Καλησπέρα σας
18:23
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ατρόμητο από το «Απόστολος Νικολαΐδης»
18:25
Ο Παναθηναϊκός είναι στην 4η θέση με 51 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος είναι 8ος με 36 βαθμούς
18:26
Στο ματς του α' γύρου ο Παναθηναϊκός είχε επικρατήσει στο Περιστέρι με 1-0, χάρη στο γκολ του Μπεργκ, σε ένα ματς που είχε διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών, λόγω τιμωρίας του Ατρόμητου
18:27
Ας δούμε τις ενδεκάδες που θα αρχίσουν οι δύο ομάδες τον αγώνα
18:27
Παναθηναϊκός: Βλαχοδήμος – Κουλιμπαλί, Κουτρουμπής, Ευαγγέλου, Χουλτ – Ζέκα, Κουρμπέλης, Μπουμάλ, Εμποκού – Κλωναρίδης, Μπεργκ
18:28
Υπάρχει ακόμα ερωτηματικό για τη συμμετοχή του Χουλτ που έχει νιώσει ενοχλήσεις στην προθέρμανση και ακόμα δεν έχει αποφασιστεί οριστικά η συμμετοχή του
18:29
Στον πάγκο: Κοτσόλης, Χατζηγιοβάνης, Μαρινάκης, Λουντ, Μολίνς, Μέστο, Βλαχοδήμος
18:29
18:30
Ατρόμητος: Θεοδωράκης – Κυριακίδης, Φυτανίδης, Ζησόπουλος, Κατράνης – Μανιάτης, Μπάγκα – Ούμπιντες, Τόνσο, Ντιγκινί – Ντάουντα.
18:30
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Θεοδωράκης κάνει το επαγγελματικό του ντεμπούτο σε ηλικία 20 ετών
18:30
Στον πάγκο: Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Νάτσος, Βασιλείου, Πλατέλλας, Λημνιός, Μπρίτο
18:34
Διαιτητής ο Δημήτριος Καραντώνης, α' βοηθός ο Εμμανουήλ Βλάσσης, β' ο Ανδρέας Φωτόπουλος και 4ος ο Κωνσταντίνος Αντωνίου
18:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
19:00
1' Έναρξη του ματς
19:00
Στο γήπεδο είναι και ο Γιόσου Σαριέγκι
19:04
4' Ωραία συνεργασία των παικτών του Παναθηναϊκού εκτός περιοχής, κλείνει τον Κλωναρίδη με το σώμα ο Ζησόπουλος και μπλοκάρει ο Θεοδωράκης
19:05
6' Σέντρα του Χουλτ για τον Μπουμάλ, λίγο πιο ψηλά η μπάλα από το κεφάλι του Καμερουνέζουν εξτρέμ
19:10
10' Ανακόπτεται με οφσάιντ ο Μπεργκ, με τον Σουηδό να φαίνεται να φεύγει από την ίδια ευθεία της άμυνας του Ατρόμητου. Λανθασμένη υπόδειξη από τον β' βοηθό, Φωτόπουλο
19:13
14' Πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς για τον Ατρόμητο! Σουτ του Ντιγκινί έξω από την περιοχή, τρομερή επέμβαση του Βλαχοδήμου που απέκρουσε σε κόρνερ. Ένα λεπτό νωρίτερα ο Παναθηναϊκός ζήτησε χέρι μέσα στην περιοχή του Ατρόμητου, ωστόσο ακόμα δεν έχει δοθεί ριπλέι της φάσης
19:16
17' Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν έχει την ενέργεια των προηγούμενων αγωνιστικών. Επικίνδυνος ο Ατρόμητος στις αντεπιθέσεις
19:20
19' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Κλωναρίδη
19:23
23' Ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να αναπτυχθεί κυρίως από τα αριστερά με Εμποκού και Χουλτ
19:24
24' Σώζει τον Ατρόμητο ο Ζησόπουλος με προβολή στο πλασέ του Κλωναρίδη
19:27
27' Ανενόχλητος την κεφαλιά ο Ντάουντα, αλλά είναι πολύ αδύναμη και μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος
19:32
33' Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπεργκ αποφεύγει το μαρκάρισμα του Φυτανίδη, έκανε το σουτ από διαγώνια θέση προς το τέρμα και απέκρουσε ο Θεοδωράκης
