Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λάρισα και τον Πλατανιά για την 17η αγωνιστική της Super League.
ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος, Μονιάκης, Γκόλιας, Φάρκας, Ρέντζας, Τίκο, Φατιόν, Ικάουνιεκς, Ναζλίδης, Βαρέλα, Ντέλετιτς.
Στον πάγκο οι: Ξενοδόχοφ, Αναστασόπουλος, Μασαλέσα, Κόντορ, Ευμορφίδης, Γκαγιέχο. Τσακοπίνο.
Πλατανιάς: Κοκκάλας, Βάντερσον, Καρυπίδης, Μπανανά, Πριντέτα, Στάθης, Μουνάφο, Ντεβέσα, Γουνδουλάκης, Μανούσος, Γιακουμάκης.
Στον πάγκο οι: Κασωτάκης, Αποστολόπουλος, Γιορέντε, Μαραγκός, Μενδρινός, Σίγκνεβιτς, Ντίνας.
Διαιτητής είναι ο Ιωάννης Νεοφυτιάδης από το σύνδεσμο Κορίνθου.
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
4' Σουτ του Γουνδουλάκη, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
5' Νέο σουτ, αυτή τη φορά από τον Γιακουμάκη, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος.
7' Διαμαρτύρονται για πέναλτι πάνω στον Ναζλίδη από τον Κοκκαλά οι γηπεδούχοι, ωστόσο δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι καθώς ο επιθετικός της ΑΕΛ πέφτει πριν καν τον ακουμπήσει ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων.
15' Σουτ του Ντέλετιτς, μπλοκάρει εύκολα ο Κοκκαλάς.
Πρώτο τέταρτο στο ματς. Παιχνίδι κέντρου, με τις δύο ομάδες να κάνουν πολλά λάθη.
16' Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.
17' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Ναζλίδης εκτέλεσε το φάουλ έξω από την περιοχή, με τον Κοκκαλά να βρίσκει λίγο τη μπάλα και να τη στέλνει κόρνερ. Ο διαιτητής δεν το είδε και έδωσε άουτ!
26' O Iκάουνιεκς εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
27' Σουτ του Ντεβέσα έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος.
28' Ωραίο σουτ του Ντέλετιτς, διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Κοκκαλάς.
30' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ!
Ο Ρέντζας πιάνει τρομερό σουτ έξω από την περιοχή με τη μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι! Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς ανήκει στην ΑΕΛ, που άγγιξε εδώ το γκολ.
35' Kίτρνη κάρτα στον Ντέλετιτς.
38' ΔΟΚΑΡΙ για τον Πλατανιά!
Εκτέλεση φάουλ του Μανούσου, ο Μπανανά έκανε την κεφαλιά προς τα πίσω, ο Πριντέτα επωφελήθηκε και έκανε το σουτ μέσα από την μικρή περιοχή αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. ΑΕΛ και Πλατανιάς πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Καλύτεροι οι γηπεδούχοι, από ένα δοκάρι για τις δύο ομάδες!
46' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Αποστολόπουλος αντί Ντεβέσα.
46' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μασαλέσα αντί Φατιόν.
46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.
56' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Γκαγιέχο αντί Γκόλια.
62' Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρόπουλο για φάουλ στον Γιακουμάκη έξω από την περιοχή! Πολύ δύσκολη φάση, στα όρια της περιοχής ήταν το φάουλ.
Δεν υπάρχει κάποια φάση στο δεύτερο ημίχρονο κι ενώ διανύουμε το 66ο λεπτό.
67' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Γιακουμάκης έστρωσε στον Αποστολόπουλο, που πλάσαρε από το ύψος της περιοχής αλλά ο Θεοδωρόπουλος μπλόκαρε.
68' Kίτρινη κάρτα στον Βαρέλα.
69' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Τσακοπίνο αντί Βαρέλα.
73' Ωραίο σουτ του Μανούσου, η μπάλα λίγο άουτ.
74' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Σίγκνεβιτς αντί Γιακουμάκη.
77' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ, με τον Τσακοπίνο να μην μπορεί να νικήσει τον Κοκκαλά με πλασέ από τη μικρή περιοχή!
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Μανούσος κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
82' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Μενδρινός αντί Γουνδουλάκη.
86' ΔΟΚΑΡΙ για τον Πλατανιά!
Ο Πριντέτα και πάλι δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, με την κεφαλιά του να σταματάει στο δοκάρι.
88' Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό.
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
90'+1' Σουτ του Μασαλέσα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
Τέλος στην αναμέτρηση! ΑΕΛ και Πλατανιάς ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0) και παίρνουν από έναν βαθμό. Τρία δοκάρια στο ματς, για τους γηπεδούχους ο Ρέντζας (30'), για τους φιλοξενούμενους ο Πριντέτα (38', 86').