Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πλατανιά απέναντι στον Ολυμπιακό.
Ματς στα Περιβόλια για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
19:08
Aπό πέντε σερί νίκες προέρχονται οι ερυθρόλευκοι, που την περασμένη αγωνιστική πήρα το "διπλό" στα Πηγάδια.
19:09
Στο +12 η διαφορά της ομάδας του Μπέντο από Παναθηναϊκό, Ξάνθη και Πανιώνιο που βρίσκονται στην δεύτερη θέση.
19:10
Φορμαρισμένοι και οι Χανιώτες που μετρούν τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα και βρίσκονται στην 9η θέση με 20 βαθμούς.
19:16
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
19:16
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Βάντερσον, Πριντέτα, Κάργας, Μπανανά, Στάθης, Μενδρινός, Μουνάφο, Ντεβέσα, Μανούσος, Γιακουμάκης
19:16
Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Αποστολόπουλος, Γιορέντε, Μαραγκός, Γουνδουλάκης, Ντίνας, Σίγκνεβιτς
19:16
Ολυμπιακός (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Ρέτσος, Βιάνα, Ντε λα Μπέγια, Φιγκέιρας, Μιλιβόγεβιτς, Μάρτινς, Φορτούνης, Μανθάτης, Μάριν, Ιντέγε
19:16
Στον πάγκο: Καπίνο, Μπουχαλάκης, Καρντόσο, Τσόρι, Καμπιάσο, Ανδρούτσος, Νικολάου
19:19
Πολλά προβλήματα για τον τεχνικό του Ολυμπιακού αφού δεν έχει στην διάθεσή του σήμερα για διαφορετικούς λόγους τους Ντα Κόστα, Ομάρ, Ελιουνούσι, Σεμπά και Μποτία.
19:20
Χωρίς τους Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς και Καρυπίδη οι Χανιώτες.
19:26
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γιώργος Φουκάκης
19:30
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:32
3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Φορτούνη από τα δεξιά, ο Ιντέγε κάνει πλασέ στην κίνηση αλλά ο Σωτηρίου με μεγάλη απόκρουση διώχνει σε κόρνερ.
19:33
4' ΓΚΟΟΟΛ 0-1 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
19:34
Τραγικό λάθος του Μπανανά που διώχνει πάνω στον Ιντέγε και ο Νιγηριανός με την κόντρα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
19:38
9' Δεν έχει καλό ρυθμό το ματς
19:41
12' Πρώτη φάση για τον Πλατανιά. Κεφαλιά του Κάργα ύστερα από κόρνερ, η μπάλα λίγο άουτ.
19:42
13' ΓΚΟΟΟΛ 0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
19:43
Ξανά ο Ιντέγε με κοντινό πλασέ. Αυτή την φορά ύστερα από κάθετη του Μάριν και όμορφο γύρισμα του Ντε λα Μπέγια από τα αριστερά.
19:47
17' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σουτ του Μανούσου από το ύψος της περιοχής, ο Λεάλι μπλοκάρει. Η φάση δεν έπρεπε να συνεχιστεί αφού ο Στάθης στο ξεκίνημά της ήταν οφσάιντ.
19:51
21' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μανούσου, η μπάλα στο τείχος.
19:58
29' Κεφαλιά του Πριντέτα ύστερα από κόρνερ η μπάλα φεύγει άουτ. Στην προηγούμενη φάση οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μανθάτη στον Βάντερσον.
20:01
31' Σωστή υπόδειξη του Γιακουμάκη σε θέση οφσάιντ από τον βοηθό.
20:02
32' Ο Στάθης προλαβαίνει τον Ιντέγε και διώχνει πριν ο Νιγηριανός βγει απέναντι στον Σωτηρίου.
20:05
36' ΓΚΟΟΟΛ 1-2 Ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ μειώνει!
20:05
Παλικαρίσιο γκολ από τον Γιώργο Γιακουμάκη, που έβαλε πλάτη τον Βιάνα και με ωραίο σουτ νίκησε τον Λεάλι.
20:08
39' Πέναλτι για τον Πλατανιά!
