Σάλκε-ΠΑΟΚ

18:27
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό του ΠΑΟΚ απέναντι στην Σάλκε.
18:28
Ένα "θαύμα" ψάχνει ο "δικέφαλος του Βορρά" στην Γερμανία έπειτα από την ήττα με σκορ 3-0 στην Τούμπα.
18:29
18:29
Περισσότεροι από 5.000 οπαδοί του ΠΑΟΚ θα βρίσκονται απόψε στις κερκίδες.
18:30
Δρακόντεια τα μέτρα ασφαλείας στο γήπεδο, με την παρουσία των ανθρώπων ασφαλείας αλλά και της αστυνομίας να είναι έντονη.
18:35
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
18:35
Σάλκε (Μάρκους Βάιντσιρλ): Φέρμαν, Χέβεντς, Νάλντο, Νάσταζιτς, Γκάις, Σεπφ, Κολάσινατς, Μάιερ, Μπενταλέμπ, Τσούπο Μότινγκ, Χούντελαρ
18:35
Στον πάγκο: Μπούργκσταλερ, Νέμπελ, Μπαντστούμπερ, Κέρερ, Καλιγκιούρι, Αόγκο, Γκορέτζκα
18:36
18:37
ΠΑΟΚ (Bλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Πούγγουρας, Κρέσπο, Μαλεζάς, Κίτσιου, Σάκχοφ, Τσίμιροτ, Ουάρντα, Μυστακίδης, Τζάλμα Κάμπος, Κουλούρης
18:37
Στον πάγκο: Μπρκιτς, Μπίσεσβαρ, Χατζηισαΐας, Χαρίσης, Ενρίκε, Πέλκας, Αθανασιάδης
18:37
18:48
Αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες οι παίκτες των δύο ομάδων.
18:59
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Ακούγονται σχεδόν μόνο οι Έλληνες οπαδοί.
19:01
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:05
5' Καλός ρυθμός στο παιχνίδι. Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής.
19:07
7' Αντεπίθεση για την Σάλκε, με τον Μαλεζά να απομακρύνει το επικίνδυνο γύρισμα του Σεπφ.
19:09
9' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Σάκχοφ σουτάρει έξω απ'την περιοχή και ο Φέρμαν μπλοκάρει.
19:15
15' Εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα, διώχνουν οι αμυντικοί της Σάλκε.
19:18
17' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα στο πίσω δοκάρι, ο Κουλούρης πλασάρει με την μία αλλά στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
19:20
20' Εξαιρετική η εικόνα του ΠΑΟΚ με τα πρώτα σφυρίγματα δυσαρέσκειας να έχουν ξεκινήσει από τους οπαδούς της Σάλκε.
19:21
21' Τεράστια επέμβαση του Γλύκου. Φοβερή κεφαλιά του Νάλντο, ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ διώχνει εντυπωσιακά.
19:21
19:23
22'΄Ο ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Χέβεντες στον Μυστακίδη. Ο αμυντικός της Σάλκε έμεινε ακίνητος και ο ρέφερι σωστά δεν έδειξε την "άσπρη βούλα".
19:24
23' ΓΚΟΟΛ 1-0 Η ΣΑΛΚΕ!
19:24
Αντεπίθεση των Γερμανών, ο Τσούπο Μοτινγκ άνοιξε ωραία στον Σεπφ, ο οποίος πλάσαρε ψύχραιμα κι εύστοχα απέναντι στον Γλύκο.
19:25
25' ΓΚΟΟΟΛ 1-1 Ο ΠΑΟΚ!
19:26
Σέντρα του Μυστακίδη από τα αριστερά, ο Κουλούρης πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας και με την συμβολή του Νάστασιτς (αυτογκόλ) έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:27
27' Κάθετη για τον Κουλούρη, ο Φέρμαν βγήκε γρήγορα και μπλόκαρε
19:28
27' Γύρισμα του Σεπφ από τα δεξιά, ο Χούντελαρ έπιασε μια αδύναμη προβολή και ο Γλύκος μάζεψε εύκολα.
19:28
28' Μακρινό σουτ του Μυστακίδη, η μπάλα φεύγει αρκετά άουτ.
19:32
32' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ωραία ανάπτυξη για τους φιλοξενούμενους, ο Σάκχοφ άνοιξε δεξιά στον Κίτσιου που έπιασε δυνατό σουτ από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή αλλά σημάδεψε άουτ. Στην επόμενη φάση ο Κάμπος βρέθηκε στο έδαφος έπειτα από κράτημα του Νάστασιτς στο ξεκίνημα της φάσης με τον ρέφερι να μην δείχνει την "άσπρη βούλα". Σε αντίθεση με την φάση του Μυστακίδη, εδώ θα μπορούσε να σφυρίξει πέναλτι.
19:33
33' Νέα τελική για τον ΠΑΟΚ. Σουτ από δύσκολη θέση από τον Κουλούρη, με την πορεία της μπάλας να μην ανησυχεί τον Γλύκο.
