Παναθηναϊκός-Εφές

21:30
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Εφές για την 17η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.
21:30
Ένα παιχνίδι κομβικό για το τριφύλλι που θέλει να παραμείνει σε τροχιά τετράδας. Στο 9-7 αυτή τη στιγμή το ρεκόρ των πρασίνων, στο 8-8 αυτό της Εφές που... παλεύει για οκτάδα.
21:31
Αν ο Παναθηναϊκός πάρει τη νίκη απόψε, θα πάει στο 10-7, όσο έχει και η Φενέρμπαχτσε, από την οποία θα φιλοξενηθεί την άλλη εβδομάδα. Καταλαβαίνετε, λοιπόν, την κρισιμότητα της αποψινής αναμέτρησης στο ΟΑΚΑ.
21:33
Οι δύο ομάδες συνεχίζουν το ζέσταμά τους. Θερμό χειροκρότημα για τον Τσάβι Πασκουάλ που πήρε τη θέση του στην άκρη του πάγκου.
21:40
Οι παίκτες των δύο ομάδων αντάλλαξαν τα καθιερωμένα αναμνηστικά. Τελευταία σουτάκια και πάμε για τζάμπολ...
21:42
Με Καλάθη, Φελντέιν, Τζεντίλε, Γκάμπριελ και Σίνγκλεντον θα ξεκινήσει ο Παναθηναϊκός Superfoods. Με Γκρέιντζερ, Πολ, Μπράουν, Οσμάν και Ντάνστον οι Τούρκοι.
21:45
Τζάμπολ στον αγώνα, πρώτη κατοχή για την Εφές
21:45
Καλή άμυνα του Σίνγκλεντον, που πήγε σε βοήθεια κι ανάγκασε τον Γκρέιντζερ σε λάθος
21:46
2-0 Ο Τζεντίλε στοπάρει τον Γκρέιντζερ και σκοράρει από κοντά. Κάνει αυτό που δεν του... έκατσε στο ΣΕΦ με τον Ολυμπιακό
21:46
Καλή άμυνα του Καλάθη στον Γκρέιντζερ, τον αναγκάζει σε σουτ από τα... 14 μέτρα, που προφανώς δεν βρίσκει στόχο
21:47
Καθυστέρησε να καρφώσει ο Γκάμπριελ και δέχθηκε εντυπωσιακό στοπ από τον Ντάνστον
21:48
Άτσαλο τελείωμα του Σίνγκλεντον, δεν βρίσκει στόχο
21:48
Δύσκολη προσπάθεια του Μπράουν δίχως ισορροπία, airball το σουτ του Αμερικανού
21:48
Σίδερο το αφύλαχτο τρίποντο του Φελντέιν. Κλέβει ο Καλάθης και ανανεώνει την κατοχή
21:48
5-0 τρίποντο του Γκάμπριελ από την κορυφή!
21:49
Βιαστική επιλογή του Πολ να σηκωθεί από τα 8 μέτρα για τρίποντο, βρίσκει σίδερο
21:49
Ο Καλάθης βρίσκει ωραία τον Σίνγκλεντον, αλλά ο Πολ του παίρνει τη μπουκιά από το στόμα
21:49
5-2 πρώτο καλάθι για την Εφές με τον Οσμάν, μετά από σχεδόν 3:30' αγώνα
21:50
Δύο βολές κερδίζει ο Οσμάν από τον Τζεντίλε, χτύπησε στον αιφνιδιασμό ο Τούρκος
21:50
5-4 βάζει και τις δύο βολές ο Οσμάν (4')
21:51
5-6 γκολ-φάουλ του Γκρέιντζερ, έχει πρόβλημα στο τρανζίσιον στις τελευταίες φάσεις ο Εξάστερος
21:52
5-7 μέσα και η βολή, 7-0 το επιμέρους σερί της Εφές
21:52
7-7 ισοφαρίζει με σουτ από τα 5 μέτρα ο Καλάθης
21:53
Ο Καλάθης αστοχεί σε δύο βολές και μένει το 7-7. Ο Σίνγκλεντον παλεύει για το ριμπάουντ και τα καταφέρνει, αναγκάζοντας τον Ντάνστον να κάνει το δεύτερο προσωπικό του φάουλ!
