17
Περίπου 4.000 φίλοι των γηπεδούχων θα είναι στο γήπεδο, παρά την έντονη βροχόπτωση
19:30
Διαιτητής ο Ιωάννης Παπαδόπουλος, α' βοηθός ο Λάζαρος Δημητριάδης, β' ο Εμμανουήλ Καλφάκης και 4ος ο Γιαννουλάκης
19:40
1' Επιτέλους έναρξη στο ματς με 10 λεπτά καθυστέρηση
19:42
2' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό!
19:43
Μπαλιά του Κουλιμπαλί στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, πλασέ του Μπεργκ, αλλά η μπάλα χτυπά στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού και καταλήγει άουτ
19:43
4' Δεν υπάρχει αυτό που χάνει ο Μπεργκ!
19:45
Τυφλό γέμισμα από την άμυνα του Παναθηναϊκού, ο Μπεργκ βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ με τον Δαύκο, αλλά ο Σουηδός κάνει κακό πλασέ πάνω στον γκολκίπερ των γηπεδούχων και η μπάλα καταλήγει κόρνερ
19:48
8' Σουτ του Λουντ υπό δύσκολες προϋποθέσεις, η μπάλα ψηλά άουτ
19:54
15' Σε τραγική κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος, ειδικά έξω από την περιοχή του Στέφανου Κοτσόλη
19:55
Σηκώνει πολύ μεγάλη συζήτηση αν τελικά έπρεπε να διεξαχθεί το ματς
20:00
Ο υπεύθυνος της Αστυνομίας διεμήνυσε ότι αν συνεχιστούν τα καπνογόνα, τότε θα διακοπεί ο αγώνας
20:01
Στο μεταξύ είναι αδύνατον να διεξαχθεί ποδοσφαιρικό παιχνίδι με τις υπάρχουσες συνθήκες και με δεδομένο ότι συνεχίζεται η έντονη βροχόπτωση.
20:02
Ποδοσφαιριστές είναι απίθανο να αποδώσουν σε αυτό το γήπεδο. Γουρούνια σε αυτόν τον βούρκο ίσως να είχαν περισσότερες πιθανότητες
20:04
24' Πραγματικά η κατάσταση έξω από την περιοχή της εστίας που υπερασπίζεται στο α' ημίχρονο ο Κοτσόλης είναι απελπιστική και ντροπιαστική ακόμα και για το ελληνικό ποδόσφαιρο
20:06
26' Έξαλλος ο Αντρέα Στραματσόνι! Ζητά να γίνει και δεύτερη σύσταση από τα μεγάφωνα για τους πυρσούς και τις φωτοβολίδες, αφού το... κακό συνεχίζεται. Την ίδια στιγμή είναι αδύνατη ακόμα και από τον τηλεοπτικό δέκτη η ορατότητα προς την εστία του Παναθηναϊκού
20:07
Απίστευτος ο ρέφερι! Λέει ο ίδιος ο διαιτητής στους ιθύνοντες του ΟΦΗ ότι δεν γίνεται να συνεχιστεί η κατάσταση με τα καπνογόνα, τη στιγμή που ήδη έχει απειλήσει με διακοπή. Η ορατότητα είναι σχεδόν αδύνατη προς την περιοχή που επιτίθεται ο ΟΦΗ
20:08
26' Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα που διαμαρτύρεται για το γεγονός ότι ακόμα παίζεται ποδόσφαιρο
20:08
29' Κίτρινη κάρτα στον Κομεσίδη
20:11
31' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΡΓΚ!
20:12
Ο Ιμπάρμπο βρίσκει τον Μπεργκ που έχει αποφύγει το μαρκάρισμα των αμυντικών του ΟΦΗ και ο Σουηδός στην τρίτη του ευκαιρία στο ματς, δεν γίνεται να αστοχήσει και κάνει το 1-0.
