Λέστερ-Ατλέτικο Μαδρίτης

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λέστερ και την Ατλέτικο Μαδρίτης για το δεύτερο μεταξύ τους αγώνα στα προημιτελικά του Champions League. Πρώτο ματς 1-0 υπέρ των Ισπανών.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λέστερ και την Ατλέτικο Μαδρίτης για τα προημιτελικά του Champions League
Ο πρώτος μεταξύ τους αγώνας στην Ισπανία βρήκε νικητές τους «ροχιμπλάνκος» με 1-0, έπειτα από ανύπαρκτο πέναλτι που κέρδισε ο Γκριεζμάν
Η ενδεκάδα της Λέστερ: Σμάιχελ – Σίμπσον, Μόργκαν, Μπεναλουάν, Φουκς – Μαχρέζ, Ντρινκουότερ, Εντιντί, Ολμπράιτον – Βάρντι, Οκαζάκι
Η ενδεκάδα της Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ – Χουάνφραν, Σάβιτς, Γοδίν, Φιλίπε Λουίς – Χιμένεθ, Γκάμπι, Κόκε, Σαούλ – Καράσκο, Γκριεζμάν
Διαιτητής του αγώνα ο Ιταλός, Τζιανλούκα Ρόκι
Στον πάγκο της Λέστερ: Τσίλερ, Τσίλγουελ, Μούσα, Κινγκ, Αμαρτέι, Γκρέι, Ουγιόα
Στον πάγκο της Ατλέτικο: Μογιά, Τόρες, Κορέα, Ερνάντες, Γκαμεϊρό, Τόμας, Γκαϊτάν
1' Έναρξη του αγώνα
Συμπλήρωση πενταλέπτου με τη Λέστερ να διατηρεί την κατοχή, αλλά χωρίς να δημιουργεί επικίνδυνες καταστάσεις
10' Προσπαθεί με κοντινές πάσες έξω από την περιοχή της Ατλέτικο η Λέστερ να βρει δίοδο προς την εστία του Όμπλακ χωρίς επιτυχία
15' Ισορροπεί και ψάχνει την ευκαιρία της σε αντεπιθέσεις η Ατλέτικο
20' Συνεχόμενες στημένες φάσεις για τη Λέστερ που θέλησε να γεμίσει την περιοχή των Ισπανών, αλλά απομάκρυναν οι παίκτες του Σιμεόνε
22' Πάσα του Βάρντι στον Οκαζάκι, κακό το σουτ του τελευταίου που στέλνει την μπάλα άουτ από το ύψος της μικρής περιοχής
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΚΑΙ 0-1!
Τρομερή σέντρα ακριβείας του Φιλίπε Λουίς και με κεφαλιά του Σαούλ, η Ατλέτικο παίρνει προβάδισμα νίκης και ουσιαστικά μπορεί να αισθάνεται πολύ άνετα για την υπόθεση-πρόκριση.
32' Σουτ του Σαούλ εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Σμάιχελ
34' Σουτ του Μαχρέζ μέσα από την περιοχή, σε σωστή θέση ο Όμπλακ και μπλοκάρει
41' Πολύ εύκολα η Ατλέτικο διατηρεί πλέον το υπέρ της προβάδισμα
Λήξη α' ημιχρόνου με την Ατλέτικο να προηγείται 1-0 της Λέστερ με την κεφαλιά του Σαούλ στο 26'
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
46' Διπλή αλλαγή στην Λέστερ. Ο Τσίλγουελ αντί του Μπελαουάν και ο Ουγιόα αντί του Οκαζάκι
51' Σουτ του Τσίλγουελ, η μπάλα πάνω από την εστία του Όμπλακ
55' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Χουάνφραν, μέσα ο Ερνάντεζ
60' Εντελώς διαδικαστικά τα λεπτά που απομένουν στο ματς
61' ΓΚΟΛ Η ΛΕΣΤΕΡ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΡΝΤΙ ΝΑ ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ ΣΕ 1-1
Σύγχυση στα καρέ των φιλοξενούμενων, με τον Βάρντι να πλασάρει για το 1-1 εντελώς αμαρκάριστος
65' Παραλίγο το 2-1 από τον Ουγιόα, απομάκρυνε η άμυνα της Ατλέτικο
68' Νέο σουτ του Βάρντι από το ύψος της μικρής περιοχής, σωτήρια επέμβαση του Σάβιτς
69' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Μέσα ο Τόρες, έξω ο Καράσκο
70' Σουτ του Εντιντί και πάλι από την καρδιά της περιοχής, η μπάλα άουτ
74' Αλλαγή για την Ατλέτικο Μαδρίτης. Εκτός ο Φιλίπε Λουίς, μέσα ο Κορέα
76' Καλή εκτέλεση φάουλ του Μαχρέζ, η μπάλα άουτ
84' Αλλαγή για τη Λέστερ. Μέσα ο Αμαρτέι, εκτός ο Μόργκαν
Απογοητευμένη η Λέστερ που δεν βρήκε γρήγορα το δεύτερο γκολ, φαίνεται να περιμένει απλά τη λήξη
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης
Η Ατλέτικο είναι στα ημιτελικά με το τελικό 1-1 και τη Λέστερ να αποκλείεται με ψηλά το κεφάλι