Πλατανιάς-Βέροια

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-Βέροια, για την 24η αγωνιστική της Super League
Οι γηπεδούχοι είναι στην έβδομη θέση με 35 βαθμούς και προέρχεται από την ήττα με 1-0 από την Ξάνθη
Οι φιλοξενούμενοι σε αρκετά κακή κατάσταση και έχουν δυσκολο έργο, αφού βρίσκεται στην τελευταία θέση με 13 βαθμούς.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Βάντερσον, Καρυπίδης, Μπανανά, Στάθης, Μουνάφο, Μενδρινός, Γιορέντε, Γιακουμάκης, Μανούσος, Σίγκνεβιτς.
Βέροια (Ράτκο Ντόστανιτς): Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Ασίγκμπα, Καλί, Αντονιάν, Μπαλάφας, Τομάς, Κάλβο, Σαρπόνγκ, Στόιτσεφ, Καπετάνος.
Στον πάγκο του Πλατανιά: Κοκκάλας, Στανισάβλιεβιτς, Κάργας, Αποστολόπουλος, Γουνδουλάκης, Ντίνας, Ντεβεσά
Στον πάγκο Καντιμοίρης, Σισοκό, Λινάρδος, Χάτζι, Μίλιεβιτς, Μπελαΐντ, Κωνσταντινίδης
Διαιτητές: Ιωάννης Νεοφυτιάδης, Ιωάννης Μπετσόγλου, Τιμολέων Γεωργακόπουλος 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Φουκάκης
Έναρξη στο ματς!
Χωρίς φάσεις το ματς στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο Πλατανιάς έχει την κατοχή της μπάλας και είναι σχεδόν μόνιμα κοντά στην περιοχή των φιλοξενούμενων, αλλά δεν έχει φτιάξει κάποια καλή φάση
16' Κίτρινη στον Αντονιάν.
16' Πρώτη απειλή στο ματς. Κεφαλιά του Μανούσου, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Βάντερσον, μπλόκαρε ο Λόπεθ.
21' Πρώτη τελική και για τη Βέροια. Δυνατό σουτ του Τόμας έξω από την περιοχή, η μπάλα εκτός εστίας
23' ΜΕ ΔΕΚΑ Η ΒΕΡΟΙΑ! Ο Αντονιάν αντίκρισε δεύτερη κίτρινη (η πρώτη ήρθε στο 16'), λόγω σκληρού μαρκαρίσματος και η ομάδα του θα συνεχίσει με αριθμητικό μειονέκτημα
Κίτρινη και στον Λόπεθ για διαμαρτυρία
25' Απειλεί ο Πλατανιάς. Οι γηπεδούχοι βρήκαν αρκετούς κενούς χώρους, καθώς η Βέροια προσπαθεί να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα του ματς, αλλά το γύρισμα του Γιακουμακη από τα δεξιά δεν ήταν καλό και η μπάλα κατέληξε κατευθείαν εκτός.
28' Κίτρινη στον Γιορέντε για τον Πλατανιά
Η Βέροια έχει το μυαλό της στην άμυνα της, όπως αναμενόταν, ύστερα από την αποβολή του Αντονιά
30' ΓΚΟΛ Ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ, 1-0!
Γέμισμα του Μενδρινού λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή, όπου βρισκόντουσαν τρεις παίκτες του Πλατανιά σχεδόν αμαρκάριστοι και ο Μουνάφο ανενόχλητος έπιασε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Λόπεθ.
33' Σέντρα του Στάθη και τακουνάκι του Σίγκνιεβιτς, μπλόκαρε ο Λόπεθ
33' Κίτρινη στον Καπετάνο
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις!
Τέλος πρώτου μέρους. Πλατανιάς-Βέροια 1-0. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και από το δεύτερο μισό του πρώτου μέρους, έχει μπει το νερό στο αυλάκι γι' αυτούς. Αρχικά, ο Αντονιάν άφησε τους φιλοξενούμενους με παίκτη λιγότερο με τη δεύτερη κίτρινη που δέχθηκε στο 23' και στο 30' ο Μουνάφο έκανε το 1-0.
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! Κάργας αντί Μπανανά στο ματς για τον Πλατανιά
53' Σουτ του Μουνάφο, η μπάλα κόντραρε και πήγε κατευθείαν στην αγκαλιά του Λόπεθ
55' Κίτρινη στον Σισοκό, που έκανε εσκεμμένα φάουλ στον Γιακουμάκη που αν πέρναγε από τον παίκτη της Βέροιας θα γινόταν πολύ επικίνδυνος για την αντίπαλη άμυνα
56' Κεφαλιά του Καρυπίδη ύστερα από φάουλ του Βάντερσον, μάζεψε ο Λόπεθ
59' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ!
Γυριστό του Γιακουμάκη, η μπάλα βρήκε στον Ασίγκμπα και στη συνέχεια στο δοκάρι
64' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Δυνατό σουτ του Μανούσου έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Λόπεθ
69' Κίτρινη στον Μενδρινό
71' Στανισάβλιεβιτς αντί Μενδρινού για τον Πλατανιά.
78' Αλλαγή για τη Βέροια. Μίλιεβιτς αντί Σαρπόνγκ στο ματς
Παρότι το ματς είναι στο ρευστό 1-0, δείχνει να έχει αποδεχθεί τη μοίρα της η Βέροια
86' Δυνατό σουτ του Γιακουμάκη μέσα από την περιοχή και λίγο δεξιά, δεν ανησύχησε ιδιαίτερα ο Λόπεθ