20:08
Ο Γιακουμάκης βγαίνει απέναντι στον Λεάλι που τον ανατρέπει καθαρά και ο ρέφερι δείχνει σωστά την άσπρη βούλα. Καλύπτεται οριακά από τον Βιάνα ο επιθετικός της ομάδας των Χανίων.
20:09
Κίτρινη κάρτα στον γκολκίπερ των ερυθρόλευκων για την παράβαση. Σωστή και εδώ η απόφαση του Φουκάκη, καθώς το μαρκάρισμα δεν ήταν αντιαθλητικό.
20:09
40' ΓΚΟΟΟΛ 2-2 Ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ!
20:10
Ο Μανούσος είναι εύστοχος από την "άσπρη βούλα"
20:11
42' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Σωτηρίου είναι σε σωστή θέση και μπλοκάρει.
20:13
44' Σουτ του Μανθάτη, η μπάλα κοντράρει και οι αμυντικοί του Πλατανιά απομακρύνουν δύσκολα.
20:15
45' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Ιντέγε, ο Σωτηρίου διώχνει σε κόρνερ.
20:15
Ένα λεπτό έξτρα χρόνος
20:16
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:17
Φοβερό πρώτο ημίχρονο στα Περιβόλια, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τέρματα του Ιντέγε (3' και 13'), όμως ο Πλατανιάς απάντησε με γκολ των Γιακουμάκη (36') και Μανούσου (39'), 2-2
20:17
Από μία κίτρινη σε Φιγκέιρας και Μανούσο, οι οποίοι "αρπάχτηκαν" μετά το τελευταίο σφύριγμα.
20:32
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:37
52' Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής
20:39
53' Μεγάλη φάση για τον Πλατανιά. Ο Μανούσος έφυγε στην πλάτη της άμυνας αλλά το σουτ του δεν ήταν καλό. Την μπαλιά την έκανε ο Γιακουμάκης, με τον συμπαίκτη του να φαίνεται πως ξεκίνησε την προσπάθειά του πίσω απ' την σέντρα.
20:43
57' Ο Μανούσος υποδείχθηκε λανθασμένα σε θέση οφσάιντ. Καλυπτόταν οριακά από τον Βιάνα.
20:47
61' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ανδρούτσος αντί του Μάριν.
20:51
64' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ωραία κεφαλιά του Ιντέγε, ο Σωτηρίου βγαίνει και προλαβαίνει τον Ανδρούτσο.
20:51
65' Κίτρινη κάρτα στον Ρέτσο για τράβηγμα στον Γιακουμάκη.
20:53
68' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό
20:53
Λάθος του Κάργα, ο Μανθάτης επωφελείται , μπαίνει στην περιοχή και με όμορφο σουτ στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Σωτηρίου που βρήκε την μπάλα στην προσπάθειά του να διώξει.
20:54
68' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γιορέντε αντί του Ντεβέσα.
20:57
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Καρντόσο αντί του Μανθάτη.
20:58
72' Τεράστια ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Γιακουμάκης χορεύει και αδειάζει τον Βιάνα, αλλά το δυνατό σουτ που επιχείρησε έφυγε λίγο άουτ.
21:00
74' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Μενδρινού πέρασε ο Μαραγκός.
21:01
75' Κίτρινη κάρτα στον Πριντέτα.
21:02
76΄ Κεφαλιά του Ρέτσου έπειτα από φάουλ του Φορτούνη μπλόκαρε ο Σωτηρίου. Διαμαρτυρίες από τους ερυθρόλευκους ύστερα από πτώση του Ντε λα Μπέγια στην περιοχή, δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι.
21:06
81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπουχαλάκης αντί του Μάρτινς.
21:11
85' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ιντέγε βγήκε απέναντι στον Σωτηρίου, δεν μπόρεσε να κάνει το πλασέ και ο γκολκίπερ των γηπεδούχων μπλόκαρε.
21:11
85' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Σίγκνεβιτς αντί του Μανούσου.
21:13
86' Ο διαιτητής έδωσε κακώς επιθετικό φάουλ σε φάση που συγκρούστηκαν δύο αμυντικοί του Πλατανιά. Στη συνέχεια ο Φορτούνης έπεσε μόνος του.
21:16
88' Πίεσε τον Σωτηρίου στο βολέ ο Ιντέγε και δόθηκε φάουλ υπέρ του Πλατανιά