LIVE μετάδοση: Κέρκυρα-Ατρόμητος

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Κέρκυρα και τον Ατρόμητο στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Super League
Οι «Φαίακες» βρίσκονται στην 11η θέση με 12 βαθμούς και προέρχεται από δύο συνεχόμενες ήττες κόντρα σε Πανιώνιο (1-0) και ΠΑΟΚ (5-0) στις οποίες δεν κατάφερε να πετύχει ούτε γκολ.
Ο Ατρόμητος από την άλλη μεριά βρίσκεται ακριβώς στη μέση της βαθμολογίας έχοντας 17 βαθμούς και προέρχεται επίσης από δύο συνεχόμενες ήττες από Παναθηναϊκό (1-0) και Πλατανιά (3-0) στις οποίες δεν βρήκε δίχτυα
Αυτή είναι η πρώτη φορά που ο Μιχάλης Γρηγορίου θα αντιμετωπίσει την πρώην του ομάδα, μετά την αποχώρησή του στα μέσα της περασμένης σεζόν
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης - Σπίνουλας, Ιωάννου, Σιόντης, Ζαραδούκας - Κόντος, Ντιμιτρόφσκι - Γεωργίου, Ζορμπάς, Νίκιτς - Τουράμ.
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ - Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κατράνης - Μπάγκα, Κεϊτά - Λημνιός, Τόνσο, Μπρίτο - Λε Ταλέκ
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Αραμπατζής, Ανδρεόπουλος, Επστάιν, Γκόμες, Ντουαλά, Γεωργακόπουλος, Αντιλέχου
Στον πάγκο των Περιστεριωτών: Παπαδόπουλος, Πλατέλλας, Βασιλείου, Κοντοές, Κυριακίδης, Μπίτολο, Μπαστακός.
Διαιτητής: Αλέξανδρος Αρετόπουλος Α' βοηθός: Γεώργιος Πασχάλης Β' βοηθός: Ηλίας Νατσιούλας 4ος διαιτητής: Δημήτριος Θάνος
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Έναρξη στο ματς
2' Γλιστερός ο αγωνιστικός χώρος λόγω της έντονης βροχόπτωσης πριν από την έναρξη του ματς
3' Τρομερή κλασική ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Λημνιό! Ο εξτρέμ των φιλοξενούμενων βγήκε τετ-α-τετ με τον Κουτζαβασίλη, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον γκολκίπερ των Φαιάκων.
5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΑΙ 1-0!
Φάση διαρκείας στα καρέ του Ατρόμητου, οι παίκτες των φιλοξενούμενων δεν μπορούν να απομακρύνουν, η μπάλα έφτασε στον Κόντο που με ωραία προσποίηση άδειασε τον Κυβρακίδη και με ωραίο πλασέ γράφει το 1-0
9' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΚΑΙ 1-1!
Τρομερή ομαδική ενέργεια των Περιστεριωτών, πάσα «πάρε-βάλε» του Κυβρακίδη στον Λε Ταλέκ και ο Γάλλος με άψογο πλασέ ισοφαρίζει άμεσα για τους φιλοξενούμενους
11' Σουτ του Τόνσο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
Ο Γάλλος επιθετικός του Ατρόμητου φτάνει τα 4 γκολ στο πρωτάθλημα
17' Πολύ γρήγορος ο ρυθμός στο ματς. Πολύ ανοιχτό παιχνίδι με κάθε επίθεση των δύο ομάδων να... μυρίζει γκολ
23' Τα πολλά λάθη στη μεσαία γραμμή από τους παίκτες και των δύο ομάδων δίνουν πολλές δυνατότητες για αντεπιθέσεις
27' Σουτ του Μπρίτο από μακρινή απόσταση. Εύκολη υπόθεση για τον Κουτζαβασίλη
32' Μετά το πρώτο... τρελό εικοσάλεπτο, ο ρυθμός του ματς θυμίζει περισσότερο ματς της Super League. Ο Ατρόμητος έχει μια ελαφριά υπεροχή, αλλά χωρίς να καταφέρει να απειλήσει
37' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σουτ του Σπίνουλα από πλάγια θέση και δεξιά, αλλά ο Γκορμπούνοφ με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει
41' Πιέζει ο Ατρόμητος τα τελευταία λεπτά για δεύτερο γκολ, αλλά η άμυνα της Κέρκυρας είναι σε ετοιμότητα όποτε χρειάστηκε
45' Λήξη α' ημιχρόνου
Κέρκυρα και Ατρόμητος στο 1-1 με τα γκολ του Κόντου (5') και Λε Ταλέκ (9')
46' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός ο Νίκιτς, μέσα ο Ανδρεόπουλος
46' Έναρξη στο β' ημίχρονο
49' Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη.
51' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός ο Ζαραδούκας, μέσα ο Γκόμες
54' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά
55' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα! Κάθετη πάσα στον Τουράμ που αποφεύγει και τον Γκορμπούνοφ, αλλά στη συνέχεια εκεί που γύρισε την μπάλα ο Βραζιλιάνος δεν υπάρχει κανένας συμπαίκτης του και τελειώνει άδοξα για τους γηπεδούχους η φάση
59' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μπρίτο, μέσα ο Πλατέλλας
60' Παρά την υπέρ του κατοχή, ο Ατρόμητος δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει κάτι αξιόλογο μπροστά στην εστία του Κουτζαβασίλη
63' Κίτρινη κάρτα στον Πλατέλλα
65' Στο 60% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Ατρόμητου
68' Πέραν της υποψίας ευκαιρίας της Κέρκυρας στο 55', δεν έχει συμβεί το παραμικρό στο β' ημίχρονο
69' Κεφαλιά του Λε Ταλέκ, η μπάλα περνά άουτ δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Κουτζαβασίλη.
71' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Κεϊτά, μέσα ο Κυριακίδης
76' Κίτρινη κάρτα στον Κατράνη
78' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη για φάουλ στον Τουράμ έξω από την περιοχή
79' Εκτέλεση φάουλ του Τουράμ, απευθείας στην αγκαλιά του Γκορμπούνοφ
80' Χαμός στον αγωνιστικό χώρο με τους παίκτες των δύο ομάδων να έρχονται στα χέρια
Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Τουράμ και με 10 η Κέρκυρα. Ο Βραζιλιάνος έκανε επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Πλατέλλα και στη συνέχεια με το χέρι απώθησε τον Λαζαρίδη και τον Κυβρακίδη
81' Κίτρινη κάρτα στον Λαζαρίδη και στον Κυβρακίδη
83' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Κατράνης, μέσα ο Μπίτολο
85' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός ο Ζορμπάς, μέσα ο Ντουαλά
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης. Κέρκυρα και Ατρόμητος μένουν στο 1-1 με το σκορ να διαμορφώνεται μόλις από το πρώτο δεκάλεπτο.