Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού στα Περιβόλια κόντρα στα Χανιά.
Ματς για την 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας.
Πάμε να δούμε την βαθμολογία:
18:59
1.Ολυμπιακός 3 / 2.Πλατανιάς 3 / 3.Σπάρτη 3 / 4.Χανιά 0
19:00
(Πλατανιάς και Σπάρτη έχουν ματς περισσότερο, αφού έπαιξαν μεταξύ τους την Τρίτη με τους Χανιώτες να επικρατούν 1-0)
19:09
Οι ερυθρόλευκοι θέλουν τη νίκη απόψε για να καθαρίσουν την πρόκριση.
19:20
H ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Χουτεσιώτης, Φιγκέιρας, Μποτία, Ρομαό, Ντε λα Μπέγια, Καμπιάσο, Μπουχαλάκης, Μάριν, Μανθάτης, Πάρντο, Ιντέγε
19:20
19:30
Η ενδεκάδα των Χανίων: Αθανασίου, Ζέρης, Ηρακλής, Θεολόγου, Δαμιανάκης, Φουρλάνος, Γκεμίσης, Τσουκάνης, Νικολόπουλος, Μανιάς, Λύρας
19:32
Ενός λεπτού σιγή στα Περιβόλια για τα θύματα της αεροπορικής τραγωδίας που "ξεκλήρισε" την ομάδα της Τσαπεκοένσε.
19:33
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:38
5' Πρώτη τελική στο ματς για τα Χανιά. Ο Νικολόπουλος επιχειρεί μακρινό σουτ, η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα άουτ.
19:39
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Δυνατό σουτ του Πάρντο, ο Δαμιανάκης διώχνει πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.
19:45
12' Φάση διαρκείας στην άμυνα των Χανίων, με τους αμυντικούς των γηπεδούχων να απομακρύνουν την μπάλα.
19:47
19:49
16' ΓΚΟΛ 0-1 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
19:49
Γύρισμα του Φιγκέιρας, ο Ιντέγε βρίσκει αέρα και ο Καμπιάσο με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
19:50
Διαμαρτύρονται οι παίκτες των Χανίων στον επόπτη πως η μπάλα είχε περάσει την γραμμή πριν προλάβει να την γυρίσει ο Φιγκέιρας. Δύσκολη φάση, δεν βοηθάει το ριπλέι.
19:53
20' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Καμπιάσο κλέβει ψηλά την μπάλα, αυτή καταλήγει στα πόδια του Ιντέγε που σουτάρει από το ύψος της περιοχής αλλά είναι άστοχος.
19:56
23' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία κεφαλιά του Ιντέγε, ο Θεολόγου διώχνει πάνω στην γραμμή και παραχωρεί κόρνερ.
19:56
23' Στη συνέχεια της φάσης ο Μπουχαλάκης στέλνει την μπάλα άουτ με δυνατό σουτ.
19:57
25' ΓΚΟΛ 0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
19:58
Ο Ιντέγε με πλασέ στην κενή εστία μετατρέπει σε ασίστ το γύρισμα του Φιγκέιρας από τα δεξιά.
20:03
30' Απόλυτο αφεντικό στο ματς ο Ολυμπιακός, που βρίσκεται σταθερά στην επίθεση.
20:07
34' Νέα τελική για τον Ολυμπιακό. Ο Ιντέγε ξεμαρκάρεται και επιχειρεί σουτ από το ύψος της περιοχής, το οποίο μπλοκάρει ο Αθανασίου.
20:09
36' Μακρινό σουτ του Πάρντο, μαζεύει εύκολα ο Αθανασίου.
20:10
37' Νέα φάση για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Φιγκέιρας από πλάγια θέση, διώχνει σε κόρνερ ο Αθανασίου.
20:11
38' Ο Μάριν εκτελεί το κόρνερ πλασαριστά στον Πάρντο, ο οποίος σουτάρει στα... περιστέρια.
20:12
39' Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Κάθετη για τον Φιγκέιρας, που πλασάρει από πλάγια θέση αλλά ο Αθανασίου διώχνει.
20:15
42' ΓΚΟΛ 0-3 για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
20:16
Εκτελεί το κόρνερ ο Μάριν και ο Θεολόγου άθελά του στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του με προβολή.
20:18
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
20:19
45+1' Σουτ του Μπουχαλάκη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ.
20:19
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:20
Ο Ολυμπιακός προηγείται 3-0 στην έδρα των Χανίων.
20:21
Καμπιάσο (16'), Ιντέγε (25') και Θεολόγου με αυτογκόλ (42') είναι οι σκόρερ. Ό,τι θέλουν κάνουν στο γήπεδο οι παίκτες του Μπέντο που όπως φαίνεται κι απ' το σκορ δεν έχουν αντιμετωπίσει την παραμικρή δυσκολία.
20:21
20:33
46' Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Ντούμος στη θέση του Νικολόπουλου.
20:33
46' Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Ο Καρντόσο στη θέση του Ιντέγε.
20:34
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:37
49' ΓΚΟΛ 0-4 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
20:38
Γκολάρα από τον Πάρντο, που αφού απέφυγε έναν αντίπαλο δοκίμασε το πόδι του έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει στο αριστερό "παράθυρο" του Αθανασίου.
20:46
58' Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Σταματής στο παιχνίδι αντί του Λύρα.
20:52
64' Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός τα τελευταία λεπτά.
20:53
64' Ο Ολυμπιακός πάντως παραμένει σταθερά στην επίθεση, ενώ δεν έχει αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα στα μετόπισθεν.
20:53
65' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μανθάτης εκτός, στη θέση του ο Ανδρούτσος.
20:59
70' Ακυρώνεται γκολ του Ολυμπιακού. Ο Καρντόσο σκόραρε με εξαιρετική προσπάθεια, όμως ο επόπτης σήκωσε το σημαιάκι του θεωρώντας πως ο Φιγκέιρας που ήταν οφσάιντ επηρέαζε το οπτικό πεδίο του Αθανασίου.
21:00
72' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Καρντόσο από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ.
21:01
72' Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Βαρούχας στη θέση του Φουρλάνου.
21:02
74' Κίτρινη κάρτα στον Μποτία
21:03
74' Μακρινό σουτ του Βαρούχα, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ.
21:05
77΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Τσιμίκας στη θέση του Ντε λα Μπέγια
21:16
85' Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά στο παιχνίδι.
21:19
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
21:23
90+3' Τέλος της αναμέτρησης