Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 22η αγωνιστική της Super League
Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στην 14η θέση της Super League με 14 βαθμούς ύστερα από 21 αναμετρήσεις και προέρχεται από τρεις σερί ήττες.
Από την άλλη, ο ΠΑΣ είναι αυτή τη στιγμή στην όγδοη θέση με 31 βαθμούς ύστερα από 12 αναμετρήσεις και προέρχεται από τη νίκη με 1-0 επί της Κέρκυρας και έχει μόνο μία ήττα στα έξι τελευταία ματς εκτός έδρας
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Λεβαδειακός (Γιάννης Χριστόπουλος): Ναμάσκο, Βούρος, Μιλιάζες, Ουόν, Νιάσε, Καραχάλιος, Καλτσάς, Μαχαίρας, Καραμπουέ, Γιακουμάκης, Τόνι Σίλβα
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Ναδάλες,Τζημόπουλος, Μπέριος, Κούτρης, Μιχαήλ, Λίλα, Βιντάλ, Ακόστα, Ζάιρο, Κόντε.
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μοσχονάς, Τριποτσέρης, Μεντί, Κουλιμπαλί, Ζεζίνιο, Λάτσι, Βασιλείου
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Περιστερίδης, Κοζορώνης, Σκόνδρας, Γιάκος, Κοροβέσης, Μαμπουλού και Γαρουφαλιάς
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος. Βοηθοί: Δημήτριος Γκάγκας, Ανδρέας Φωτόπουλος 4ος Διαιτητής: Τριαντάφυλλος Τίκας
Ο ΠΑΣ Γιάννινα θα αντιμετωπίσει για δεύτερη φορά τον πρώην προπονητή του, Γιάννη Χριστόπουλο, που έκατσε στον πάγκο του τη σεζόν 2012-13
Το ματς του πρώτου γύρου είχε έρθει 0-0, με τον Ράτκο Ντόστανιτς να βρίσκεται στον πάγκο των Βοιωτών.
Στον αγωνιστικό χώρο βρίσκονται πλέον οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων και εντός ολίγου θα ξεκινήσει η αναμέτρηση
Ο προπονητής του Λεβαδειακού, Γιάννης Χριστόπουλος, δεν μπορεί να υπολογίζει στον Μοχάμεντ Γιουσούφ, λόγω τιμωρίας.
Εκτός είναι ο επίσης τιμωρημένος Νίκος Καρανίκας για τον Λεβαδειακό
Έναρξη στο ματς!
6' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Κάθετη πάσα προς τον Καραμπουέ που βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά ο Κούτρης βγήκε νικητής σε μονομαχία και ο Πασχαλάκης μάζεψε την μπάλα
7' Πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Καραμπουέ, που δείχνει να έχει χτυπήσει στο χέρι
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Καραμπουέ, τη θέση του πήρε ο Βασιλείου στο 9ο λεπτό.
12' Κεφαλιά του Βασιλείου ύστερα από στημένη φάση, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης, αλλά ούτως ή άλλως αμέσως μετά υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση ο παίκτης του Λεβαδειακού
13' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ωραία κεφαλιά του Μπέριου, ύστερα από στημένη φάση, η μπάλα έγλειψε το οριζόντιο δοκάρι του Ναμάσκο και έφυγε εκτός
14' Σουτ του Τόνι Σίλβα, ο Πασχαλάκης έδιωξε σε κόρνερ
Από μια καλή ευκαιρία οι δύο ομάδες έως τώρα στο ματς
18' Απειλεί και πάλι ο Λεβαδειακός. Ο Βασιλείου υποδέχθηκε την μπάλα με το δεξί, ελίχθηκε ωραία και με το αριστερό έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
20' Σουτ με τον Καλτσά για τον Λεβαδειακό από πλάγια θέση, η μπάλα αρκετά μακριά από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη
23' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ, 0-1!
Πολύ ωραίο γκολ για τον ΠΑΣ. Ο Νιάσε προσπάθησε να απομακρύνει την μπάλα, ύστερα από γέμισμα, αλλά την έστρωσε στον Κόντε που με "κεραυνό" μέσα από την περιοχή εκτέλεσε τον Ναμάσκο
Κίτρινη για τον Λεβαδειακό, την είδε ο Καραχάλιος
Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ σε λίγο. Ο Γιάκος θα περάσει σε λίγο στο ματς
32' Γιάκος αντί Βιδάλ στο ματς
34' Βολέ του Λίλα, η μπάλα άουτ.
39' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 1-1!
Εξαιρετική προσπάθεια από τα δεξιά του Τόνι Σίλβα που τα έβαλε με τρεις αντιπάλους και άδειασε τον Ναδάλες. Ο παίκτης του Λεβαδειακού έκανε το γύρισμα και ο Μπέριος δεν μπόρεσε να απομακρύνει με τον Πασχαλάκη εξουδετερωμένο, με αποτέλεσμα ο Βασιλείου από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
41' Κίτρινη κάρτα στον Ναδάλες
45' Απειλεί ο ΠΑΣ. Ο Ζάιρο έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και ο Κόντε με βολέ δοκίμασε τα αντανακλαστικά του Ναμάσκο.
Κίτρινη στον Βούρο
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις
Τέλος στο πρώτο μέρος. Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1. Ο Κόντε άνοιξε το σκορ στο 23' για τους φιλοξενούμενους και ο Βασιλείου που μπήκε στο 9' στο ματς λόγω του τραυματισμού του Καραμπουέ, έκανε το 1-1 στο 39ο λεπτό. Μοιρασμένο το παιχνίδι στο πρώτο μέρος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος
48' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μιλιάζες έπιασε δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα πήρε πορεία προς το κέντρο της εστίας και Πασχαλάκης δεν δυσκολεύτηκε να τη μαζέψει.
53' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Κούτρη, ο Γιάκος κοντρόλαρε μέσα στην περιοχή και από το σουτ με το αριστερό κέρδισε το κόρνερ.
Πέναλτι για τον Λεβαδειακό!
Σπρώξιμο του Κούτρη στον Τόνι Σίλβα. Ο Σιδηρόπουλος έδειξε την άσπρη βούλα και κίτρινη κάρτα.
57' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 2-1! Ο Μιλιάζες ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Πασχαλάκη που έπεσε στην αριστερή του πλευρά
61' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ο Ακόστα εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και ο Τζημόπουλος βρέθηκε στην πορεία της μπάλας, αλλά δεν τη βρήκε καλά και μπλόκαρε ο Ναμάσκο.
64' Κουλιμπαλί αντί Βούρου στο ματς για τον Λεβαδειακό
45%-55% η κατοχή της μπάλας
67' Σουτ του Καλτσά, έπεσε και μπλόκαρε ο Πασχαλάκης
68' Κοζορώνης αντί Ναδάλες στο ματς για τον ΠΑΣ.
72' Εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη, έδιωξε ο Ναμάσκο, ο οποίος έχει πέσει στο έδαφος και δείχνει να έχει ενοχλήσεις στη μέση.