Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm την πρώτη μάχη της Ρεάλ απέναντι στη Νάπολι για τους «16» του Champions League στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

21:08
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ρεάλ απέναντι στη Νάπολι.
21:08
Πρόκειται για το πρώτο ματς του ζευγαριού στο "Σαντιάγκο Μπερναμπέου", για την φάση των "16" του Champions League.
21:13
Σε φοβερή κατάσταση οι Ιταλοί, που θα έχουν την στήριξη περίπου 10.000 οπαδών τους.
21:16
Θετικό αποτέλεσμα από το πρώτο παιχνίδι θέλει η βασίλισσα, ώστε να πάει χωρίς πίεση στο "Σαν Πάολο" για τον επαναληπτικό.
21:21
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:21
Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Νάβας, Καρβαχάλ, Ράμος, Βαράν, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Μόντριτς, Κρόος, Χάμες, Ρονάλντο, Μπενζεμά
21:22
Στον πάγκο: Κασίγια, Πέπε, Νάτσο, Κόβατσιτς, Βάσκεθ, Μοράτα, Ίσκο
21:22
Νάπολι (Μαουρίτσιο Σάρι): Ρέινα, Χισάι, Αλμπιόλ, Κουλιμπαλί, Γκουλάμ, Ζιελίνσκι, Ντιαβαρά, Χάμσικ, Καγεχόν, Μέρτενς, Ινσίνιε
21:22
Στον πάγκο: Ράφαελ, Τζακερίνι, Άλαν, Ζορζίνιο, Μάτζιο, Μαξίμοβιτς, Μίλικ
21:31
21:39
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Σλοβένος Νταμίρ Σκόμινα.
21:47
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:48
1' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ωραίο σπάσιμο της μπάλας του Ρονάλντο, ο Μπενζεμά πλασάρει ανενόχλητος και ο Ρέινα διώχνει δύσκολα.
21:51
4' Επικίνδυνη μπαλιά του Μέρτενς στην πλάτη της άμυνας, βγαίνει και μαζεύει ο Νάβας.
21:54
6' Ο Μαρσέλο δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ χωρίς να ενοχλήσει τον Ρέινα.
21:55
8' ΓΚΟΟΛ 0-1 Η ΝΑΠΟΛΙ!
21:55
Φοβερό γκολ του Ινσίνιε.
21:56
Ο Χάμσικ βγάζει κάθετη στον Ιταλό μεσοεπιθετικό, που βλέπει τον Νάβας εκτός θέση και τον νικάει με μακρινό πλασέ.
21:59
12' Eυκαιρία για τη Ρεάλ. Κεφαλιά του Μπενζεμά, η μπάλα φεύγει παράλληλα με την εστία.
22:03
Δείτε ΕΔΩ το γκολ της Νάπολι
22:04
17' Κίτρινη κάρτα στον Ράμος
22:05
18' ΓΚΟΟΟΛ 1-1 Η ΡΕΑΛ!
22:06
Εξαιρετική σέντρα του Καρβαχάλ με το εξωτερικό, ο Μπενζεμά σηκώνεται και με ωραία κεφαλιά στέλνει -αυτή την φορά- την μπάλα στα δίχτυα του Ρέινα.
22:14
Δείτε ΕΔΩ το γκολ του Μπενζεμά.
22:14
27' Έχει πέσει ο ρυθμός μετά το γκολ της ισοφάρισης.
22:15
28΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Ρεάλ. Ο Μόντριτς πέρασε κάθετα στον Ρονάλντο που βγήκε απέναντι στον Νόιερ, όμως υπό την πίεση του Γκουλάμ έστειλε την μπάλα άουτ.
22:17
31' Σουτ του Μόντριτς η μπάλα κοντράρει και φεύγει λίγο άουτ.
22:23
32' Ο Χάμσικ επιχειρεί σουτ, με την μπάλα να βρίσκει στην εξωτερική πλευρά της εστίας της Ρεάλ.
22:25
38' Κίτρινη κάρτα στον Ζιελίνσκι.