19:35
36' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη για φάουλ στον Μπεργκ
19:37
37' Τρομερή επέμβαση του Θεοδωράκη! Ο Μπεργκ έκανε τη σέντρα χωρίς να στοχεύει κάποιον συμπαίκτη του, ο Κυριακίδης έβαλε άτσαλα το πόδι του και ενώ η μπάλα κατευθυνόταν στην εστία του Θεοδωράκη, πετάχτηκε ο νεαρός γκολκίπερ και έδιωξε σε κόρνερ
19:41
41' Κεφαλιά του Εμποκού, η μπάλα μακριά από την εστία του Θεοδωράκη
19:45
Λήξη α' ημιχρόνου. Παναθηναϊκός-Ατρόμητος 0-0
19:47
Ο Ατρόμητος είχε την πρώτη καλή ευκαιρία του ματς με το σουτ του Ντιγκινί να το αποκρούει εντυπωσιακά ο Βλαχοδήμος, ενώ ο Παναθηναϊκός που ανέβασε ρυθμούς μετά το 30', είχε στο 33' την ευκαιρία με τον Μπεργκ και στο 37' το παρολίγον αυτογκόλ του Κυριακίδη, αλλά και στις δύο περιπτώσεις ο Θεοδωράκης είχε καταπληκτικές αντιδράσεις
20:02
Έναρξη β' ημιχρόνου χωρίς αλλαγές
20:06
49' Πιέζει πολύ ο Παναθηναϊκός σε αυτά τα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου
20:06
50' Κακό γύρισμα του Ευαγγέλου μέσα στην περιοχή, η μπάλα άουτ
20:08
52' Αδύναμο σουτ του Κλωναρίδη, μπλοκάρει ο Θεοδωράκης
20:09
53' Σέντρα του Κουλιμπαλί από τα δεξιά, κεφαλιά του Μπεργκ, η μπάλα άουτ
20:12
55' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Μπουμάλ, μέσα ο Μολίνς
20:16
59' Σουτ του Κουλιμπαλί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Θεοδωράκης
20:20
63' Κίτρινη κάρτα στον Χουλτ για θέατρο. Λανθασμένη υπόδειξη, αφού είναι υπερβολική η απόφαση του διαιτητή.
20:21
65' Σουτ του Κλωναρίδη, η μπάλα ψηλά άουτ
20:23
66' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Τόνσο, μέσα ο Λημνιός
20:25
68' Σέντρα του Κατράνη, παίρνει την κεφαλιά ο Ντάουντα, αλλά και πάλι είναι αδύναμη και φεύγει άουτ, μακριά από τον στόχο
20:28
71' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Ντάουντα, με τον Νιγηριανό όμως να έχει ολοκληρώσει άστοχα τη φάση.
20:29
72' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηγιοβάνης στη θέση του Κλωναρίδη
20:31
74' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Νάτσος, εκτός ο Μανιάτης
20:32
76' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Ευαγγέλου, μέσα ο Λουντ
20:36
79' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Κεφαλιά του Κουρμπέλη από κόρνερ, η μπάλα πάνω από την εστία.
20:37
80' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Εκπληκτικό σουτ του Χατζηγιοβάνη, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!
20:39
83' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σύγχυση στην άμυνα του Ατρόμητου, ο Μπεργκ θέλησε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά απομάκρυνε ο Ζησόπουλος
20:40
84' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ντιγκινί, μέσα ο Πλατέλλας
20:43
86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΟΛΙΝΣ!
20:44
Κάθετη του Εμποκού στον Μπεργκ, ο Σουηδός έδωσε την ασίστ στον Μολίνς, ο παίκτης του Παναθηναϊκού πήρε την κόντρα από τον Θεοδωράκη και σε κενή εστία έκανε το 1-0
20:46
89' Ανησυχία στον Παναθηναϊκό! Μυϊκό πρόβλημα ο Ζέκα που πιάνει με τον οπίσθιο μηριαίο.