Λέστερ-Σεβίλλη

Παρακολουθήστε από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λέστερ και τη Σεβίλλη για τα προημιτελικά του Champions League. Το πρώτο ματς στην Ανδαλουσία βρήκε νικητές τους Ισπανούς (2-1).
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λέστερ και τη Σεβίλλη για τα προημιτελικά του Champions League
Το πρώτο ματς στην Ισπανία είχε βρει νικήτρια την ομάδα της Ανδαλουσίας με 2-1, σκορ που αφήνει τα πάντα ανοιχτά για την υπόθεση πρόκριση
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:
Λέστερ: Σμάιχελ, Σίμπσον, Μόργκαν, Χουτ, Φουξ, Ντινκουότερ, Εντιντί, Ολμπράιτον, Μαχρέζ, Οκαζάκι, Βάρντι
Οι αναπληρωματικοί της Λέστερ: Τσίλερ, Τσίλγουελ, Αμαρτέι, Κινγκ, Γκρέι, Σλιμανί, Ουγιόα
Η ενδεκάδα της Σεβίλλης: Ρίκο, Μερκάδο, Παρέχα, Ραμί, Σαράμπια, Ιμπόρα, Ενζονζί, Εσκουδέρο, Βιτόλο, Νασρί, Μπεν Γεντέρ.
Οι αναπληρωματικοί της Σεβίλλης: Σόρια, Μαριάνο, Κρανεβίτερ, Κορέα, Γιόβετιτς, Βάσκεθ, Λενγκλέτ
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Σέντρα στο ματς
4' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σεβίλλη! Σουτ του Νασρί στη γωνία του Σμάιχελ, απομακρύνει με τη γροθιά ο Δανός
9' Ελέγχει το ρυθμό η Σεβίλλη και την κατοχή της μπάλας
12' Ισορροπούν οι γηπεδούχοι, που προσπαθούν να δημιουργήσουν από τα πλάγια
15' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Σεβίλλη.
17' Πολύ κακή εκτέλεση από τον Ραμί, η μπάλα ψηλά άουτ
18' Κίτρινη κάρτα τον Νασρί για φάουλ στον Εντιντί
21' Σουτ του Σαράμπια, η μπάλα άουτ
25' Χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό το ματς, και οι δύο περιμένουν τη μία στιγμή τους για να χτυπήσουν
27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΣΤΕΡ ΜΕ ΤΟΝ ΜΟΡΓΚΑΝ! Εκτέλεση φάουλ του Μαχρέζ, η μπάλα χωρίς να το καταλάβει και ο ίδιος ο αμυντικός χτυπά στον μηρό του και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0
Το γκολ του Μόργκαν με το οποίο η Λέστερ έχει σκορ πρόκρισης
Wes Morgan Goal HD - Leicester 1-0 Sevilla - 14... από Jek09Pre
30' Σουτ του Μπεν Γεντέρ, αλλά είναι άστοχο και η μπάλα καταλήγει άουτ
38' Έχει φέρει το ματς εκεί που θέλει η Λέστερ και κρατά άνετα το 1-0 που της δίνει πρόκριση
44' Σουτ του Βάρντι, αρκετά αδύναμο και η μπάλα περνά άουτ
Λήξη α' ημιχρόνου με τη Λέστερ να προηγείται 1-0 με το γκολ του Μόργκαν στο 27'
46' Αλλαγές για τη Σεβίλλη. Εκτός οι Σαράμπια και Μερκάδο, μέσα οι Γιόβετιτς και Μαριάνο
Έναρξη β' ημιχρόνου
50' Έχει μπει δυναμικά η Σεβίλλη για να πετύχει ένα γκολ
53' ΔΟΚΑΡΙ για τη Σεβίλλη! Απίστευτο σουτ του Εσκουδέρο, η μπάλα πάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σμάιχελ
54' ΓΚΟΛ Η ΛΕΣΤΕΡ ΚΑΙ 2-0 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΟΛΜΠΡΑΪΤΟΝ! Κακή απομάκρυνση της άμυνας των φιλοξενούμενων σε σέντρα του Μαχρέζ, η μπάλα φτάνει στον Ολμπράιτον που με σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 2-0
To 2-0 από τον Ολμπράιτον
Marc Albrighton Goal HD - Leicester 2-0 Sevilla... από Super-By
59' Κίτρινη κάρτα στον Βιτόλο
63' Τώρα η Λέστερ επιτίθεται με ό,τι έχει και δεν έχει για το γκολ που θα στείλει το ματς στην παράταση
63' Αλλαγή για τη Λέστερ. Εκτός ο Οκαζάκι, μέσα ο Σλιμανί
67' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τη Λέστερ με τον Βάρντι, που εντελώς αμαρκάριστος από το ύψος του πέναλτι, στέλνει την μπάλα άουτ
68' Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Μέσα ο Κορέα, εκτός ο Μπεν Γεντέρ
73' Κρύβει την μπάλα η Σεβίλλη μέσα στην περιοχή της Λέστερ, ο Κορέα έκανε το σουτ από πλάγια θέση, αλλά απέκρουσε εντυπωσιακά ο Σμάιχελ
74' Με 10 η Σεβίλλη, καθώς αντίκρισε δεύτερη κίτρινη ο Νασρί
Βάρντι και Νασρί έρχονται μέτωπο με μέτωπο, ο Γάλλος δεν του κάνει τίποτα, αλλά ο Άγγλος επιθετικός έκανε κίνηση σαν να τον χτύπησε και κερδίζει ουσιαστικά την κόκκινη
Και ο Βάρντι βλέπει κίτρινη στη συγκεκριμένη φάση
78' Πέναλτι για τη Σεβίλλη! Ο Βιτόλο πλάσαρε και ο Σμάιχελ στην έξοδό του βρήκε τον μεσοεπιθετικό της Σεβίλλης
80' Απέκρουσε ο Σμάιχελ την κάκιστη εκτέλεση του Ενζονζί!
84' Αποβλήθηκε ο Σαμπάολι για διαμαρτυρία
84' Κίτρινη κάρτα στον Εντιντί
88' Τραγικό τέλειωμα του Βάρντι σε φάση τετ-α-τετ! Η μπάλα πολύ ψηλά άουτ.
89' Εκτός ο Μαχρέζ, μέσα ο Αμαρτέι
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
92' Ευκαιρία για τη Σεβίλλη, με το σουτ του Κορέα να καταλήγει άουτ
Λήξη της αναμέτρησης!
Η Λέστερ παίρνει την προκριση επί της Σεβίλλης, επικρατώντας 2-0 και είναι στα προημιτελικά!