22:30
42' Τεράστια ευκαιρία για την Ρεάλ. Ο Ρονάλντο βγάζει παράλληλη πάσα στον Μπενζεμά, που πλασάρει η μπάλα βρίσκει στον Ρέινα και στο δοκάρι και φεύγει κόρνερ.
22:33
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:33
Ρεάλ και Νάπολι πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες 1-1.
22:34
Ο Ινσίνιε άνοιξε το σκορ για τους παρτενοπέι στο 8' και δέκα λεπτά αργότερα ο Μπενζεμά απάντησε για την βασίλισσα.
22:35
22:48
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:51
49' ΓΚΟΟΟΛ 2-1 Η ΡΕΑΛ!
22:52
Φοβερή ατομική ενέργεια του Ρονάλντο, σπάει την μπάλα έξω και ο Κρόος με πλασέ στην κίνηση λίγο μέσα στην περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
22:54
52' Κίτρινη κάρτα στον Μόντριτς.
22:56
54' Mακρινό σουτ του Μαρσέλο, η μπάλα πέρασε πάνω απ' την εστία της Νάπολι.
22:56
54' ΓΚΟΟΟΛ 3-1 Η ΡΕΑΛ!
22:59
Η μπάλα στρώνεται στον Κασεμίρο, ο οποίος με εξαιρετικό σουτ στην κίνηση νικάει τον Ρέινα.
23:06
61' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χάμσικ, η μπάλα φεύγει άουτ.
23:06
64' Έχει δώσει μέτρα τα τελευταία λεπτά η Ρεάλ και η Νάπολι πιέζει ελαφρώς.
23:08
66΄ Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Γύρισμα του Μπενζεμά στον Ρονάλντο, ο οποίος πλασάρει στην κίνηση και στέλνει την μπάλα πάνω απ' το οριζόντιο του Ρέινα.
23:09
67' Σουτ του Κασεμίρο έξω απ' την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
23:10
68' Τεράστια ευκαιρία για τη Νάπολι. Ο Καγεχόν σπάει την μπάλα στον Μέρτενς, που πλασάρει στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι και στέλνει την μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία.
23:13
70' Νέα φάση για τη Νάπολι. Ο Μέρτενς πήρε την μπάλα από πλάγια θέση, όμως σημάδεψε τον Κέιλορ Νάβας που βγήκε γρήγορα.
23:13
71' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Πέπε στη θέση του Ράμος.
23:15
73' Φαλτσαριστό σουτ του Ινσίνιε, η μπάλα άουτ.
23:16
73' Μεγάλη φάση για την Ρεάλ. Κάθετη του Κρόος στον Χάμες, που πλασάρει με τη μία αλλά ο Ρέινα βάζει ωραία το σώμα του και διώχνει.
23:18
75' Αλλαγή για τη Νάπολι. Στη θέση του Ζιελίνσκι πέρασε ο Άλαν.
23:18
76' Κίτρινη κάρτα στον Μέρτενς.
23:18
76' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Στη θέση του Χάμες πέρασε ο Βάσκεθ.
23:23
81' Ακυρώνεται γκολ της Νάπολι!
23:24
Σωστή υπόδειξη του βοηθού. Ο Ινσίνιε πασάρει με το κεφάλι στον Καγεχόν που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή προβολή από θέση οφσάιντ.
23:24
82' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Μοράτα αντί του Μπενζεμά.
23:25
83' Σουτ του Μόντριτς, η μπάλα φεύγει άουτ.
23:26
84' Αλλαγή για τη Νάπολι. Ο Μίλικ αντί του Χάμσικ.
23:27
85' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ. Ωραία αντεπίθεση, ο Ρονάλντο ανοίγει στον Μαρσέλο που στέλνει άουτ την μπάλα με πλασέ από πλάγια θέση.
23:33
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
23:36
90+3' Τέλος της αναμέτρησης
23:38
Η Ρεάλ πήρε τη νίκη με σκορ 3-1 απέναντι στη Νάπολι κι έχει ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης για τα προημιτελικά.
23:38
Μπενζεμά (18'), Κρόος (52') και Κασεμίρο (54') τα γκολ των γηπεδούχων. Ο Ινσίνιε άνοιξε το σκορ για τους Ιταλούς στο 8'.