Καλό σας απόγευμα.
17:05
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση μεταξύ Αστέρα Τρίπολης και ΠΑΣ Γιάννινα, για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
17:09
Ένα ματς-φωτιά για τους Αρκάδες, που βρίσκονται στη 13η θέση με 21 βαθμούς, πέντε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.
17:11
Στον αντίποδα, οι Ηπειρώτες είναι στην 9η θέση με 33 βαθμούς. Δεν κινδυνεύει, ούτε και προλαβαίνει τα πλέι οφ. Θεωρητικά πάντα...
17:11
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
17:12
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Ντοναρούμα, Γκαϊντούτσικ, Μπέρτος, Σελίν, Γιαννούλης, Τσουκαλάς, Χαμντανί, Καλτσάς, Φαρίνια, Μάσα, Μανιάς.
17:12
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Μπέριος, Λίλα, Μπουκουβάλας, Γιάκος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Τζημόπουλος, Ακόστα, Ζάιρο, Κόντε.
17:13
Στον πάγκο για τον Αστέρα κάθονται οι: Αθανασιάδης, Κυριακόπουλος, Κώτσιρας, Δημούτσος, Τσιλιανίδης, Στανισάβλιεβιτς, Ιωαννίδης.
17:14
Στον πάγκο του ΠΑΣ βρίσκονται οι: Περιστερίδης, Καρανίκας, Κοζορώνης, Κούτρης, Κοροβέσης, Νικολιάς, Γαρουφαλιάς.
17:15
Διαιτητής είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου από τον Σύνδεσμο Αθηνών.
17:16
1' Σέντρα στο παιχνίδι!
17:18
3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Η μπάλα πέρασε από όλους στην άμυνα του ΠΑΣ, σουτ του Καλτσά, σκάει η μπάλα, ο Πασχαλάκης, ωστόσο, δεν αιφνιδιάζεται και απομακρύνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
17:21
Την ίδια ώρα, η Ξάνθη ανοίγει το σκορ απέναντι στον Λεβαδειακό (1-0) με πέναλτι του Γιουνές!
17:21
Θυμίζουμε, οι Βοιωτοί είναι κάτω από τον Αστέρα, με 18 βαθμούς. Ηρακλής και Βέροια έχουν από 16.
17:22
7' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Τεχνικό, συρτό σουτ από τον Πέδρο Κόντε, εξαιρετική επέμβαση του Ντοναρούμα.
17:23
Πρωταγωνιστές -μέχρι στιγμής- οι δύο τερματοφύλακες.
17:23
Ωραίο ματς.
17:25
Στο ματς του πρώτου γύρου, ο Αστέρας Τρίπολης είχε νικήσει στα Γιάννενα, 2-1.
17:29
14' Μεγάλη, διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ του Μανιά από πολύ μακριά, η μπάλα αλλάζει πορεία, με τον Πασχαλάκη να απομακρύνει... πάνω στον Μάσα, η κεφαλιά του Αργεντινού δεν έχει δύναμη, ενώ ήταν μόνος του απέναντι στον γκολκίπερ του ΠΑΣ!
17:35
Συμπληρώσαμε 20 λεπτά αγώνα.
17:38
22' Ο Πασχαλάκης απομακρύνει προ του Δημούτσου, με τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ να πέφτει στο έδαφος.
17:39
Ευτυχώς, δεν έχει κάτι σοβαρό. Συνεχίζει κανονικά.
17:42
27' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 0-1! «Κοιμήθηκε» η άμυνα του Αστέρα, ο Κόντε, από αριστερά, ξέφυγε από δύο παίκτες, γύρισε στη μικρή περιοχή στον Ζάιρο, που άνοιξε ανενόχλητος το σκορ!
17:45
Στο άλλο παιχνίδι που γίνεται την ίδια ώρα και αφορά άμεσα τον Αστέρα, η Ξάνθη προηγείται 2-1 του Λεβαδειακού, που είχε ισοφαρίσει νωρίτερα.
17:48
Αν μείνουν ως έχουν τα πράγματα, οι Αρκάδες θα διατηρηθούν στο +3 από τους Βοιωτούς και πάμε για φινάλε... φωτιά σε ό,τι αφορά τον υποβιβασμό!
