Μονακό-Μάντσεστερ Σίτι

Παρακολουθήστε από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη του επαναληπτικού ανάμεσα στην Μονακό και την Μάντσεστερ Σίτι. Στο πρώτο ματς, οι Άγγλοι είχαν επικρατήσει 5-3 και έχουν προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Champions League.

21:16
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς ανάμεσα στην Μονακό και την Μάντσεστερ Σίτι.
21:17
Έχει το προβάδισμα για την πρόκριση στα προημιτελικά η Σίτι, που είχε επικρατήσει στο πρώτο ματς 5-3 ωστόσο η φετινή Μονακό έχει δείξει πως είναι ικανή να κάνει... ζημιές.
21:24
Στο πρώτο παιχνίδι υπενθυμίζεται πως οι Γάλλοι είχαν προηγηθεί με 0-1 και 1-3 αλλά με τρομερό ντεμαράζ οι Άγγλοι το είχαν φέρει... τούμπα και έχουν το προβάδισμα πρόκρισης.
21:25
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
21:27
Μονακό (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Σούμπασιτς, Φαμπίνιο, Τζέμερσον, Σίλβα, Μπακαγιόκο, Ζερμέν, Σιντιμπέ, Μεντί, Ραγκί, Λεμάρ, Εμπαπέ.
21:28
Στον πάγκο: Ντε Σάνκτις, Ζόρζε, Ντιράρ, Μουτίνιο, Καρντονά, Ντιαλό, Τουρέ.
21:28
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρντιόλα): Καμπαγέρο, Σανιά, Στόουνς, Κολάροφ, Κλισί, Φερναντίνιο, Στέρλινγκ, Σίλβα, Ντε Μπρούιν, Σανέ, Αγουέρο.
21:29
Στον πάγκο: Μπράβο, Ζαμπαλέτα, Νάβας, Ντελφ, Οταμέντι, Τουρέ, Ιεανάτσο.
21:30
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τζιανλούκα Ρότσι (Ιταλία).
21:31
Να πούμε ότι η Μονακό έχει μια σημαντικότατη απουσία, καθώς ο Φαλκάο δεν ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού του και είναι εκτός αποστολής.
21:46
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
21:51
Εξαιρετικός ο ρυθμός στο πρώτο πεντάλεπτο.
21:54
7' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μονακό. Ο Εμπαπέ έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά ο Καμπαγέρο έδιωξε σε κόρνερ.
21:54
8' ΓΚΟΟΟΛ για την Μονακό!
21:55
Ο Μπερνάρντο Σίλβα έκανε εξαιρετική προσπάθεια και γύρισμα στα όρια της μικρής περιοχής με τον Εμπαπέ (καλυπτόταν από την άμυνα της Σίτι) να κάνει την προβολή και να σκοράρει. 1-0 η Μονακό και πλέον με ακόμη ένα προκρίνεται στην επόμενη φάση.
21:56
Εξαιρετικό ξεκίνημα στο παιχνίδι, γκολ από νωρίς και τρομερός ο ρυθμός.
22:01
11' Κίτρινη κάρτα στον Σανιά.
22:02
16' Ο Εμπαπέ σκοράρει με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ από τον α' βοηθό.
22:04
18' Ο Ζερμέν έκλεψε τη μπάλα και σούταρε αλλά πέρασε άουτ.
22:04
Ασφυκτικό πρέσινγκ από τη Μονακό στα πρώτα λεπτά του ματς.
22:08
Οκτώ γκολ στα τελευταία επτά ματς ο Εμπαπέ και 17 σε 18 συμμετοχές, συνολικά. Τρομερά στατιστικά ο 18χρονος άσος.
22:13
Έχει πέσει κατά κάποιο τρόπο ο ρυθμός σε σχέση με το πρώτο τέταρτο.
22:13
Δεν μπορεί να φτιάξει φάση με τίποτα η Σίτι, 4-0 οι τελικές ήδη υπέρ της Μονακό.
22:14
29' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Μονακό!
22:16
Εξαιρετική ανάπτυξη των γηπεδούχων. Ο Λεμάρ έδωσε στον Μεντί, αυτός έκανε το στην καρδιά της άμυνας και ο Φαμπίνιο με άψογο πλασέ έγραψε το 2-0.