21:59
Νέα εξαιρετική άμυνα από τον Παναθηναϊκό. Αν ήταν πιο προσεκτικός, πιο μυαλωμένος και πιο εύστοχος στην επίθεση, τότε θα 'χε καλύτερη διαφορά
22:01
16-9 μεγάλο τρίποντο Τζεντίλε μπροστά στα... μούτρα του Όμιτς και τάιμ-άουτ από τον Περάσοβιτς. Στους 11 πόντους ο Ιταλός με 3/3 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 2/2 βολές.
22:04
21-13 buzzer beater τρίποντο του Ρίβερς, από ωραία δημιουργία ασίστ και στο +8 το τριφύλλι στο τέλος της πρώτης περιόδου
22:06
23-13 με τον Ρίβερς και στο +10 ο Εξάστερος
22:07
Αστοχεί σε τρίποντο στον αιφνιδιασμό ο Ρίβερς, μετά από νέα εξαιρετική πράσινη άμυνα
22:11
Λάθος του Νίκολς, που.. μπερδεύει το τριφύλλι στις τελευταίες κατοχές. Τάιμ-άουτ από τον Πασκουάλ που βλέπει την ομάδα του να χάνει το ρυθμό της, έχοντας αλλάξει πλέον και την πεντάδα
22:13
27-23 μειώνει κι άλλο ο Ντάνστον
22:13
Άστοχος ο Μπουρούσης σε hook που επιχείρησε. Βγάζει την άμυνα στην άλλη άκρη του παρκέ το τριφύλλι
22:13
30-23 αφύλαχτος από τη γωνία ο Ρίβερς, ευστοχεί σε τρίποντο και δίνει... ανάσα (5:35' για ημίχρονο)
22:14
Πολύ κακή πάσα του Τόμας υπό την πίεση του Φώτση, σε χέρια πράσινων η μπάλα
22:14
32-23 πολύ ωραία ασίστ του Τζέιμς για τον Μπουρούση που είχε... κόψει στην καρδιά της άμυνας των Τούρκων και κάρφωσε με μανία!
22:14
Αστοχεί σε τρίποντο ο Χάνεϊκατ
22:15
Η μπάλα δεν κάνει το χατίρι στον Μπουρούση, που αστοχεί από κοντά
22:15
Με αντιαθλητικό φάουλ χρεώνεται ο Μπουρούσης στην προσπάθειά του να κόψει τον Ντάνστον. Κανένα αντιαθλητικό...
22:16
Χάνει και τις δύο βολές ο Ντάνστον, κατοχή για την Εφές
22:17
35-23 τρίποντο του Φώτση, στο +12 ο Παναθηναϊκός και τάιμ-άουτ από τον Περάσοβιτς, 4' πριν το τέλος.
22:20
35-25 με 2/2 βολές του Χάνεϊκατ. 3:35' πριν πάμε σε ημίχρονο
22:20
38-25 τρίποντο του Νίκολς, στο +13 το τριφύλλι
22:21
38-27 πατούσε τη γραμμή ο Μπράουν κι ενώ η Εφές ανανέωσε εις διπλούν την κατοχή με ισάριθμα επιθετικά ριμπάουντ
22:21
Αστοχεί σε τρίποντο ο Σίνγκλεντον
22:21
Αστοχούν από κοντά Ντάνστον και Χάνεϊκατ, περνά σε χέρια πρασίνων η μπάλα
22:22
Φοβερή άμυνα των Καλάθη-Νίκολς, απέτρεψαν τον Μπράουν να σκοράρει στον αιφνιδιασμό
22:28
Δεν βγήκε το play, καθυστέρησαν οι πράσινοι να εκδηλώσουν επίθεση και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 38-32
22:29
Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε μέχρι και με 13, 38-25, όμως... έχασε το μυαλό του στα τελευταία λεπτά και η διαφορά έπεσε στους έξι. 13 πόντους έχει ο Τζεντίλε από την πρώτη περίοδο, 8 ο Ρίβερς, 6 ο Μπουρούσης.
