Βέροια-Κέρκυρα

Ο Μπαλάφας άνοιξε το σκορ στο 25’ για τη Βέροια και οι Στόιτσεφ (63’), Καπετάνος (68’) και Καλί (89’) σημείωσαν τα άλλα δύο τέρματα των γηπεδούχων.

14:45
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Βέροια-Κέρκυρα, για την 25η αγωνιστική της Super League.
14:46
Οι γηπεδούχοι είναι στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος με 13 βαθμούς σε 24 ματς και προέρχονται από οκτώ σερί ήττες
14:47
Οι φιλοξενούμενοι είναι δέκατοι με 29 βαθμούς σε 24 ματς και έχει δύο σερί νίκες στο πρωτάθλημα
14:48
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:48
Βέροια (Ντόστανιτς): Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Μπαλάφας, Σισοκό, Τόμας, Καλί, Λινάρδος, Στόιτσεφ, Τόνι Κάλβο, Καπετάνος, Σαρπόνγκ
14:48
Κέρκυρα (Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Κεϊτά, Ντιμιτρόφσκι, Γκομές, Σπίνουλας, Επστάιν, Κέβιν, Ντιόγκο, Τουράμ, Νίκιτς, Αντιλέχου
14:50
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Καντιμοίρης, Μπελαΐντ, Σούλε, Χάτζι, Μαυριάς, Κωνσταντινίδης, Τζιώρας
14:51
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Αραμπατζής, Βενέτης, Ονίλο, Παμλίδης, Ντουαλά, Ανδρεόπουλος, Ιωάννου
14:52
Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης. Βοηθοί: Ιορδάνης Δημητριάδης, Αντώνιος Δίπλαρης 4ος Διαιτητής: Τριαντάφυλλος Τίκας
14:57
Δεν είναι υπερβολή το να ειπωθεί ότι πρόκειται για την τελευταία ελπίδα της Βέροιας για να μπει στο κόλπο για παραμονή στην κατηγορία
14:58
Έναρξη στο ματς!
15:03
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του ματς
15:05
6' Πρώτη τελική στο ματς. Κίνηση του Στοίτσεφ από τα δεξιά και σουτ με το αριστερό, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
15:05
7' Πρώτη φάση και για την Κέρκυρα στο ματς. Ο Επστάιν βγήκε από τα αριστερά και με πολύ καλές προϋποθέσεις, σούταρε, δίχως, πάντως, να προβληματίσει ιδιαίτερα τον Λόπεθ που μπλόκαρε με άνεση.
15:06
Δεν υπάρχει "ψυχή" στις εξέδρες...
15:10
12' Κεφαλιά του Νίκιτς για την Κέρκυρα, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πέρασε εκτός
15:11
13' Σουτ του Γκομέζ για την Κέρκυρα, βρήκε τον Καλί η μπάλα και έφυγε σε κόρνερ
15:12
Εκτελέστηκε το κόρνερ και πέρασε ο κίνδυνος για την άμυνα της Βέροιας
15:23
25' ΓΚΟΛ Η ΒΕΡΟΙΑ, 1-0!
15:24
Ο Στόιτσεφ έκανε το γέμισμα από στημένη μπάλα και βρήκε τον Μπαλάφα, που κοντρόλαρε με την άνεσή του, καθώς τον... ξέχασε η αντίπαλη άμυνα και από κοντά εκτέλεσε τον Κουτζαβασίλη. Δευτερόλεπτα πριν ο Κεϊτά αντίκρισε κίτρινη από την πλευρά της Κέρκυρας
15:28
30' Συρτό σουτ του Σαρπόνγκ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
15:31
33' Πολύ νωρίς η πρώτη αλλαγή της Κέρκυρας. Ο Ντουαλά αντί του Κεϊτά
15:32
Ο Σενεγαλέζος, που εννέα λεπτ.α νωρίτερα είχε "κιτρινιστεί", δεν έκρυψε ότι ενοχλήθηκε για την αλλαγή, βγαίνοντας από τον αγωνιστικό χώρο. Μάλιστα, έφυγε κατευθείαν για τα αποδυτήρια και δεν έκατσε στον πάγκο λεπτό
15:34
54-46% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Βέροιας
15:39
39' Κίτρινη για τη Βέροια, την είδε ο Σισοκό.
