LIVE μετάδοση: Πανιώνιος-Ατρόμητος

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Ατρόμητο για την 26η αγωνιστική της Super League
Ο Πανιώνιος συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία που τον έχει φέρει στη 2η θέση με 48 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος είναι στην 9 θέση με 35 βαθμούς
Στο ματς του α' γύρου οι Νεοσμυρνιώτες είχαν επικρατήσει 2-1 στο Περιστέρι
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ – Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Παντελιάδης – Μανιάτης, Μπάγκα – Κυριακίδης, Ούμπιντες, Ντιγκινί – Λε Ταλέκ
Πάρα πολλές εκπλήξεις από τον Ρικάρντο Σα Πίντο στις επιλογές της ενδεκάδας, που δεν αποκλείεται να έχει και σχηματισμό 4-3-3
Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Κοντοές, Ζησόπουλος, Πλατέλλας, Τόνσο, Λημνιός, Ντάουντα
Αξίζει να σημειωθεί ότι αναπληρωματικός τερματοφύλακας για τον Ατρόμητο θα ήταν ο Θεοδωράκης, αλλά έχει υποστεί γαστρεντερίτιδα και κλήθηκε ο Νίκος Παπαδόπουλος που ήταν αρχικά εκτός αποστολής
Πανιώνιος: Γιαννιώτης – Βλάχος, Ρισβάνης, Γκιοατά, Τασουλής – Σιώπης, Κόρμπος – Γεσίλ, Μασούντ, Μασούρας - Μπεν
Στον πάγκο: Μπαντής, Λάμπρου, Σαββίδης, Πλιάτσικας, Ταποκό, Καθάριος, Μαχμούτοβιτς
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Καλογερόπουλος με βοηθούς τους Αναστόπουλο και Φωτόπουλο. Τέταρτος θα είναι ο Γκάμαρης.
Ποδοσφαιριστές και διαιτητές μπαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο συνοδευόμενα από παιδιά προσφύγων, κατόπιν πρωτοβουλίας της ΠΑΕ Πανιώνιος.
Θα βραβευθεί ο Γιάννης Μανιάτης διά χειρός Ζαμάνη για την προσφορά του στον Πανιώνιο
1' Έναρξη στο ματς
Συμπλήρωση πέντε λεπτών στο ματς χωρίς να έχει συμβεί κάτι το αξιοσημείωτο
9' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Ντιγκινί να κοντρολάρει εντός περιοχής και πριν σουτάρει ο Γκιοατά να απομακρύνει
12' Σέντρα του Μασούντ, κεφαλιά υπό πίεση του Κόρμπου, η μπάλα άουτ
16' Πολύ διαβασμένος παρουσιάζεται ο Ατρόμητος στο τρανζίσιον παιχνίδι του Πανιωνίου, αντίθετα οι γηπεδούχοι δείχνουν επηρεασμένοι από τη διακοπή
19' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Τέλεια σέντρα του Μασούντ προς τον Γεσίλ, ο Παντελιάδης είχε χάσει τον προσωπικό του αντίπαλο, αλλά η προβολή του επιθετικού των γηπεδούχων χτύπησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Γκορμπούνοφ και πέρασε άουτ
25' Μεγάλη επέμβαση του Γκορμπούνοφ σε τετ-α-τετ με Γεσίλ! Τέλεια κάθετη του Μασούρα στον Γεσίλ και το πλασέ του εξουδετερώνει ο Γκορμπούνοφ
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Ο Μασούντ εκτέλεσε το φάουλ, απομάκρυνε τυφλά ο Κυριακίδης και με απευθείας βολέ ο Μασούρας στέλνει την μπάλα στη γωνία του Γκορμπούνοφ, ανοίγοντας το σκορ
Διαμαρτύρεται ο Σα Πίντο για οφσάιντ στη φάση του γκολ, ωστόσο το ριπλέι δεν τον δικαιώνει
32' Καμία αντίδραση μέχρι τώρα από τον Ατρόμητο που μάλιστα έχει παραχωρήσει και την κατοχή της μπάλας
