LIVE μετάδοση: Παναθηναϊκός-Ατρόμητος

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ατρόμητο από το «Απόστολος Νικολαΐδης»
Ο Παναθηναϊκός είναι στην 4η θέση με 51 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος είναι 8ος με 36 βαθμούς
Στο ματς του α' γύρου ο Παναθηναϊκός είχε επικρατήσει στο Περιστέρι με 1-0, χάρη στο γκολ του Μπεργκ, σε ένα ματς που είχε διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών, λόγω τιμωρίας του Ατρόμητου
Ας δούμε τις ενδεκάδες που θα αρχίσουν οι δύο ομάδες τον αγώνα
Παναθηναϊκός: Βλαχοδήμος – Κουλιμπαλί, Κουτρουμπής, Ευαγγέλου, Χουλτ – Ζέκα, Κουρμπέλης, Μπουμάλ, Εμποκού – Κλωναρίδης, Μπεργκ
Υπάρχει ακόμα ερωτηματικό για τη συμμετοχή του Χουλτ που έχει νιώσει ενοχλήσεις στην προθέρμανση και ακόμα δεν έχει αποφασιστεί οριστικά η συμμετοχή του
Στον πάγκο: Κοτσόλης, Χατζηγιοβάνης, Μαρινάκης, Λουντ, Μολίνς, Μέστο, Βλαχοδήμος
Ατρόμητος: Θεοδωράκης – Κυριακίδης, Φυτανίδης, Ζησόπουλος, Κατράνης – Μανιάτης, Μπάγκα – Ούμπιντες, Τόνσο, Ντιγκινί – Ντάουντα.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Θεοδωράκης κάνει το επαγγελματικό του ντεμπούτο σε ηλικία 20 ετών
Στον πάγκο: Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Νάτσος, Βασιλείου, Πλατέλλας, Λημνιός, Μπρίτο
Διαιτητής ο Δημήτριος Καραντώνης, α' βοηθός ο Εμμανουήλ Βλάσσης, β' ο Ανδρέας Φωτόπουλος και 4ος ο Κωνσταντίνος Αντωνίου
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Έναρξη του ματς
Στο γήπεδο είναι και ο Γιόσου Σαριέγκι
4' Ωραία συνεργασία των παικτών του Παναθηναϊκού εκτός περιοχής, κλείνει τον Κλωναρίδη με το σώμα ο Ζησόπουλος και μπλοκάρει ο Θεοδωράκης
6' Σέντρα του Χουλτ για τον Μπουμάλ, λίγο πιο ψηλά η μπάλα από το κεφάλι του Καμερουνέζουν εξτρέμ
10' Ανακόπτεται με οφσάιντ ο Μπεργκ, με τον Σουηδό να φαίνεται να φεύγει από την ίδια ευθεία της άμυνας του Ατρόμητου. Λανθασμένη υπόδειξη από τον β' βοηθό, Φωτόπουλο
14' Πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς για τον Ατρόμητο! Σουτ του Ντιγκινί έξω από την περιοχή, τρομερή επέμβαση του Βλαχοδήμου που απέκρουσε σε κόρνερ. Ένα λεπτό νωρίτερα ο Παναθηναϊκός ζήτησε χέρι μέσα στην περιοχή του Ατρόμητου, ωστόσο ακόμα δεν έχει δοθεί ριπλέι της φάσης
17' Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν έχει την ενέργεια των προηγούμενων αγωνιστικών. Επικίνδυνος ο Ατρόμητος στις αντεπιθέσεις
19' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Κλωναρίδη
23' Ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να αναπτυχθεί κυρίως από τα αριστερά με Εμποκού και Χουλτ
24' Σώζει τον Ατρόμητο ο Ζησόπουλος με προβολή στο πλασέ του Κλωναρίδη
27' Ανενόχλητος την κεφαλιά ο Ντάουντα, αλλά είναι πολύ αδύναμη και μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος
33' Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπεργκ αποφεύγει το μαρκάρισμα του Φυτανίδη, έκανε το σουτ από διαγώνια θέση προς το τέρμα και απέκρουσε ο Θεοδωράκης
36' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη για φάουλ στον Μπεργκ