22:43
Ξεκινά η τρίτη περίοδος. Με Ρίβερς, Καλάθη, Σίνγκλεντον, Τζεντίλε και Γκάμπριελ το τριφύλλι
22:51
46-41 πολύ ωραία σκαστή πάσα του Χάνεϊκατ και κάρφωμα του Ντάνστον στον αιφνιδιασμό
22:56
48-47 τρίποντο του Τόμας και... άγχος στο ΟΑΚΑ!
22:56
Νέα κακή πράσινη επίθεση, με αντιαθλητικό χρεώνεται ο Γκάμπριελ στην απόπειρά του να σταματήσει τον τούρκικο αιφνιδιασμό!
22:57
48-48 ισοφαρίζει με 1/2 βολές ο Χάνεϊκατ
22:57
48-50 με μπάσιμο του Ερτέλ και πίσω στο σκορ ο Παναθηναϊκός για πρώτη φορά μετά το 7-9
23:00
Τέλος τρίτου δεκαλέπτου στο ΟΑΚΑ, στο 50-50 οι δύο ομάδες και πάμε για... θρίλερ στο φινάλε
23:02
Ξεκίνησε το τέταρτο δεκάλεπτο
23:03
Αστοχεί σε τρίποντο από την κορυφή ο Τόμας
23:03
Πάτησε τελική γραμμή στην άλλη άκρη του παρκέ ο Ρίβερς και νέα κατοχή για τους Τούρκους
23:07
Ο Νίκολς χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και χάνεται η ευκαιρία να απειλήσει με τρίποντο. Κατοχή για την Εφές
23:07
54-54 ισοφαρίζει εύκολα ο Γκρέιντζερ
23:07
56-54 τελειώνει την φάση ο Μπουρούσης
23:07
Επιθετικό φάουλ του Τόμας στον Ρίβερς και νέα πράσινη κατοχή.
23:11
Δύσκολο και άστοχο σουτ του Μπουρούση. Τάιμ-άουτ στο ΟΑΚΑ, όλα στην κόψη του ξυραφιού
23:13
Αστοχεί σε τρίποντο ο Ρίβερς, δεν μπορεί να πάρει... ανάσα το τριφύλλι
23:13
Βρίσκει σίδερο το σουτ του Ερτέλ και εκ νέου για τον Παναθηναϊκό η μπάλα
23:14
60-57 ωραία προσπάθεια και καλάθι του Μπουρούση. Τάιμ-άουτ από τον Περάσοβιτς, 3:30' πριν τη λήξη
23:18
62-61 κλέψιμο του Σίνγκλεντον και κάρφωμα στον αιφνιδιασμό από τον ίδιο. Ανάσα από τον Αμερικανό, νέο τάιμ-άουτ
23:20
Λάθος του Τζέιμς, κατοχή Εφές και φάουλ του Αμερικανού στην άλλη πλευρά του γηπέδου. Δύο βολές για τον Γκρέιντζερ
23:43
85-72 με τρίποντο του ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΥ Ρίβερς!
23:45
13'' για τη λήξη και βολές για τον Τζέιμς
23:49
Ο Παναθηναϊκός θέλει τη νίκη με 9 πόντους και πάνω για να έχει και το πλεονέκτημα έναντι των Τούρκων σε ισοβαθμία
23:49
92-81 με 2/2 από τον Γκάμπριελ
23:49
ΛΗΞΗ!
23:50
Ο Παναθηναϊκός επικρατεί 92-81 της Εφές!
23:51
Με... θαύμα πήγε το ματς στην παράταση, αλλά εκεί κατάφερε να νικήσει τους Τούρκους με επιμέρους σκορ 22-11