LIVE μετάδοση: Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον ΠΑΟΚ που αφορά την 1η αγωνιστική της Super League
Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στη 12η θέση με 12 βαθμούς, τη στιγμή που ο ΠΑΟΚ είναι στην 8η θέση με 17 βαθμούς και προέρχεται από δύο σερί νίκες κόντρα σε Πλατανιά και Κέρκυρα
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
Λεβαδειακός: Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Τριποτσέρης, Μιλιάζες,Κουλιμπαλί, Μεντί, Καραμπουε, Καραχάλιος, Γιακουμάκης,Μάντζιος.
Στον πάγκο είναι οι: Μοσχονάς, Τόπι, Μάγκας, Σένκα, Βασιλείου, Καψάσκης, Παππάς.
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Κάνιας, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Μυστακίδης, Αθανασιάδης.
Στον πάγκο οι: Μπρκιτς, Χαρίσης, Μαλεζάς, Κίτσιου, Πέλκας, Δεληγιαννίδης και Κουλούρης.
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Διαιτητές: Αθανάσιος Τζήλος, Χρυσούλα Κουρομπύλια, Κοσμάς Χαρίσης και 4ος διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας
1' Έναρξη του ματς
5' Τίποτα το σπουδαίο σε αυτά τα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να «μετρούν» τον αντίπαλο...
8' Ημιτελείς μένουν οι προσπάθειες των μεσοεπιθετικών του ΠΑΟΚ για να τροφοδοτήσουν τους επιθετικούς της ομάδας.
9' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ τροφοδοτεί τον Αθανασιάδη με το κεφάλι, αλλά το σουτ του τελευταίου κοντράρει στον Τριποτσέρη και η μπάλα φτάνει αργά-αργά στον Ναμάσκο
11' Οφσάιντ υποδεικνύεται ο Μυστακίδης. Λανθασμένη απόφαση της α' βοηθού, Κουρομπύλια, καθώς ο παίκτης του ΠΑΟΚ καλυπτόταν τουλάχιστον 1,5 μέτρο.
12' Σουτ του Γιακουμάκη από μακρινή απόσταση, κανένα πρόβλημα για τον Γλύκο
13' Φιλόδοξη προσπάθεια του Μυστακίδη με ένα πολύ μακρινό σουτ, η μπάλα άουτ.
15' Νέα τελική από τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Μπίσεσβαρ με το αριστερό, η μπάλα όμως περνά αρκετά πάνω από την εστία του Ναμάσκο
19' Κίτρινη κάρτα στον Λέοβατς για σκληρό φάουλ στον Καραμπουέ. Σωστή υπόδειξη του Τζήλου
20' Στο 70% η κατοχή της μπάλας υπέρ του ΠΑΟΚ
20' Ατομική προσπάθεια του Μυστακίδη από αριστερά που συνέκλινε προς τα δεξιά, αλλά το σουτ ήταν κακό και η μπάλα κατέληξε άουτ.
25' Κεφαλιά του Μεντί, αφήνει ο Γλύκος την μπάλα να περάσει άουτ
29' Το παιχνίδι έχει μεταφερθεί εδώ και ώρα στα καρέ του Λεβαδειακού
31' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά του Βαρέλα από κόρνερ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Μυστακίδης δεν μπορεί να βάλει σωστά το πόδι του για να σκοράρει.
33' Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά του Μυστακίδη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κατευθείαν στα χέρια του Ναμάσκο
36' Άκυρος ο συναγερμός με Κάμπος. Ο παίκτης φάνηκε να ζητάει αλλαγή, αλλά τελικά ζητούσε να αλλάξει παπούτσια.
38' Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού και ενώ ο Μυστακίδης είναι έτοιμος να βγει τετ-α-τετ με τον Ναμάσκο, κόβεται ως φάουλ στον Μουλόπουλο. Δεν υπήρχε πάντως κάτι στη φάση όπως φάνηκε στο ριπλέι, αφού ο αμυντικός των γηπεδούχων γλιστράει και πέφτει μόνος του
45' Τρομερή ενέργεια του Μάντζιου και ο Γλύκος παραχωρεί το κόρνερ. Μπαλιά του Κουλιμπαλί που έμοιαζε χαμένη, αλλά ο επιθετικός του Λεβαδειακού έβαλε ωραία το σώμα, αποσπώντας την μπάλα από τον Βαρέλα και ολοκλήρωσε τη φάση με λόμπα, με τον Γλύκο να είναι σε ετοιμότητα και να παραχωρεί το κόρνερ.
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Μουλόπουλο
Λήξη α' ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να είναι πολύ καλύτερος από τον Λεβαδειακό, έχοντας κάποιες καλές στιγμές, κυρίως από στημένες φάσεις, αλλά το 0-0 παραμένει
10 τελικές για τον ΠΑΟΚ με 6 στην εστία, μόλις 3 για τον Λεβαδειακό
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
47' Κίτρινη κάρτα στον Μυστακίδη για αγκωνιά στον Γιακουμάκη σε διεκδίκηση κεφαλιάς. Με το γράμμα του κανονισμού ο Τζήλος μπορούσε να δείξει μέχρι και κόκκινη. Πολύ επικίνδυνα στη φάση ο νεαρός του ΠΑΟΚ
52' Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο για τράβηγμα στον Μάντζιο
53' Σουτ του Μάντζιου, η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Γλύκου. Ο επιθετικός του Λεβαδειακού έφυγε από την ίδια ευθεία με τον τελευταίο αμυνόμενο των φιλοξενούμενων
55' Σέντρα του Μυστακίδη, απομάκρυνε με υπερένταση ο Ναμάσκο
58' Ο ΠΑΟΚ έχει μπει χωρίς ενέργεια και φαντασία στο β' μέρος
60' Σουτ του Μπίσεσβαρ, στην αγκαλιά του Ναμάσκο
61' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Αθανασιάδης, μέσα ο Κουλούρης
63' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κουλούρης υποδέχεται την μπάλα από σέντρα του Μπίσεσβαρ, αλλά το σουτ που επιχείρησε δεν ήταν δυνατό και ο Ναμάσκο μπλόκαρε
64' Κίτρινη κάρτα στον Μπίσεσβαρ
67' Σουτ του Μάτος, η μπάλα άουτ. Δεν ανησυχεί ο Ναμάσκο
69' Απίστευτη διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σουτ του Κουλούρη από αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, ο Ναμάσκο μπερδεύτηκε από τα φάλτσα της μπάλας και απέκρουσε όπως-όπως και στην επιστροφή ο Κάμπος στέλνει την μπάλα πάνω στα πόδια του Λευκορώσου τερματοφύλακα
70' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Καραχάλιος, μέσα ο Μάγκας
71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Μυστακίδης, μέσα ο Πέλκας
72' Κίτρινη κάρτα στον Μάγκα για τράβηγμα στον Τσίμιροτ
76' Ασφυκτική η πίεση στα τελευταία λεπτά
76' Σουτ του Τσίμιροτ, η μπάλα στον Ναμάσκο
77' Ωραίο σουτ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα δίπλα και έξω από την εστία του Ναμάσκο
78' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Καραμπουέ, μέσα ο Βασιλείου
79' Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη
81' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!
Φάση διαρκείας στα καρέ του Λεβαδειακού, η μπάλα καταλήγει στον Μάτος που κάνει το πλασέ, αλλά αυτή χτυπά στη ρίζα του δεξιού δοκαριού της εστίας του Ναμάσκο
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
Σέντρα του Κάμπος από τα δεξιά, πιο ψηλά απ' όλους ο Πέλκας που με κεφαλιά κάνει το 1-0!
87' Σουτ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα άουτ
90' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μέσα ο Καψάσκης, έξω ο Γιακουμάκης
90' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Τσίμιροτ, μέσα ο Μαλεζάς