Ο... θάνατός σου η ζωή μου το παιχνίδι. Προτελευταία στη βαθμολογία η Βέροια με 8 βαθμούς, 14ος ο Λεβαδειακός με 12.
Βέροια (Θωμάς Γράφας): Καντιμοίρης, Βασιλαντωνόπουλος, Μαλόν, Καλί, Ασίγκμπα, Μπαλάφας, Λινάρδος, Άρτσε, Μίλιεβιτς, Σαρπόνγκ, Καπετάνος.
Στον πάγκο: Λόπεθ, Ζυγκερίδης, Μαυριάς, Μελίσσης, Δόρης, Τομάς, Ράδης.
Λεβαδειακός (Γιάννης Χριστόπουλος): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Τριποτσέρης, Μεντί, Μιλιάζες, Καλτσάς, Κουλιμπαλί, Καψάσκης, Γιακουμάκης, Μάντζιος.
Με νέο τεχνικό ο Λεβαδειακός, καθώς ο Γιάννης Χριστόπουλος αντικατέστησε τον Ράτκο Ντόστανιτς.
16:55
Στον πάγκο: Δασκαλάκης, Μάγκας, Μαχαίρας, Καραχάλιος, Παππάς, Λάτσι, Βασιλείου.
16:57
Διαιτητής είναι ο Γιώργος Γιαννουλάκης (Χανίων), βοηθοί του οι Βασίλης Καραβασίλης (Καβάλας), Εμμανουήλ Βλάσσης (Λασιθίου) και τέταρτος ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας).
17:01
Σε λιγότερο από ένα τέταρτο θα έχουμε σέντρα στο πολύ σπουδαίο από βαθμολογικής άποψης ματς.
17:07
Αρκετά τα προβλήματα για τον Λεβαδειακό. Ζεζίνιο και Τόνι Σίλβα είναι στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής, τραυματίες οι Σουμπίνιο, Ομπιόρα και Μπελγκαζουανί, ενώ εκτός αποστολής είναι και οι Μοσχονάς, Χατζηλάμπρος και Σένκα.
17:08
Από την άλλη μεριά, εκτός αποστολής για τη Βέροια είναι οι Χαροντάκης και Σουλέ.
17:15
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
17:22
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του ματς.
17:28
14' Πρώτη τελική στο παιχνίδι. Ο Μουλόπουλος έκανε τη σέντρα, ο Μάντζιος την κεφαλιά αλλά δεν βρήκε στόχο.
17:31
Πατάει καλύτερα στο πρώτο τέταρτο ο Λεβαδειακός, προσπαθεί να παίξει πολύ με τον Μάντζιο και να δημιουργήσει προβλήματα στη Βέροια. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι παίζουν από τα άκρα και με σέντρες θέλουν να διασπάσουν την άμυνα των φιλοξενούμενων.
17:34
20' Μακρινό σουτ του Λινάρδου, μπλόκαρε εύκολα ο Ναμάσκο.
17:35
21' Γρήγορη αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Άρτσε έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από την περιοχή αλλά το σουτ του πέρασε πολλά μέτρα άουτ.
17:36
22' Ο Ουόν προσπάθησε να διώξει, έκανε... τσαφ με τη μπάλα να παίρνει πολύ ύψος και τον Ναμάσκο να διώχνει σε κόρνερ.
17:38
Το ματς έχει καλό ρυθμό, με τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση να παίξουν ποδόσφαιρο.
17:39
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος έφυγε απέναντι από τον Καντιμοίρη, αλλά ο πορτιέρε της Βέροιας τον σταμάτησε.
17:40
26' Νέα ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Γιακουμάκης έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Βέροιας, έκανε το σουτ αλλά ο Καντιμοίρης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
17:47
32' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Κακό διώξιμο του Τριποτσέρη, η μπάλα στρώνεται στον Λινάρδο μέσα στην περιοχή, που κάνει το μονοκόμματο σουτ με τη μπάλα να περνάει... σύριζα από το αριστερό δοκάρι.
17:49
35' ΓΚΟΛ για τη Βέροια!
17:50
Ο Άρτσε έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Τριποτσέρης δεν έδιωξε πάλι σωστά και έστρωσε στον Μίλιεβιτς, ο οποίος με καταπληκτικό πλασέ έξω από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Ναμάσκο.
17:52
37' O Μίλιεβιτς έκανε το σουτ, ο Ναμάσκο έδιωξε προσωρινά, ο Καπετάνος πήρε την επαναφορά και σούταρε με τον πορτιέρε του Λεβαδειακού να διώχνει ξανά και τον Άρτσε να σκοράρει από κοντά. Ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε σωστά καθώς ο Καπετάνος ήταν εκτεθειμένος!
17:53
39' Κίτρινη κάρτα στον Άρτσε για θέατρο. Σωστός ο διαιτητής!
17:56
42' Κίτρινη κάρτα στον Λινάρδο.
17:57
43' Εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
17:59
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος.
18:00
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η Βέροια προηγείται 1-0 του Λεβαδειακού χάρη στο γκολ του Μίλιεβιτς από το 36ο λεπτό.
18:15
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
18:15
46' ΓΚΟΛ για τη Βέροια!
18:16
Ο Βασιλαντωνόπουλος βρήκε τον Σαρπόνγκ μέσα στην περιοχή, αυτός έκανε τη σέντρα-σουτ με τον Ναμάσκο να μην διώχνει καλά και τον Καπετάνο να μην δυσκολεύεται να σκοράρει σε κενή εστία. Σπουδαίο προβάδισμα για τη Βέροια.
18:17
48' Ευκαιρία για τη Βέροια. Ωραίο πλασέ του Καπετάνου από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
18:26
55' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Βασιλείου αντί Τριποτσέρη.
18:35
66' Eυκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος πάτησε για τον Γιακουμάκη, αυτός έκανε το σουτ αλλά ο Καντιμοίρης έδιωξε σε κόρνερ. Σπουδαία εμφάνιση από τον πορτιέρε της Βέροιας.
18:38
69' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μαχαίρας αντί Κουλιμπαλί.
18:40
71' Κίτρινη κάρτα στον Μουλόπουλο.
18:44
75' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Λάτσι αντί Καψάσκη.
18:45
76' Σουτ του Λάτσι από τα πλάγια, έδιωξε σε κόρνερ ο Καντιμοίρης.
18:47
77' Γλιτώνει την αποβολή ο Μουλόπουλος, σε δυνατό μαρκάρισμα στον Βασιλαντωνόπουλο.
18:48
80' Αλλαγή για τη Βέροια. Τομάς αντί Μίλιεβιτς.
18:50
81' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Προβολή του Βασιλείου, έδιωξε σε κόρνερ με τα πόδια ο Καντιμοίρης.
18:57
89' Αλλαγή για τη Βέροια. Μελίσσης αντί Άρτσε.
18:59
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
19:01
92' Αλλαγή για τη Βέροια. Μαυριάς αντί Λινάρδου.
19:03
Τέλος στο ματς. Η Βέροια πήρε σπουδαία νίκη με 2-0 κόντρα στην Λεβαδειακό και... βαθιά βαθμολογική ανάσα! Τα γκολ των νικητών οι Μίλιεβιτς, Καπετάνος.