Βέροια-ΠΑΣ Γιάννινα

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της 27ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ανάμεσα στη Βέροια και τον ΠΑΣ Γιάννινα
Περισσότερο με διαδικαστικού χαρακτήρα το ματς μετά τις τελευταίες εξελίξεις με την αδειοδότηση των γηπεδούχων.
Έτσι κι αλλιώς οι γηπεδούχοι με μόλις 16 βαθμούς βρίσκονται στην ουρά της βαθμολογίας.
Αντίθετα, ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει 35 και βρίσκεται στη μέση του πίνακα, χωρίς ρεαλιστικές ελπίδες για είσοδο στα play-offs.
Η Βέροια ξεκινά με τους Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλο, Μπαλάφα, Σισοκό, Τομάς, Καλί, Ασίγκμπα, Στόιτσεφ, Κάλβο, Καπετάνο, Σαρπόνγκ.
Ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα με Πασχαλάκη, Καρανίκα, Κούτρη, Κόντε, Κοζορώνη, Γιάκο, Κοροβέση, Μιχαήλ, Λίλα, Μαυροπάνο, Ακόστα.
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων.
1' Σέντρα στο ματς.
Προσπάθεια του Σαρπόνγκ δεν ανησυχεί καθόλου τον Πασχαλάκη.
Καλύτερη η Βέροια στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.
20' Γκολ για τη Βέροια!
Ο Στόιτσεφ έβγαλε πολύ ωραία μπαλιά στον Καπετάνο, Μαυροπάνος και Μιχαήλ δεν μπόρεσαν να διώξουν κι έτσι ο έμπειρος επιθετικός βρέθηκε απέναντι στον Πασχαλάκη τον οποίο νίκησε με διπλή προσπάθεια κι έκανε το 1-0.
26' Σουτ του Στόιτσεφ έξω από την περιοχή, η μπάλα θα περάσει άουτ.
27' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Καλυπτόμενος ο Κόντε, σουτάρει από δύσκολη θέση εντός περιοχής, όμως ο Λόπεθ κλείνει σωστά τη γωνία του και διώχνει σε κόρνερ.
31' Ωραίο συρτό σουτ του Καπετάνου, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.
36' Γκολ για τη Βέροια!
Με ωραία ατομική ενέργεια από δεξιά ο Σαρπόνγκ κάνει το 2-0 για τους γηπεδούχους.
41' Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Σαρπόνγκ, αποκρούει σε κόρνερ ο Δασκαλάκης.
45' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
Ημίχρονο στην Ημαθία. Η Βέροια προηγείται δίκαια με 2-0, χάρις στα γκολ των Καπετάνου και Σαρπόνγκ.
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.
Με μία αλλαγή βγήκε στον αγωνιστικό χώρο η Βέροια, καθώς ο Σουλέ πήρε τη θέση του Στόιτσεφ.
Χωρίς φάσεις το δεύτερο μέρος.
58' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Βιντάλ αντί του Μαυροπάνου.
61' Γυριστό σουτ από τον Καπετάνο, κανένα πρόβλημα για τον Πασχαλάκη.
63' Κίτρινη κάρτα στον Μπαλάφα.
64' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ναδάλες στη θέση του Λίλα.
65' Εκτέλεση φάουλ του Κόντε, η μπάλα φεύγει άουτ.
72' Αλλαγή για την Βέροια. Ο Μίλιεβιτς αντί του Καπετάνου.
74' Ωραία κόντρα της Βέροιας και σουτ από τα δεξιά του Σαρπόνγκ, αποκρούει ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ Γιάννινα.
75' Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Κάλβο, η μπάλα στη συμβολή των δοκών!
Άτυχη στιγμή για την Βέροια.
77' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μπουκουβάλας αντί του Κοροβέση.
78' Κεφαλιά του Κόντε, άουτ η μπάλα.
80' Κλείνει τις αλλαγές της η Βέροια με τον Αντονιάν να μπαίνει αντί του Καλί.
88' Κίτρινη κάρτα στον Σουλέ.
90' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
90'+2 Γκολ για την Βέροια.
Ο Σουλέ με σουτ κάνει το 3-0 και δίνει διαστάσεις στη νίκη της Βέροιας!
90'+3 Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Μπαλάφα
90'+4 Λήξη του αγώνα, νικήτρια με 3-0 η Βέροια.