17:48
Για να δούμε.
17:48
Αξίζει να σημειώσουμε, βλέποντας τώρα το πρόγραμμα ως το τέλος, πως την τελευταία αγωνιστική έχει Αστέρας Τρίπολης-Ηρακλής...
17:51
Θα κάνει αλλαγή ο Βεργέτης!
17:51
Ετοιμάζει τον Ιωαννίδη, για στήριγμα στον Μανιά, που είναι εντελώς απομονωμένος στην κορυφή της επίθεσης.
17:52
36' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ! Σουτ του Πέδρο Κόντε από τον άξονα, πάνω στον Ντοναρούμα η μπάλα.
17:52
Κάθε αντεπίθεση των φιλοξενούμενων... μυρίζει γκολ!
17:52
Το άγχος έχει καταβάλει τους γηπεδούχους, που δεν έχουν καθαρό μυαλό.
17:53
Ελέγχει απόλυτα η ομάδα του Γιάννη Πετράκη.
17:54
39' Αλλαγή για τον Αστέρα - Στη θέση του Καλτσά περνάει ο Ιωαννίδης.
17:56
Άλλα πέντε λεπτά για τη συμπλήρωση των πρώτων 45'.
17:58
43' Σουτ από τον Μάσα, ψηλά η μπάλα, άουτ.
17:58
Πρώτη τελική για τον Αστέρα μετά το γκολ του ΠΑΣ.
17:59
44' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Γκολάρα με το περίφημο «χτύπημα του σκορπιού» πήγε να βάλει ο Μανιάς, τρομερή απόκρουση του Πασχαλάκη!
18:01
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στην Τρίπολη.
18:01
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.
18:01
Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Αστέρα.
18:02
Κίτρινη κάρτα έχει, επίσης, ο Γκαϊντούτσικ από το 19'.
18:03
45'+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Εξαιρετικά εκτελεσμένο το φάουλ από τον Μάσα, ο Πασχαλάκης... απογειώνεται στο «Γ» και απομακρύνει!
18:03
45'+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
18:05
Με το γκολ του Ζάιρο από το 27', έπειτα από το γύρισμα του Πέδρο Κόντε, ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται 1-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Πασχαλάκης, με τον Έλληνα γκολκίπερ των φιλοξενούμενων να κάνει εξαιρετικές αποκρούσεις!
18:18
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
18:19
Γκολ στα Πηγάδια από τον Λεβαδειακό με την έναρξη του δευτέρου 45λέπτου, 2-2 το σκορ!
18:25
53' Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα.
18:27
54' Αλλαγή για τον Αστέρα - Ο Κώτσιρας στη θέση του Γκαϊντούτσικ.
18:28
56' Απογοητευτικό σουτ του Μανιά, στην εξέδρα η μπάλα...
18:30
58' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Εξαιρετική προσπάθεια από τον Τσουκαλά, βγάζει τη σέντρα, παίρνει την κεφαλιά ο Ιωαννίδης, αλλά στέλνει την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη, άουτ!
18:38
66' Αλλαγή για τον ΠΑΣ - Στη θέση του Κόντε περνάει ο Κοζορώνης.
18:40
67' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα.
18:43
70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ, 1-1! Προσπάθεια από δεξιά του Κώτσιρα, εξαιρετική κίνηση του Μανιά, που, απέναντι στην πρώην ομάδα του, ισοφαρίζει για τους Αρκάδες!
18:45
Πρώτο γκολ του 27χρονου στο «Θ. Κολοκοτρώνης»!
18:50
77' Αλλαγή για τον Αστέρα - Ο Κυριακόπουλος περνάει στη θέση του Μάσα.
18:53
80' Κίτρινη κάρτα στον Μπέριο.
18:54
81' Αλλαγή για τον ΠΑΣ - Στη θέση του Ναδάλες περνάει ο Κοροβέσης.
18:58
Φτάσαμε στο 85'. Στο άλλο ματς, Ξάνθη-Λεβαδειακός 2-2.
19:01
89' Κίτρινη κάρτα στον Ζάιρο.
19:03
90' Αλλαγή για τον ΠΑΣ - Στη θέση του Μπουκουβάλα, ο Καρανίκας.
19:04
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:06
90'+3' Λήξη του ματς, 1-1!