37' Τρομερή επέμβαση του Θεοδωράκη! Ο Μπεργκ έκανε τη σέντρα χωρίς να στοχεύει κάποιον συμπαίκτη του, ο Κυριακίδης έβαλε άτσαλα το πόδι του και ενώ η μπάλα κατευθυνόταν στην εστία του Θεοδωράκη, πετάχτηκε ο νεαρός γκολκίπερ και έδιωξε σε κόρνερ
41' Κεφαλιά του Εμποκού, η μπάλα μακριά από την εστία του Θεοδωράκη
Λήξη α' ημιχρόνου. Παναθηναϊκός-Ατρόμητος 0-0
Ο Ατρόμητος είχε την πρώτη καλή ευκαιρία του ματς με το σουτ του Ντιγκινί να το αποκρούει εντυπωσιακά ο Βλαχοδήμος, ενώ ο Παναθηναϊκός που ανέβασε ρυθμούς μετά το 30', είχε στο 33' την ευκαιρία με τον Μπεργκ και στο 37' το παρολίγον αυτογκόλ του Κυριακίδη, αλλά και στις δύο περιπτώσεις ο Θεοδωράκης είχε καταπληκτικές αντιδράσεις
Έναρξη β' ημιχρόνου χωρίς αλλαγές
49' Πιέζει πολύ ο Παναθηναϊκός σε αυτά τα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου
50' Κακό γύρισμα του Ευαγγέλου μέσα στην περιοχή, η μπάλα άουτ
52' Αδύναμο σουτ του Κλωναρίδη, μπλοκάρει ο Θεοδωράκης
53' Σέντρα του Κουλιμπαλί από τα δεξιά, κεφαλιά του Μπεργκ, η μπάλα άουτ
55' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Μπουμάλ, μέσα ο Μολίνς
59' Σουτ του Κουλιμπαλί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Θεοδωράκης
63' Κίτρινη κάρτα στον Χουλτ για θέατρο. Λανθασμένη υπόδειξη, αφού είναι υπερβολική η απόφαση του διαιτητή.
65' Σουτ του Κλωναρίδη, η μπάλα ψηλά άουτ
66' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Τόνσο, μέσα ο Λημνιός
68' Σέντρα του Κατράνη, παίρνει την κεφαλιά ο Ντάουντα, αλλά και πάλι είναι αδύναμη και φεύγει άουτ, μακριά από τον στόχο
71' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Ντάουντα, με τον Νιγηριανό όμως να έχει ολοκληρώσει άστοχα τη φάση.
72' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηγιοβάνης στη θέση του Κλωναρίδη
74' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Νάτσος, εκτός ο Μανιάτης
76' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Ευαγγέλου, μέσα ο Λουντ
79' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Κεφαλιά του Κουρμπέλη από κόρνερ, η μπάλα πάνω από την εστία.
80' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Εκπληκτικό σουτ του Χατζηγιοβάνη, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!
83' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σύγχυση στην άμυνα του Ατρόμητου, ο Μπεργκ θέλησε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά απομάκρυνε ο Ζησόπουλος
84' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ντιγκινί, μέσα ο Πλατέλλας
86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΟΛΙΝΣ!
Κάθετη του Εμποκού στον Μπεργκ, ο Σουηδός έδωσε την ασίστ στον Μολίνς, ο παίκτης του Παναθηναϊκού πήρε την κόντρα από τον Θεοδωράκη και σε κενή εστία έκανε το 1-0
89' Ανησυχία στον Παναθηναϊκό! Μυϊκό πρόβλημα ο Ζέκα που πιάνει με τον οπίσθιο μηριαίο.
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
Κίτρινη κάρτα σε Εμποκού και Λουντ προκειμένου να συμπληρώσουν κάρτες
Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη που είναι η δεύτερη και αποβάλλεται
Λήξη του αγώνα με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί 1-0 του Ατρόμητου, με γκολ του Μολίνς στο 86'