19:37
37' Ατομική ενέργεια και σουτ του Κάμπος, με την μπάλα να φεύγει αρκετά άουτ.
19:40
39' Ακυρώνεται σωστά γκολ του ΠΑΟΚ! Ο Κουλούρης πήρε την μπάλα απ' τον Ουάρντα, πλάσαρε σωστά τον Φέρμαν, όμως ήταν ένα "κλικ" πιο μπροστά απ' τον τελευταίο αμυντικό της Σάλκε.
19:42
41' Φάση για την Σάλκε. Ατομική ενέργεια του Τσούπο Μότινγκ, ο Πούγγουρας τον έβγαλε στο πλάι και δεν τον άφησε να σημαδέψει σωστά.
19:43
43' Φάση για την Σάλκε. Εδώ δεν λειτούργησε σωστά η άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Σεπφ έβγαλε σέντρα από τα δεξιά και ο Χούντελαρ έστειλε την μπάλα άουτ με κεφαλιά.
19:44
44' Φοβερό σουτ του Μπενταλέμπ, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
19:46
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
19:46
Σάλκε και ΠΑΟΚ πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 1-1
19:47
Το γκολ του Σεπφ (23') πείσμωσε για τα καλά την εξαιρετική ομάδα του Ίβιτς, που απάντησε δύο λεπτά αργότερα με αυτογκόλ του Νάστασιτς (25') και γενικότερα έχει κλέψει τις εντυπώσεις στην Veltins Arena.
19:48
20:02
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:05
49' Ωραία μεταβίβαση στην πλάτη της άμυνας για τον Κάμπος, ο Φέρμαν βγήκε και τον πρόλαβε.
20:11
54' Ξαφνικό σουτ του Τσούπο Μότινγκ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γλύκος εύκολα.
20:13
56' Αλλαγή για την Σάλκε. Ο Γκορέτσκα αντί του Τσούπο Μότινγκ.
20:14
57' Φάση για την Σάλκε. Γύρισμα του Σεπφ από τα δεξιά ο Γλύκος πρόλαβε την προβολή του Χέβεντες. Μίνι διακοπή αφού ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ συγκρούστηκε με τον Γερμανό στόπερ.
20:18
61' Κίτρινη κάρτα στον Γκορέτσκα.
20:19
62' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ενρίκε αντί του Μυστακίδη. Ο Ίβιτς αρχικά είχε επιλέξει τον Τζάλμα Κάμπος, ωστόσο, ο Μυστακίδης δεν μπορεί να συνεχίσει μετά το μαρκάρισμα που δέχτηκε απ' τον Γκορέτσκα.
20:20
64' Κίτρινη κάρτα στον Γκάις για μαρκάρισμα στον Κουλούρη.
20:22
65' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα, η μπάλα πέρασε αρκετά πάνω απ' την εστία της Σάλκε.
20:22
Και ο Ότο Ρεχάγκελ στις κερκίδες της "Veltins Arena"
20:25
69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ αντί του Ουάρντα.
20:26
69' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης έστρωσε στον Ενρίκε, που πλάσαρε με την μία αλλά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.
20:28
71' Αναγκαστική αλλαγή για την Σάλκε. Ο Μπαντστούμπερ στη θέση του Νάλντο.
20:28
71΄ Σέντρα-σουτ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία της Σάλκε.
20:31
74' Γύρισμα του Κρέσπο από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλους.
20:32
76' Σουτ-βολέ του Σάκχοφ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Φέρμαν. Σταθερά στην επίθεση ο ΠΑΟΚ.
20:34
77' Κίτρινη κάρτα στον Χούντελαρ για μαρκάρισμα στον Μαλεζά.
20:34
77' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας αντί του Κάμπος.
20:38
81' Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μπίσβεσβαρ. Ο Ενρίκε χωρίς λόγο και αιτία χρησιμοποίησε το χέρι του κι αφού "χάλασε" την φάση αντίκρισε σωστά την κίτρινη κάρτα.
20:39
82' Ευκαιρία για την Σάλκε. Ο Χούντελαρ στρώνει στον Μπενταλέμπ, ο οποίος στέλνει την μπάλα άουτ.
20:40
84' Αλλαγή για την Σάλκε. Στη θέση του Μπενταλέμπ πέρασε ο Κέρερ.
20:42
85' Αναστάτωση στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Πούγγουρας έδιωξε την μπάλα πάνω στην γραμμή
20:42
86' Ατομική ενέργεια και σουτ του Ενρίκε η μπάλα πέρασε άουτ.
20:44
87' Κίτρινη κάρτα στον Μπίσεσβαρ.
20:47
90' Κεφαλιά του Πούγγουρα, μπλοκάρει ο Φέρμαν! Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ!
20:51
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων, άλλα δύο για το φινάλε.
20:51
90'+5' Δοκάρι για τη Σάλκε και στην επαναφορά, ΤΕΡΑΣΤΙΑ απόκρουση του Γλύκου!
20:52
90'+6' Τέλος του αγώνα. Σάλκε-ΠΑΟΚ 1-1.