39' Πολύ κακός ο Ατρόμητος, αδυνατεί να δημιουργήσει οτιδήποτε απειλητικό προς την εστία του Πανιωνίου. Οι Νεοσμυρνιώτες πολύ εύκολα διατηρούν το προβάδισμα
43' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Κυριακίδη από τα δεξιά, έπειτα από πολύ ωραία κίνηση της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, ο Λε Ταλέκ πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Γιαννιώτης απέκρουσε σε κόρνερ
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Πανιώνιο να προηγείται με το γκολ του Μασούρα από το 26'
Έναρξη β' ημιχρόνου
51' Εξακολουθεί ο Πανιώνιος να διατηρεί άνετα το προβάδισμα
51' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη για φάουλ στον Μπεν
52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΝ! Έξοχη κάθετη του Μασούντ στον Μπεν, ο Λαζαρίδης του είχε δώσει πολλά μέτρα για να δει το τέρμα και ο επιθετικός των γηπεδούχων δεν έχει πρόβλημα να κάνει το 2-0.
59' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μπάγκα, μέσα ο Τόνσο
60' Τρομερή πάσα του Μασούντ για τον Γεσίλ, αλλά ο τελευταίος θα νικηθεί από τον Γκορμπούνοφ
67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΙΓΚΙΝΙ! Σέντρα του Τόνσο στο κεφάλι του Λε Ταλέκ, η πάσα του στον Ντιγκινί που με τρομερό βολέ μειώνει σε 2-1
68' Αλλαγές για Ατρόμητο και Πανιώνιο. Εκτός ο Κιβρακίδης, μέσα ο Πλατέλλας. Εκτός ο Γεσίλ, μέσα ο Λάμπρου
71' Σουτ του Τόνσο και μπλοκάρει ο Γιαννιώτης
72' Δυνατό σουτ του Σιώπη, τρομερή επέμβαση του Γκορμπούνοφ
75' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Μασούρας, μέσα ο Σαββίδης
78' Διακοπή στο ματς αφού ο Σιώπης έχει χτυπήσει στο κεφάλι. Σηκώνεται χωρίς σημαντικό πρόβλημα
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ντιγκινί -που κάνει τα πάντα για τους φιλοξενούμενους- βγάζει τέλεια σέντρα για τον Λε Ταλέκ, αλλά ο Γιαννιώτης απέκρουσε την κεφαλιά του Γάλλου
83’ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ταπόκο αντί Μπεν.
84’ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ντάουντα αντί Μανιάτη.
84' Κίτρινη κάρτα στον Ταπόκο γιατί μπήκε στον αγωνιστικό χώρο πριν βγει από αυτόν ο Μπεν.
85' Φοβερή έμπνευση του Μασούντ. Ο Ιρανός προσπάθησε να κρεμάσει από το κέντρο τον Γκορμπούνοφ, με τον Λευκορώσο να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ!
Παραμένει το 2-1 υπέρ του Πανιωνίου κι ενώ έχουμε φτάσει στο 88ο λεπτό.
89' Κίτρινη κάρτα στον Ντάουντα.
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις!
Έχουν περάσει δύο από τα έξι λεπτά του έξτρα χρόνου. Για να δούμε εάν μπορεί να αλλάξει κάτι στο ματς.
95' Ο Μασούντ έφυγε στην κόντρα, έκανε την παράλληλη σέντρα αλλά ο Γκορμπούνοφ βγήκε και πρόλαβε τον επερχόμενο Λάμπρου.
Τέλος στο ματς. Ο Πανιώνιος επικράτησε 2-1 του Ατρομήτου χάρη στα τέρματα των Μασούρα και Μπεν. Ο Ντιγκινί είχε μειώσει για τους φιλοξενούμενους.