22:16
Φανταστικό γκολ από τους παίκτες του Λεονάρντο Ζαρντίμ, κάνουν ότι θέλουν τη Σίτι και έχουν πάρει, με τη συμπλήρωση μισής ώρας στο ματς, προβάδισμα πρόκρισης.
22:21
Για να δούμε την αντίδραση της Σίτι, που μέχρι στιγμής δείχνει να τα έχει... χαμένα.
22:26
Πέντε λεπτά ακόμη για το ημίχρονο, η Μονακό συνεχίζει να προηγείται με 2-0 της Σίτι και να έχει προς το παρών το πάνω-χέρι για την υπόθεση πρόκριση.
22:33
Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Η Μονακό προηγείται 2-0 της Σίτι και έχει πάρει προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Champions League. Καταπληκτικό ματς από την ομάδα του Ζαρντίμ που άνοιξε το σκορ με τον Εμπαπέ (8') και έκανε το 2-0 με τον Φαμπίνιο (29'). Δεν έχει τελική ακόμη η Μάντσεστερ Σίτι.
22:47
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
22:52
Με σαφή σκοπό να επιτεθεί και να βρει ένα γκολ έχει μπει στην επανάληψη η Σίτι.
22:58
55 λεπτά στο ματς και η Σίτι ψάχνει ακόμη την πρώτη της τελική στο παιχνίδι.
23:00
57' Ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Στέρλινγκ βγήκε απέναντι από τον Σούμπασιτς αλλά αντί να σουτάρει, επέλεξε να γυρίσει τη μπάλα στον Αγουέρο και η άμυνα της Μονακό έδιωξε.
23:00
23:00
58' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Μπρούιν.
23:01
59' Κίτρινη κάρτα στον Μπαγκαγιόκο.
23:05
62' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Σανέ έκανε εξαιρετική προσπάθεια και γύρισμα μέσα στην περιοχή αλλά η προβολή του Αγουέρο πέρασε πολύ ψηλά άουτ.
23:07
65' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Σίλβα έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, έδωσε στον Αγουέρο αλλά αυτός νικήθηκε από τον Σούμπασιτς.
23:09
67' Νέα ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Σανέ έκανε το πλασέ από πλάγια, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.
23:12
70' Αλλαγή για την Μονακό. Τουρέ αντί Ραγγί.
23:13
71' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Σίτι!
23:14
Ο Στέρλινγκ έκανε εξαιρετική προσπάθεια από τα αριστερά και το σουτ, ο Σούμπασιτς έδιωξε αλλά ο Σανέ πήρε το ριμπάουντ και με κοντινό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Τώρα, με αυτό το σκορ περνάει η Σίτι!
23:17
74' Κίτρινη κάρτα στον Στέρλινγκ. Αν περάσει η Σίτι, δεν θα παίξει ο Άγγλος εξτρέμ στο πρώτο ματς.
23:19
77' ΓΚΟΟΟΟΛ η Μονακό!
23:20
Ο Λεμάρ εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, ο Μπαγκαγιόκο πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 3-1 για την ομάδα του. Τώρα, το σκορ πρόκρισης το έχει η Μονακό.
23:21
Τρομερά πράγματα στη Γαλλία, το προβάδισμα πρόκρισης εναλλάσσεται συνεχώς.
23:22
81' Αλλαγή για τη Μονακό. Μουτίνιο αντί Εμπαπέ.
23:24
Λιγότερα από ένα δεκάλεπτο ακόμη στο παιχνίδι.
23:24
8-6 οι τελικές υπέρ της Μονακό.
23:26
84' Αλλαγή για τη Σίτι. Ιεανάτσο αντί Κλισί.
23:31
89' Κίτρινη κάρτα στον Ζερμέν.
23:32
90' Αλλαγή για τη Μονακό. Ντιράρ αντί Ζερμέν.
23:33
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος στο ματς.
23:34
92' Κίτρινη κάρτα στον Λεμάρ.
23:36
Τέλος στην αναμέτρηση. Η Μονακό επικράτησε 3-1 και σε συνδυασμό με την ήττα 5-3 από τη Σίτι στο πρώτο ματς, προκρίθηκε στα προημιτελικά του Champions League.