Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Αστέρα Τρίπολης.
Ο Παναιτωλικός έχει 27 βαθμούς και είναι... άνετος στο +11 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Αν νικήσει, μάλιστα, πιθανώς να εξασφαλίσει από σήμερα την παραμονή του στα σαλόνια.
Από την άλλη, οι Αρκάδες... καίγονται, καθώς είναι στο +6 από Ηρακλή, Βέροια και δεν έχουν εξασφαλίσει την παρουσία τους και χρόνου στη Σούπερ Λίγκα.
Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μύγας, Τσοκάνης, Κούσας, Ροντρίγκες, Μπράβο, Μάρκος Πάουλο, Ρέι, Λόπες, Βασιλούδης, Παπαδόπουλος
Αστέρας Τρίπολης: Ντοναρούμα, Γιαννούλης, Μπέρτος, Γκαϊντουτσίκ, Σελίν, Τσουκαλάς, Ιγκλέσιας, Μάσα, Φαρίνια, Ιωαννίδης, Μανιάς
Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Καβουσάκης, Μουνιός, Ρόσα, Παπάζογλου, Μάκος, Μαρκόφσκι, Ρότσα
Στον πάγκο του Αστέρα: Αθανασιάδης, Τσιλιανίδης, Κυριακόπουλος, Κώτσιρας, Καλτσάς, Τριανταφυλλόπουλος, Χαμντανί
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Μπλάνας, με βοηθούς τους Αλεξέα, Μπαλτά.
1' Σέντρα στην αναμέτρηση
Ωραία κάθετη για τον Μανιά, αποφεύγει τον Κυριακίδη, βγαίνει όμως αρκετά πλάγια και τελικώς η άμυνα του Αστέρα απομάκρυνε σε κόρνερ το γύρισμα του Έλληνα φορ.
4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ, 1-0
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρέι από μακριά, η μπάλα χτυπάει στο κεφάλι του Ιωαννίδη που ήταν στο τείχος, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα του Αστέρα!
Δείχνει πιο... διψασμένος στα πρώτα λεπτά ο Παναιτωλικός
14' Σουτ του Μάρκος Πάουλο για τον Παναιτωλικό, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
Τίποτα το ίδιαιτερο στο Αγρίνιο, φεύγουν... χαλαρά τα λεπτά, με τον Παναιτωλικό να προηγείται από νωρίς με 1-0.
24' Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη.
25' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα. Κεφαλιά-πάσα του Ιγκλέσιας για τον Ιωαννίδη, αυτός σούταρε από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά σημάδεψε πάνω από τα δοκάρια του Παναιτωλικού!
Υποτονικό εντελώς το παιχνίδι, ως τώρα ο Αστέρας δείχνει ανήμπορος να φτιάξει παιχνίδι και να απειλήσει τους Αγρινιώτες..
38' Κίτρινη κάρτα στον Μπράβο του Παναιτωλικού
39' Εκτέλεση φάουλ από τον Μάσα, ο Τσουκαλάς πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, όμως, δεν μπορεί να βρει στόχο...
42' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο έχει κερδίσει ο Παναιτωλικός, μετά από πανέμορφη ενέργεια του Ρέι κι ενώ χρειάστηκε φάουλ για να τον σταματήσουν οι Αρκάδες.
43' Κίτρινη κάρτα στον Μάρκος Πάουλο, το φάουλ πέρασε ανεκμετάλλευτο.
44' Ωραίο σουτ του Λόπες, σε ετοιμότητα ο Ντοναρούμα του Αστέρα.
Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός προηγείται 1-0 του Αστέρα.
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Μία αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τριανταφυλλόπουλος, στην παρθενική του συμμετοχή μετά τη ρήξη χιαστού που είχε υποστεί, πήρε τη θέση του Γκαϊντουτσίκ
50' Ωραία ανάπτυξη από πλευράς Παναιτωλικού, άστοχο το σουτ του Λόπες στην κατάληξη της φάσης.
58' Δυνατό ευθύβολο σουτ του Λόπες από μακριά, είναι σε ετοιμότητα ο Ντοναρούμα και μπλοκάρει την μπάλα.
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα!
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μάσα, ο Μανιάς πήδηξε ανενόχλητος στην καρδιά της άμυνας του Παναιτωλικού, έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Κυριακίδης με εντυπωσιακό τρόπο του είπε «όχι»! Παραμένει το 1-0 στο Αγρίνιο...
65' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπήκε ο Παπάζογλου (μετά από πολύμηνη απουσία), βγήκε ο Μύγας
66' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα που έχει αναλάβει τα ηνία του αγώνα
Ο Μάσα εκτελεί εντυπωσιακά το φάουλ έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά ο Κυριακίδης... εκτινάσσεται και το βγάζει!
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό Ο Ρέις μπήκε στην περιοχή του Αστέρα, έκανε γιο-γιο τους προσωπικούς του αντιπάλους, αλλά το τελειώμα του με το αριστερό δεν ήταν καλό και σημάδεψε ψηλά άουτ. Έχασε την ευκαιρία να κλειδώσει τους τρεις βαθμούς η ομάδα του Χάβου.
69' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ, 1-1!
Ο Μάσα εκτέλεσε νέο φάουλ (κάθε στημένο του... μυρίζει) το τείχος... άνοιξε και η μπάλα κατέληξε με εντυπωσιακό τρόπο στα δίχτυα του Παναιτωλικού για το 1-1.
73' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.
74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρκόφσκι μπαίνει αντί του Παπαδόπουλου. Κακοί οι Αγρινιώτες στο δεύτερο μέρος, φυσιολογικά έφτασε στην ισοφάριση ο Αστέρας.
75' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Φαρίνια αφήνει τη θέση του στον Τσιλιανίδη.
78' Ένταση ανάμεσα σε Ρέι και Γιαννούλη, ο διαιτητής τους δείχνει από μία κίτρινη κάρτα.
82' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα!
Ο Μάσα εκτελεί ακόμη ένα φάουλ για το δεύτερο δοκάρι, η μπάλα περνάει από πολλά σώματα, καταλήγει στον Μπέρτο, ο οποίος κοντρολάρει, αλλά εξ επαφής δεν μπορεί να νικήσει τον Κυριακίδη, ο οποίος κρατάει το 1-1.
87' Κεφαλιά του Παπάζογλου, η μπάλα πέρασε άουτ.
88' Κίτρινη στον Τσιλιανίδη του Αστέρα
89' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Χαμντανί έπιασε το βολέ, αλλά ο Κυριακίδης είπε ξανά όχι με εντυπωσιακό τρόπο, ενώ ο Μανιάς σημάδεψε άουτ με κεφαλιά-ριμπάουντ που πήρε.
90+3' Τρομερή χαμένη ευκαιρία του Παναιτωλικού για το 2-1 σε... νεκρό χρόνο! Ο Μάκος σέντραρε, ο Παπάζογλου έπιασε εξ επαφής την κεφαλιά, αλλά σημάδεψε μόλις άουτ.
Λήξη στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός και Αστέρας έμειναν στο 1-1, με τους Αρκάδες να έχουν χάσει έναν... σκασμό ευκαιρίες για να κάνουη την ολική ανατροπή