15:43
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος
15:45
Δυνατό σουτ του Στόιτσεφ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κουτζαβασίλη
15:47
Λήξη πρώτου μέρους. Βέροια-Κέρκυρα 1-0 με το τέρμα του Μπαλάφα από το 25ο λεπτό. Ισορροπημένο σε γενικές γραμμές το πρώτο μέρος. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την κατοχή της μπάλας και οι δύο ομάδες είχαν κάποια μικρά καλά διαστήματα, αλλά αυτή της Ημαθίας έχει αποκτήσει το πάνω χέρι στην αναμέτρηση
16:01
Παμλίδης αντί Ντιόγκο για την Κέρκυρα
16:01
Αλλαγή τερματοφύλακα για τη Βέροια. Καντιμοίρης αντί Λόπεθ στο ματς. Ένιωθε ενοχλήσεις ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων και έγινε αλλαγή
16:01
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
16:06
51' Ευκαιρία για τη Βέροια. Προσπάθεια του Τόνι Κάλβο από τα αριστερά, αλλά τον σταμάτησε την τελευταία στιγμή η άμυνα της Κέρκυρας
16:11
55' Ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Κάλβο γυρίζει τη μπάλα στον Καπετάνο, αυτός σουτάρει αλλά ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει τη μπάλα
16:11
56' Κίτρινη στον Ντιόγκο.
16:13
58' Ευκαιρία για τη Βέροια. Δυνατό σουτ του Σαρπόνγκ, αλλά πάνω στον Κουτζαβασίλη που έδιωξε με γροθιές και απομάκρυνε όπως-όπως η άμυνα των φιλοξενούεμνων
16:14
59' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Κεφαλιά του Γκομέζ από καλή θέση, μπλοκάρει ο Καντιμοίρης
16:17
62' Ευκαιρία για τη Βέροια. Σουτ του Τόνι Κάλβο, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης
16:17
63' ΓΚΟΛ η Βέροια, 2-0!
16:18
Ο Σαρπόνγκ τρύπησε την άμυνα των φιλοξενούμενων με κάθετη μπαλιά και βρήκε τον Στόιτσεφ που νίκησε τον Κουτζαβασίλη
16:21
64' Σουλέ αντί Τόμας για την Βέροια
16:21
65' Ονίλο αντί Σπίνουλα για την Κέρκυρα
16:23
68' ΓΚΟΛ η Βέροια, 3-0!
16:23
Ο Σαρπόνγκ έκανε ωραία σέντρα από τα αριστερά και ο Καπετάνος με κεφαλιά έκανε το 3-0
16:26
Μπελαΐντ αντί Στοίτσεφ στο ματς για τη Βέροια
16:30
76' Σουτ του Νίκιτς, πάνω από την αντίπαλη εστία η μπάλα
16:37
81' Σουτ του Σαρπόνγκ έξω από την περιοχή, η μπάλα πολύ από την αντίπαλη εστία
16:42
87' Σουτ του Επστάιν για την Κέρκυρα, πάνω από την εστία η μπάλα
16:43
87' Σουτ του Λινάρδου από πλάγια θέση, ο Καντιμοίρης έδιωξε σε κόρνερ
16:44
89' ΓΚΟΛ η Βέροια, 4-0!
16:45
Φοβερό γκολ σουτ από τον Κάλβο, που άφησε την μπάλα να σκάσει και έπιασε δυνατό σουτ και αφού τη βρήκε λίγο ο Κουτζαβασίλης πήγε δοκάρι και ο Καλί την έσπρωξε στα δίχτυα
16:45
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος
16:46
Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Σαρπόνγκ βρήκε τον Καπετάνο που νικήθηκε από τον Κουτζαβασίλη σε τετ-α-τετ