Ατλέτικο-Λεβερκούζεν 0-0

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον επαναληπτικό της Ατλέτικο απέναντι στην Λεβερκούζεν στο Βιθέντε Καλντερόν. Ξεκάθαρο προβάδισμα για την ομάδα του Σιμεόνε έπειτα από το 4-2 της Γερμανίας.

21:22
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ατλέτικο Μαδρίτης και την Μπάγερ Λεβερκούζεν στο "Βιθέντε Καλντερόν" στη ρεβάνς του 4-2 υπέρ των Ισπανών στον πρώτο αγώνα.
21:22
Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ, Βρσάλικο, Γοδίν, Χιμένες, Λούκας, Σαούλ, Τόμας Πάρτεϊ, Κόκε, Καράσκο, Γκριεζμάν, Κορέα
21:22
Μπάγερ Λεβερκούζεν: Λένο, Χίλμπερτ, Γεβντάι, Ντράγκοβιτς, Γουέντελ, Μπαουμγκαρντλίνγκερ, Καμπλ, Μπελαραμπί, Φόλαντ, Μπραντ,Τσιτσαρίτο
21:25
Στον πάγκο για την γηπεδούχο οι: Μογιά, Τόρρες, Σάβιτς, Τσέρτσι, Χουανφράν, Γκαϊτάν, Μορένο
21:26
Στον πάγκο για τους Γερμανούς:Οζκάν, Μπέιλι, Μεχμέντι, Πογιάνπαλο,Αράνγκις, Ντα Κόστα, Γιουρτσένκο
21:27
Την συνάντηση διευθύνει ο Ρώσος Καράσεφ.
21:42
Τώρα κάνουν την εμφάνιση τους οι δύο αντίπαλοι στον αγωνιστικό χώρο.
21:45
1' Σέντρα αγώνα.
21:48
3' Πρώτη απόπειρα της Λεβερκούζεν να επιτεθεί από τα άκρα, με τον Μπελαραμπί να σεντράρει από δεξιά, αλλά άστοχα.
21:50
4' Καλή στιγμή για τους Γερμανούς, με τον Φόλαντ να γυρίζει ωραία το σώμα, έχοντας στην πλάτη αντίπαλο και να σουτάρει με το αριστερό λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Όμπλακ.
21:53
8' Κόρνερ για την Ατλέτικο
21:56
11' Νέο κόρνερ για την Ατλέτικο που πιέζει από τα δεξιά.
21:56
11' Κεφαλιά του Χιμένες, μπλοκάρει ο Λένο.
22:00
15' Ο Μπράντ μέσα στην περιοχή κάνει μια προσποίηση παραπάνω και κόβεται πριν σουτάρει στην εστία της Ατλέτικο.
22:07
22' Καλή στιγμή του Τσιτσαρίτο που απειλεί πάλι την εστία της Ατλέτικο, η μπάλα πέρασε άουτ, ενώ ο έμπειρος φορ σούταρε από καλή θέση.
22:10
25' Ο Κόκε βλέπει την μπάλα να έρχεται από ψηλά μετά από απόκρουση της άμυνας, σουτάρει όμως πολύ άστοχα.
22:11
27' Κόρνερ για τη Λεβερκούζεν
22:12
27' Σουτ του Μπαουγκάρντλινγκερ εκτός περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία του Όμπλακ.
22:18
33' Η Ατλέτικο περιμένει την Λεβερκούζεν, η γερμανική ομάδα δεν μπορεί να βρει διαδρόμους και το ματς εξελίσσεται άσχημα από άποψη ρυθμού και θεάματος.
22:22
37' Κούρσα του Καμπλ από δεξιά, βρίσκει χώρο για σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια.
22:24
38' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία της Ατλέτικο με τον Γκριεζμάν να στρώνει με μία στον Κορέα που πλάσαρε, εντυπωσιακά στην αριστερή γωνία σε κόρνερ ο Λένο.
22:25
40' Δεύτερη μεγάλη επέμβαση του Λένο σε σουτ του Κόκε.
22:25
40' Κόρνερ για την Ατλέτικο.
22:26
41' Σωτήρια παρέμβαση του Γοδίν, σε μονοκόμματο σουτ του Τσιτσαρίτο.
22:32
46' Τέλος πρώτου μέρους με το τελευταίο επτάλεπτο να έχει τις καλύτερες φάσεις στο ματς. 0-0 μετά το πρώτο μέρος.
22:47
46' Σέντρα στο β' μέρος
22:48
46' Πήγε να αιφνιδιάσει ο Γκριεζμάν, αλλά έπιασε άσχημα το σουτ.
22:49
47' Γύρισμα του Μπελαραμπί μπλοκάρει ο Όμπλακ.
22:54
52' Ο Χιμένες έχει ματώσει και χρειάζεται να περάσει εκτός για λίγο.
22:56
53' Ο Φόλαντ σπαταλά μια σπάνια ευκαιρία καθώς μπαίνει με μέτωπο από τα δεξιά αμαρκάριστος, αλλά προτιμά να κάνει παράλληλη πάσα για τον Τσιτσαρίτο που είναι κακή και βγαίνει έξω.
22:57
55' Φοβερή προσπάθεια του Παρτέι, που πασάρει δεξιά στον Κορέα, αυτός αποφεύγει δύο αντιπάλους, αλλά πλάσαρε δίπλα από την εστία με το αριστερό.
23:00
57' Σκαφτό του Γκριεζμάν, η μπάλα δίπλα από τα δοκάρια.
23:02
60' Κόρνερ για την Ατλέτικο
23:02
61' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους.
23:06
64' Kίτρινη στον Γεντβάι
23:07
65' Γκαϊτάν αντί Κορέα πρώτη αλλαγή για Ατλέτικο.
23:08
66' Κίτρινη στον Χιμένες
23:11
68' Απίστευτη τετραπλή ευκαιρία για την Λεβερκούζεν. Ο Όμπλακ σταματά Μπραντ, Φόλαντ δύο φορές, και ο Τσιτσαρίτο σουτάρει λίγο έξω. ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΟΜΠΛΑΚ
23:12
70' Σουτ του Γκριεζμάν άουτ.
23:13
71' Κίτρινη στον Μπαουμγκάρντλινγκερ
23:13
71' Σάβιτς αντί Καράσκο, η δεύτερη αλλαγή της Ατλέτικο
23:15
73' Σουτ ο Μπελαραμπί ασταθώς ο Όμπλακ, απομακρύνει ο Σάβιτς
23:20
78' Μπέιλι αντί Μπραντ πρώτη αλλαγή για τη Λεβερκούζεν
23:22
80' Σουτ του Μπέιλι δύσκολα ο Όμπλακ σε κόρνερ.
23:22
80' Σουτ του Κάμπλ πάλι ο Όμπλακ αποκρούει.
23:28
86' Σουτ του Σαούλ μπλόκαρε ο Λένο.
23:30
88' Αράνγκις αντί Φόλαντ για Λεβερκούζεν
23:31
89' Κίτρινη στον Γκαϊτάν
23:32
90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
23:37
90+3' Tέλος αγώνα, η Λεβερκούζεν ήταν ανώτερη, μπορούσε τη νίκη, αλλά ο Γιαν Όμπλακ, έκανε μεγάλο ματς. Με το 4-2 του πρώτου αγώνα η Ατλέτικο πέρασε στα προημιτελικά για 9η φορά στην ιστορία της.