20:13
20:14
20:15
Το σημείο του γηπέδου όπου υπάρχει το μεγαλύτερο πρόβλημα και αποτελεί κίνδυνο για τη σωματική ακεραιότητα των παικτών και των δύο ομάδων
20:20
Είναι «εγκληματική» απόφαση του διαιτητή Ιωάννη Παπαδόπουλου και κατ' επέκταση της ΕΠΟ να ξεκινήσουν αυτό το ματς και να συνεχίζεται μέχρι τώρα. Ακόμα και σε αυτό το ελληνικό ποδόσφαιρο, που βρίσκεται στο τελικό στάδιο απαξίωσης, δεν αξίζει να διεξάγονται αναμετρήσεις σε αυτά τα γήπεδα, υπό αυτές τις συνθήκες
20:22
20:23
44' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Μιλιοσάβλιεφ από τα αριστερά, δυνατό πάτημα και κεφαλιά του Βουό, αλλά η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Κοτσόλη
20:26
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Χαντί για θέατρο σε προσπάθειά του να κερδίσει πέναλτι. Απίθανη φάση! Ο Γουακάσο προσπαθούσε να διώξει, η μπάλα κόλλησε στο νερό και δεν γινόταν να απομακρύνει. Επωφελήθηκε από τη φάση ο Βουό που ξεπέρασε με ωραίο τρόπο τον Ιβανόφ και πάσαρε στον Χαντί, αλλά ο τελευταίος έχασε το κοντρόλ και στη συνέχεια με αστείο τρόπο προσπάθησε να εκμαιεύσει το πέναλτι. Πραγματικά ένα στιγμιότυπο που προκαλεί γέλιο.
20:28
45' Σέντρα-σουτ του Λουντ από αριστερά, ο Δαύκος απομάκρυνε σε κόρνερ
20:29
45+2' Λήξη του α' ημιχρόνου με τον Παναθηναϊκό να προηγείται 1-0 του ΟΦΗ με γκολ του Μπεργκ στο 31'
20:31
20:31
20:47
46' Έναρξη στο β' ημίχρονο
20:48
Το... θετικό είναι ότι η ένταση της βροχής έχει μειωθεί, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το γήπεδο είναι κατάλληλο για ποδόσφαιρο
20:53
51' Πλέον στο β' ημίχρονο, το πλεονέκτημα έχει ο ΟΦΗ, καθώς στην πλευρά που επιτίθεται ο αγωνιστικός χώρος είναι υποφερτός, ενώ από την άλλη πλευρά, που επιτίθεται ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να παιχθεί ποδόσφαιρο
20:58
56' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χουλτ περνά στη θέση του Ιμπάρμπο
20:59
Ο Κολομβιανός πέρασε εκτός κουτσαίνοντας
21:02
60' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!
21:03
Σέντρα του Γουακάσο από αριστερά, κίνηση κρυφού σέντερ φορ από τον Λουντ που κάνει με τη μία το σουτ, αλλά η εκτέλεσή του δεν ήταν καλή και η μπάλα πέρασε άουτ.
21:08
66' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Περνά εκτός ο Μπουρσέλης, μέσα ο Όγκμποε
21:10
68' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Ο Κοτσόλης ανέτρεψε τον Βουό, έπειτα από ολέθριο λάθος του Κουλιμπαλί! Κίτρινη κάρτα στον γκολκίπερ του Παναθηναϊκού
21:11
70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΝΤΙ! Ο μέσος του ΟΦΗ δεν έχει πρόβλημα να νικήσει τον Κοτσόλη, που πέφτει στην αντίθετη γωνία
21:12
Άμεση αλλαγή από τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Ρέις, μέσα ο Ρινάλντι
21:14
72' Σουτ του Χαντί από μακρινή απόσταση, η μπάλα άουτ, χωρίς να ανησυχεί ο Κοτσόλης
21:20
78' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Γουακάσο, μέσα ο Βιγιαφάνιες
21:22
79' Τρομερή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σουτ του Εμποκού και εξαιρετική επέμβαση του Δαύκου!
21:26
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ!
21:27
Απίστευτη ανατροπή από τον ΟΦΗ! Ο Όγκμποε κινείται στην πλάτη της άμυνας του Χουλτ, ο Κοτσόλης κάνει κάκιστη έξοδο και σε κενή εστία κάνει το 2-1 υπέρ των Κρητικών!
21:28
86' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός ο Μιλοσάβλιεφ, μέσα ο Κιάσσος
21:32
90' Κίτρινη κάρτα στον Βαλλιάνο για καθυστέρηση
21:33
91' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός ο Βουό, μέσα ο Ροβίθης
21:34
93' Κίτρινη κάρτα στον Δαύκο για καθυστέρηση
21:37
Λήξη της αναμέτρησης!
21:37
Απίστευτη νίκη για τον ΟΦΗ που ανατρέπει το σκορ του α' ημιχρόνου και επικρατεί 2-1 του τραγικού Παναθηναϊκού