LIVE μετάδοση: ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον ΠΑΟΚ, που ολοκληρώνει τη 17η αγωνιστική της Super League
Ο ΠΑΣ βρίσκεται στην 6η θέση με 25 βαθμούς ενώ ο ΠΑΟΚ είναι 7ος με 23 βαθμούς
Το ματς μεταξύ των δύο ομάδων στην Τούμπα βρήκε νικήτρια την ομάδα της Ηπείρου, που με το γκολ του Τζημόπουλου επικράτησε 1-0
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα: Πασχαλάκης - Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Σκόνδρας - Καρανίκας, Κούτρης, Λίλα, Γιάκος, Κοζορώνης - Ακόστα, Μαμπουλού
Στον πάγκο είναι οι: Περιστερίδης, Μπέριος, Ναδάλες, Κόντε, Μπουκουβάλας, Βιδάλ και Νικολιάς.
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ, με τον Ίβιτς να επιλέγει 3-5-2, αφού όπως και στο ματς Κυπέλλου κόντρα στον Παναιτωλικό ο αγωνιστικός χώρος είναι τραγικός
ΠΑΟΚ: Γλύκος - Βαρέλα, Μαλεζάς, Κρέσπο - Μάτος, Λέοβατς, Σάκχοφ, Τσίμιροτ, Κάμπος - Μυστακίδης, Αθανασιάδης.
Στον πάγκο είναι οι: Μπρκιτς, Κίτσιου, Κάνιας, Χαρίσης, Μπίσεσβαρ, Περέιρα και Κουλούρης.
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Χρήστος Γκράνας, με βοηθούς τους Γεώργιο Καλφόγλου και Αντώνη Πυλαρινό, ενώ τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Αριστομένης Κουτσιαύτης.
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Γεμάτο το γήπεδο των «Ζωσιμάδων»
Έναρξη του αγώνα
1' Για πέναλτι σε χέρι του Τζημόπουλου διαμαρτύρεται ο ΠΑΟΚ. Από το ριπλέι οι Θεσσαλονικείς φαίνεται ότι έχουν δίκιο, αφού πράγματι ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΣ κοντρολάρει με το δεξί του μπράτσο και όχι με το στήθος.
6' Πολύ καλύτερος ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά. Πιέζει συνεχώς τον ΠΑΣ στα πρώτα λεπτά κερδίζοντας συνεχόμενα φάουλ και κόρνερ
Το συνδρομητικό κανάλι δείχνει και δεύτερο ριπλέι από τη φάση του 1' και είναι πλέον σίγουρο ότι ο Τζημόπουλος έχει κοντρολάρει την μπάλα με το δεξί χέρι
10' Σουτ του Μάτος με το αριστερό, η μπάλα αρκετά μέτρα εκτός εστίας
11' Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Μαμπουλού τη στιγμή που πάει να βγει τετ-α-τετ με τον Γλύκο. Ανύπαρκτο οφσάιντ στον επιθετικό του ΠΑΣ. Λανθασμένη υπόδειξη από τον α' βοηθό, Καλφόγλου
14' Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ για φάουλ στον Γιάκο. Σωστή υπόδειξη του Γκράνα
16' Μπορεί να έχουμε διανύσει 16' αγώνα, αλλά ήδη όσο πατιέται το γήπεδο, αποδεικνύεται η τραγική κατάσταση του αγωνιστικού χώρου των «Ζωσιμάδων»
19' Σουτ του Σάκχοφ, εκτός στόχου με την μπάλα να καταλήγει αργά άουτ
20' Μοναδική ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Σέντρα του Κούτρη από αριστερά, ο Ακόστα ολομόναχος από το ύψος του πέναλτι πιάνει αδύναμη σκαστή κεφαλιά, δίνοντας τη δυνατότητα στον Γλύκο να μπλοκάρει
25' Έχει ισορροπήσει πλέον την κατάσταση ο ΠΑΣ που αμύνεται καλά στην επιθετικότητα του ΠΑΟΚ
30' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα που καθυστέρησε την εκτέλεση φάουλ από τον Κάμπος.
31' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΟΒΑΤΣ!
Κεφαλιά του Αθανασιάδη από σέντρα του Μάτος, εκπληκτική επέμβαση του Πασχαλάκη, αλλά ο Λέοβατς παίρνει το ριμπάουντ και σε κενή εστία ανοίγει το σκορ
Δίκαιη εξέλιξη με βάση την εικόνα του ματς
37' Δύο τελικές για τον ΠΑΣ με τη μία να έχει στόχο την εστία, τέσσερις στο σύνολο για τον ΠΑΟΚ και οι δύο στην εστία. Και οι δύο είναι στη φάση του γκολ με την πρώτη κεφαλιά του Αθανασιάδη και το πλασέ του Λέοβατς
39' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΧΑΜΕΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΜΠΟΥΛΟΥ!
Ο επιθετικός του ΠΑΣ φεύγει μόνος του απέναντι στον Γλύκο, χωρίς να έχει καν κοντά του αμυντικό του ΠΑΟΚ, αλλά το πλασέ που κάνει εξουδετερώνει ο Γλύκος
Θύμισε πολύ τη φάση που χάνει ο Μαμπουλού στο ματς με τον Ολυμπιακό στο ίδιο γήπεδο, μόνο που εκεί έστειλε την μπάλα άουτ
42' Κεφαλιά του Αθανασιάδη από δύσκολη γωνία. Φυσιολογικά η μπάλα άουτ.
45' Κίτρινη κάρτα στον Μαλεζά για παρατεταμένο κράτημα στον Μαμπουλού
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
Λήξη του α' ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με γκολ του Λέοβατς από το 31'. Δύο μεγάλες ευκαιρίες για τον ΠΑΣ με Ακόστα (20') και Μαμπουλού (39')
Έναρξη β' ημιχρόνου
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
Ο Πασχαλάκης λέει «όχι» σε σουτ του Μυστακίδη και στη συνέχεια σε κεφαλιά του νεαρού άσου, κρατώντας στο ματς τον ΠΑΣ. Επόπτης και διαιτητής λανθασμένα είδαν άουτ στην τελευταία περίπτωση, ενώ ο Πασχαλάκης έδιωξε σε κόρνερ
53' Σουτ του Τσίμιροτ, η μπάλα άουτ
55' Σουτ του Κάμπος από πλάγια θέση. Ελέγχει ο Πασχαλάκης και η μπάλα άουτ
55' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Γιάκος, μέσα ο Κόντε
61' Ευκαιρία για τον Κόντε να σκοράρει, αλλά ο Βαρέλα την τελευταία στιγμή έβαλε την κόντρα παραχωρώντας το κόρνερ
66' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Καρανίκας, μέσα ο Βιντάλ
68' Κίτρινη κάρτα στον Μυστακίδη, που φλέρταρε ώρα με την τιμωρία
71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Μυστακίδης, μέσα ο Χαρίσης
72' Πέναλτι ζητά ο ΠΑΣ σε μαρκάρισμα του Μαλεζά στον Κόντε. Δεν υπάρχει κάτι, μόνο μπάλα παίρνει ο στόπερ του ΠΑΟΚ
77' Πέναλτι ζητά ο ΠΑΣ και πάλι σε μαρκάρισμα του Βαρέλα στον Κόντε. Υπάρχει επαφή, αλλά όχι τέτοια που να δικαιολογεί πέναλτι και την πτώση του Ισπανού
79' Κίτρινες σε Βαρέλα και Κόντε που τα λένε για την προηγούμενη φάση
Πρόβλημα με Μαμπουλού που δεν θα συνεχίσει
82' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μέσα ο Μπέριος, έξω ο Μαμπουλού. Σε θέση φορ ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΣ
88' Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση
89' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Κουλούρης, έξω ο Κάμπος
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
93' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα