LIVE μετάδοση: Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Παναθηναϊκό για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας
Οι «πράσινοι» έχουν ήδη προκριθεί στην επόμενη φάση, καθώς το σκορ του πρώτου αγώνα (4-0) δεν αφήνει περιθώρια εκπλήξεων
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού:
Παναθηναϊκός (4-4-2): Βλαχοδήμος – Μέστο, Μολέντο, Ευαγγέλου, Χουχούμης – Μπουμάλ, Ρέις, Λουντ, Βλαχοδήμο – Λέτο, Εμποκού.
Στον πάγκο: Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Μαρινάκης, Ζέκα, Μολίνς, Χατζηγιοβάννης, Ρινάλντι
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Aθανασιάδης, Καλτσάς, Ευαγγέλου, Βιτάλι, Γιαννούλης, Μακροστέργιος,Τσουκαλάς,Τσιλιανίδης, Στανισάβλιεβιτς, Μπαστιάνος, Ιωαννίδης
Στον πάγκο: Κοσίτσκι, Κυριακόπουλος, Ιγκλέσιας, Δημούτσος, Μάσα, Φαρίνια, Μανιάς
Αστέρας Τρίπολης (4-2-3-1): Αθανασιάδης - Καλτσάς, Ευαγγέλου, Βιτάλι, Γιαννούλης - Μακροστέργιος, Τσουκαλάς - Μπαστιάνος, Τσιλιανίδης, Στανισάβλιεβιτς - Ιωαννίδης
Τώρα οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο
Διαιτητής ο Ιωάννης Νεοφυτιάδης (Κορινθίας), α' βοηθός ο Παναγιώτης Σταθόπουλος (Ηλείας), β' ο Άγγελος Πήττας (β' βοηθός) και 4ος διαιτητής ο Γεώργιος Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)
Έναρξη του ματς
2' Εκτέλεση φάουλ από τον Αστέρα, η μπάλα περνά από όλους και καταλήγει άουτ
7' Μοιρασμένο μέχρι στιγμής το ματς, χωρίς ιδιαίτερες σκοπιμότητες
10' Κατά μέτωπο αντεπίθεση του Παναθηναϊκού με τον Εμποκού όμως να καθυστερεί και να χάνει την μπάλα
13' Σουτ του Τσιλιανίδη έξω από την περιοχή, κατευθείαν στην αγκαλιά του Βλαχοδήμου
16' Άλλαξε ωραία την μπάλα ο Παναθηναϊκός έξω από την περιοχή, αλλά ο Βλαχοδήμος άργησε να πασάρει χάνοντας την μπάλα
16' Ωραία αντεπίθεση των γηπεδούχων, η μπάλα φτάνει στον Μπαστιάνο που όμως έκανε κακό σουτ και η μπάλα κατέληξε άουτ
19' Πολύ καλό σουτ του Καλτσά από πλάγια θέση, η μπάλα καταλήγει άουτ, αφού κανένας από τους συμπαίκτες του δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του και να απειλήσει
21' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Παναθηναϊκό, έξω από την περιοχή του Αστέρα
22' Εξαιρετική εκτέλεση του Λέτο, απέκρουσε σε κόρνερ ο Αθανασιάδης
23' Σουτ του Μπουμάλ, κανένα πρόβλημα για τον Αθανασιάδη που μπλοκάρει
27' Σουτ του Ιωαννίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άνετη επέμβαση του Βλαχοδήμου
28' Κίτρινη κάρτα στον Μολέντο για μαρκάρισμα στον Στανισάβλιεβιτς
31' Σουτ του Λουντ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ
37' Σουτ του Μπουμάλ, η μπάλα καταλήγει άουτ.
40' Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Παναθηναϊκός, αλλά στα τελευταία λεπτά έχει κολλήσει δημιουργικά
45' Λήξη α' μέρους
Αστέρας Τρίπολης και Παναθηναϊκός μένουν στο 0-0 σε ένα ματς που θυμίζει περισσότερο φιλικό προετοιμασίας. Πιο επικίνδυνος ο Παναθηναϊκός μπροστά στην εστία του Αστέρα, με την ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη να έχει και την πρωτοβουλία των κινήσεων
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
47' Επικίνδυνη σέντρα από τα αριστερά όπως επιτίθεται ο Αστέρας, ο Μολέντο παραχώρησε το κόρνερ πριν πλασάρει ο Ιωαννίδης
52' Κεφαλιά του Ιωαννίδη, η μπάλα πάνω από την εστία του Βλαχοδήμου
55' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μέστο από τα δεξιά γύρισε την μπάλα προς τον Λέτο, αλλά ο Τσουκαλάς πρόλαβε να βάλει το πόδι του και παραλίγο να παραβιάσει την εστία της ομάδας του. Απέκρουσε ενστικτωδώς ο Αθανασιάδης
61' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Λέτο, μέσα ο Μολίνς στο ντεμπούτο του
62' Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σουτ από τον Εμποκού έξω από την περιοχή, απέκρουσε σε κόρνερ ο Αθανασιάδης
63' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Εκτέλεσε ο Μπουμάλ το κόρνερ, κεφαλιά του Μολέντο, η μπάλα περνά άουτ
64' Αλλαγές για τον Αστέρα. Εκτός οι Καλτσάς και Τσουκαλάς, μέσα οι Ιγκλέσιας και Δημούτσος
65' Γύρισμα του Βλαχοδήμου, απέκρουσε πάνω στη γραμμή ο Ευαγγέλου
66' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Εμποκού, μέσα ο Χατζηγιοβάνης
69' Πολύ κακό σουτ του Ιωαννίδη, η μπάλα άουτ.
73' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Μπουμάλ, μέσα ο Μαρινάκης
74' Αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Στανισάβλιεβιτς, μέσα ο Φαρίνια
78' Δυνατό σουτ του Μαρινάκη, η μπάλα περνά άουτ
84' Στο έδαφος Μπαστιάνος και Βλαχοδήμος από φάουλ του άσου του Παναθηναϊκού
Ο Βλαχοδήμος περνά εκτός με πρόβλημα στο αριστερό γόνατο
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
92' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΡΙΝΑΚΗ! Σέντρα του Μέστο από τα δεξιά έπειτα από ωραία ενέργεια του Χατζηγιοβάνη, εξαιρετική κεφαλιά του Μαρινάκη και ο Παναθηναϊκός παίρνει τη νίκη και στην Τρίπολη
Λήξη του αγώνα
Οι «πράσινοι» νικούν και στην Τρίπολη (0-1) με το γκολ του Μαρινάκη και προκρίνονται στα ημιτελικά με συνολικό σκορ 5-0.