LIVE μετάδοση: Αστέρας Τρίπολης-Βέροια

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-Βέροια, για την 14η αγωνιστική της Super League.
Οι γηπεδούχοι είναι στην 13η θέση με δέκα βαθμούς ύστερα από δέκα αναμετρήσεις και έχουν να νικήσουν από τις 5 Νοεμβρίου στο πρωτάθλημα και από τότε έχει μια ισοπαλία με την ΑΕΛ και μια ήττα από την Ξάνθη.
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην προτελευταία θέση με επτά βαθμούς σε δέκα ματς και μόλις μια νίκη στο πρωτάθλημα και τέσσερις ισοπαλίες.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Αστέρας (Ελευθερόπουλος): Ντοναρούμα, Ίγκορ, Γιαννούλης, Μπέρτος, Χαμντανί, Τσουκαλάς, Δημούτσος, Κώτσιρας, Φερνάντες, Τσιλιανίδης, Ιωαννίδης
Βέροια (Γράφας): Λόπεθ, Καλί, Ασίγκμπα, Μαλόν. Βασιλαντωνόπουλο, Λινάρδο, Μπαλάφα, Άρσε, Σαρπόνγκ, Σισίνιο και Βίτι.
Ο τιμωρημένος Νίκος Καλτσάς είναι εκτός για τον Αστέρα και ο Μάσα που προέρχεται από τραυματισμό δεν είναι στην αρχική ενδεκάδα
Στον πάγκο του Αστέρα: Αθανασιάδης, Στανισάβλιεβιτς, Ιγκλέσιας, Ευαγγέλου, Μάσα, Φαρίνια, Κυριακόπουλος.
Οι αναπληρωματικοί της Βέροιας είναι οι Καντιμοίρης, Μελίσσης, Τομας, Χαροντάκης, Παπαστεριανός, Μεληκιώτης, Κάλβο.
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης. Βοηθοί: Λεωνίδας Φραγκιαδάκης, Δημήτριος Ζησιμόπουλος 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης
Έναρξη στο ματς!
Ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος αντιμετωπίζει την πρώην του ομάδα. Μάλιστα, το τελευταίο του παιχνίδι στον πάγκο της ομάδας της Ημαθίας αντιμετώπισε τον Αστέρα και ηττήθηκε με 2-1. Επίσης, οι δύο ομάδες κοντραρίστηκαν τέλη Οκτωβρίου για το Κύπελλο και οι Αρκάδες επικράτησαν 1-0 με τέρμα του Τσουκαλά στις καθυστερήσεις
Ηλιοφάνεια στην Τρίπολη και ενώ κατά τη διάρκεια της εβδομάδας είχε χιόνι και πολύ κρύο στην πόλη της Αρκαδίας.
Χωρίς κάποια φάση το ματς μέχρι στιγμής.
7' Επικίνδυνη φάση στην περιοχή της Βέροιας και κόρνερ για τον Αστέρα.
Ο Σαρπόνγκ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αστέρα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τη Βέροια.
16' Ύστερα από πλάγιο η μπάλα έφθασε στην περιοχή, αλλά στο σουτ του Σαρπόνγκ βρήκε στον Μαλόν που είχε πέσει στο έδαφος και φάνηκε να είναι σε αντικανονική θέση (πάντως πρόκειται για δύσκολη φάση) και στη συνέχεια ο Ολλανδός πήρε το… ριμπάουντ και την έστειλε στα δίχτυα όμως δεν έμελλε να πανηγυρίσει.
20' Καλή προσπάθεια του Φερνάντες και σουτ για τον Αστέρα με τον Λόπεθ να αντιδράει σωστά και να αποκρούει την μπάλα
24' Σουτ του Τσιλιανίδη μέσα από την περιοχή με το αριστερό, μπλόκαρε ο Λόπεθ.
30' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Ωραία σέντρα του Βασιλαντονώπουλου από τα αριστερά και προβολή του Βίτι, αλλά ο Ντοναρούμα αντέδρασε εξαιρετικά και απομάκρυνε τον κίνδυνο.
Φάση που χωράει μεγάλη συζήτηση στην Τρίπολη...
Στο 32' έγινε μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Βέροιας και σε διεκδικούμενη μπάλα λίγο έξω από την περιοχή των φιλοξενούμενων ο Λόπεθ βγήκε με τα πόδια, δεν βρήκε την μπάλα και πιθανόν να έχει βρει τον Ιωαννίδη που έπεσε στο έδαφος και δεν έχει σηκωθεί ακόμα.
Κίτρινη για τη Βέροια, την είδε ο Βίτι
34' Σουτ του Τσουκαλά από καλή θέση, η μπάλα αρκετά πάνω από την αντίπαλη εστία.
Δύο λεπτά για να συμπληρωθούν τα 45 του πρώτου μέρους
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος
Λήξη πρώτου μέρους στην Τρίπολη. Αστέρας-Βέροια 0-0
Λίγες οι καλές φάσεις στο πρώτο μέρος, χωρίς καμία από τις δύο ομάδες να έχει την υπεροχή. Στα πρώτα περίπου 20 λεπτά το παιχνίδι ήταν πολύ κακό,ύστερα ανέβασε στροφές η Βέροια και για ένα δεκάλεπτο περίπου είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία με τον Βίτι στο 30' για να ανοίξει το σκορ. Ο Αστέρας αφυπνίστηκε από εκείνο το σημείο και μετά και ήταν καλύτερος στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους. Επτά οι τελικές των γηπεδούχων στο πρώτο μέρος και μόλις δύο των φιλοξενούμενων. Ωστόσο, αυτό το στοιχείο δεν αποτυπώνει σωστά την εικόνα της αναμέτρησης.
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
51' Κίτρινη στον Δημούτσο για φάουλ
51' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μάσα αντί του Κώτσιρα
60' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Χαροντάκης αντί του Σισίνιο στο ματς.
61' Σουτ του Τσιλιανίδη, η μπάλα αρκετά πάνω από την αντίπαλη εστία.
64' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ του Μάσα από πλάγια θέση, σε κόρνερ ο Λόπεθ.
65' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Στανισάβλιεβιτς στη θέση του Τσιλιανίδη
65' Κίτρινη στον Φερνάντεθ για τον Αστέρα
69' Και άλλη καλή ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Μάσα. Σουτ του Αργεντίνου από τα αριστερά, διώχνει με δυσκολία ο Λόπεθ.
70' Καλό σουτ του Σαρμπόνγκ, η μπάλα άουτ.
78' Τόμας αντί Άρτσε για τη Βέροια.
Πάνω-κάτω η μπάλα στα τελευταία λεπτά
85' Κεφαλιά του Φαρίνια, διώχνει σε κόρνερ ο Λόπεθ.
86' Κοντά στο γκολ η Βέροια. Σουτ του Κάλβο, διώχνει ο Ντοναρούμα,αλλά όχι μακριά και ο Βίτι έπεσε μέσα στην περιοχή. Φαίνεται να υπάρχει τράβηγμα στον Βίτι.
Ευκαιρία για τη Βέροια. Ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ ο Βίτι έκανε προβολή από κοντινή απόσταση και η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.