Πλατανιάς-Ηρακλής

18:57
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση που ρίχνει την αυλαία της 25ης αγωνιστική της Super League ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Ηρακλή.
19:08
Πρόκειται για ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι, ιδίως για τον Ηρακλή. Οι Θεσσαλονικείς θέλουν το θετικό αποτέλεσμα στην Κρήτη για να αυξήσουν τις πιθανότητες της παραμονής τους στην κατηγορία, την ώρα που οι «ερυθρόλευκοι» αναζητούν το τρίποντο ώστε να βρεθούν κοντά στα πλέι οφ και να παλέψουν μέχρι τέλους για την είσοδό τους σε αυτά.
19:11
Τελευταία εκτός έδρας επικράτηση του Ηρακλή σχεδόν πριν από δύο μήνες, όταν κέρδισε με 2-0 στη Βέροια. Mάλιστα, αυτή ήταν και η τελευταία νίκη του Γηραιού στο πρωτάθλημα.
19:11
Από την άλλη μεριά, ο Πλατανιάς έχει να χάσει στην έδρα του από τις 22 Οκτωβρίου (0-1 από την Ξάνθη), ενώ τελευταία φορά που δεν κέρδισε στα «Περιβόλια» ήταν στις 12 Φεβρουαρίου, όταν και ήρθε 3-3 με τον ΠΑΣ Γιάννινα.
19:15
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Στάθης, Καρυπίδης, Μπανανά, Βάντερσον, Μουνάφο, Μενδρινός, Γιορέντε, Μανούσος, Στανισάβλιεβιτς, Γιακουμάκης.
19:15
Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Πριντέτα, Κάργας, Μαραγκός, Γουνδουλάκης, Ντίνας, Ντεβέσα.
19:16
Ηρακλής (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Αργυρόπουλος, Σαραμαντάς, Τζανετόπουλος, Κούρος, Δώνης, Στάμου, Γροντής, Ιντζόγλου, Αγγελόπουλος, Περόνε.
19:16
Στον πάγκο: Γιαννίκογλου, Βοσνακίδης, Ηλιάδης, Λεοζίνιο, Πασάς, Καραγκούνης, Μπαστιάνος.
19:18
Διαιτητής είναι ο Χρήστος Γκράνας (Θράκης), με βοηθούς τους Κωνσταντίνο Κωνσταντίνο (Εύβοιας), Αθανάσιο Κολοσιώνη (Αιτ/νίας) και τέταρτο τον Άγγελο Ζαραβίνο (Αθήνας).
19:19
Σε ένα δεκάλεπτο θα έχουμε σέντρα στο ματς.
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με τη διατητική τριάδα.
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
19:32
2' Γυριστό του Γροντή, η μπάλα πέρασε άουτ. Πρώτη τελική στο ματς.
19:35
Καμιά 25αρια -ηρωικοί- οπαδοί του Ηρακλή βρίσκονται στο γήπεδο!
19:41
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τον Ηρακλή να είναι πιο επιθετικός.
19:42
12' Κεφαλιά του Γιακουμάκη, η μπάλα άουτ.
19:44
14' Κίτρινη κάρτα στον Γροντή.
19:45
15' Ο Μενδρινός εκτέλεσε το φάουλ, ο Γιακουμάκης μπήκε στην πορεία της μπάλας αλλά δεν κατάφερε να την βρει με το κεφάλι.
19:46
16' Σουτ του Κούρου, η μπάλα άουτ.
19:47
17' Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Αγγελόπουλος έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά ο Σωτηρίου μπλόκαρε.
19:51
21' Ο Μενδρινός έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και πέρασε λίγο άουτ.
20:01
Συμπληρώθηκε μισή ώρα στο ματς, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Πλατανιά και Ηρακλή. Έχει σχετικά καλό ρυθμό το παιχνίδι αλλά λείπουν οι φάσεις.
20:07
Έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο Πλατανιάς, αλλά δυσκολεύεται να απειλήσει την εστία του Χουάντερσον. Από την άλλη, ο Ηρακλής δεν μπορεί να κρατήσει τη μπάλα στα πόδια του και συνεπώς να βγει με αξιώσεις μπροστά.
20:09
Πέντε λεπτά ακόμη για το ημίχρονο.
20:11
42' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ του β' βοηθού στον Περόνε.
20:15
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
20:17
Τέλος στο πρώτο μέρος. Πλατανιάς και Ηρακλής πάνε στα αποδυτήρια χωρίς τέρματα (0-0). Μέτριο το παιχνίδι, με λιγοστές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.
20:32
Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ντεβέσα αντί Γιορέντε.
20:33
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
20:38
49' Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ωραίο σουτ του Δώνη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
20:44
55' Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Περόνε σέντραρε από τα αριστερά, ο Κούρος έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
20:53
66' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Γουνδουλάκης αντί Στανισάβλιεβιτς.
20:54
66' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Λεοζίνιο αντί Αγγελόπουλου.
20:55
67' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Καραγκούνης αντί Αργυρόπουλου.
21:00
68' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ του α' βοηθού στον Περόνε, την ώρα που έβγαινε απέναντι από τον Σωτηρίου ενώ είχε και την πάσα στον Λεοζίνιο. Σημαντικό λάθος από τον επόπτη.
21:03
75' Σουτ στην κίνηση του Μενδρινού, μπλόκαρε ο Χουάντερσον.
21:03
Ένα τέταρτο ακόμη, τιποτα δεν έχει αλλάξει στο παιχνίδι. Πάντα στο 0-0 Πλατανιάς και Ηρακλής.
21:05
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Γιακουμάκης προσπάθησε να περάσει τον Χουάντερσον, αλλά αυτός τον έκοψε και στην επαναφορά ο Βάντερσον έκανε κάκιστη σέντρα, την ώρα που δύο συμπαίκτες του περίμεναν αμαρκάριστοι και η εστία ήταν κενή.
21:05
78' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!
21:06
Ο Ντεβέσα έκανε το σουτ αλλά του βφήκε σε... ασίστ, με τον Γιακουμάκη να μην δυσκολεύεται από κοντά να ανοίξει το σκορ.
21:09
81' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Μπαστακός αντί Σαραμαντά.
21:09
81' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Μαραγκός αντί Μενδρινού.
21:11
83' Κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Μπαστακό. Σωστή απόφαση του διαιτητή.
21:15
87' Σουτ του Γουνδουλάκη, η μπάλα άουτ.
21:16
88' Μακρινό σουτ του Λεοζίνιο, μπλόκαρε ο Σωτηρίου.
21:18
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
21:22
Τέλος στο ματς. Ο Πλατανιάς με το γκολ του Γιακουμάκη επικράτησε 1-0 του Ηρακλή.