Πανιώνιος-Παναιτωλικός

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Παναιτωλικό για την 17η αγωνιστική της Super League.
Oι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 4η θέση με 28 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι στην 11η με 19.
Όποια ομάδα επικρατήσει (εάν συμβεί αυτό), θα κάνει σπουδαίο βήμα για να πετύχει τους στόχους της. Ο Πανιώνιος για τα πλέι οφ, ο Παναιτωλικός για τη σωτηρία.
Πανιώνιος (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Γκιοατά, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας, Μασούντ, Καθάριος, Μπεν.
Στον πάγκο: Βοσνιάδης, Μπάλλας, Αργυρόπουλος, Σαββίδης, Ταπόκο, Αντωνιάδης, Γεσίλ.
Παναιτωλικός (Γιώργος Νταλακούρας): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Χαντάκιας, Τσοκάνης, Μάκος, Κουτρομάνος, Πάουλο, Ρότσα, Μουνιός, Μαρκόφσκι.
Στον πάγκο: Κολοβούρης, Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλούδης, Ροντρίγκες, Λόπες, Κλέσιο, Ρόσα Φάρλεϊ.
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
4' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Ρότσα, κεφαλιά του Μάκου, η μπάλα λίγο άουτ!
7' Μακρινό σουτ του Μασούρα, δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει ο Κυριακίδης.
Πρώτο τέταρτο στο παιχνίδι. Καλός ο ρυθμός, με τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση να παίξουν ανοιχτά!
18' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούντ έκανε ωραίες προσποιήσεις στον Κούσα και σούταρε, με τον Μύγα να βάζει το κεφάλι του στην πορεία της μπάλας και να την στέλνει κόρνερ.
21' Ο Μπεν πήγε να πιάσει τον Κυριακίδη στον... ύπνο αλλά το μακρινό σουτ που έκανε πέρασε λίγο άουτ.
25' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο!
Οι φιλοξενούμενοι χάνουν τη μπάλα, με τον Μπεν να κλέβει και να κάνει ωραία σέντρα και ο ολομόναχος στο ύψος του δευτέρου δοκαριού, Ρισβάνης, έγραψε το 1-0 για τους γηπεδούχους.
Για να δούμε τώρα την αντίδραση του Παναιτωλικού αλλά και το πώς θα διαχειριστεί το προβάδισμά του ο Πανιώνιος.
31' Κίτρινη κάρτα στον Μουνιός.
Έχει πέσει στα τελευταία λεπτά ο ρυθμός. Ο Πανιώνιος κρατάει εύκολα το προβάδισμά του, με τον Παναιτωλικό να μην μπορεί να απειλήσει.
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Πανιώνιος προηγείται 1-0 του Παναιτωλικού χάρη στο τέρμα του Σπύρου Ρισβάνη από το 25ο λεπτό!
Κακό ματς ποιοτικά, με τον Πανιώνιο να είναι καλύτερος. Από την άλλη ο Παναιτωλικός δεν μπορεί να φτιάξει φάσεις και να απειλήσει την εστία του Γιαννιώτη.
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
54' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο!
Κακό διώξιμο των παικτών του Παναιτωλικού, η μπάλα στρώνεται στον Καθάριο που σουτάρει, με τον Ρισβάνη να αφήνει τη μπάλα κάτω από τα πόδια του και να μπερδεύει τον Κυριακίδη, που δεν κατάφερε να διώξει.
62' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Λόπες αντί Μουνιός και Κλέσιο αντί Χαντάκια
63' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Σαββίδης αντί Καθάριου.
66' Ωραίο σουτ του Σιώπη, η μπάλα ελάχιστα άουτ!
71' Ακόμη ένα ωραίο σουτ του Σιώπη, μετά από γύρισμα του Βλάχου, ο Κυριακίδης έδιωξε δύσκολα.
Ο Παναιτωλικός έκλεισε τις αλλαγές του με τον Ρόσα Φάρλεϊ να μπαίνει στη θέση του Μάρκος Πάουλο.
78' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ταπόκο αντί Μασούρα.
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς, παραμένει το 2-0 υπέρ του Πανιωνίου!
88' Kίτρινη κάρτα στον Μύγα.
3 λεπτά καθυστερήσεις.
91' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Γεσίλ αντί Μασούντ.
93' Σουτ του Μαρκόφσκι μέσα από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Γιαννιώτης.
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Πανιώνιος πήρε σπουδαίο τρίποντο κόντρα στον Παναιτωλικό με 2-0 και κρατιέται σταθερά στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας.