Ηρακλής-Παναιτωλικός

53' Περόνε, 85' Μπαστακός-31' Ρόσα

18:43
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ηρακλής-Παναιτωλικός, για την 29η αγωνιστική της Super League.
18:44
Το ματς έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον μόνο για τον «Γηραιό», που παλεύει για τη σωτηρία του και στοχεύει στην τέταρτη σερί νίκη (ύστερα από αυτές επί των Κέρκυρας, Λεβαδειακού, ΠΑΣ Γιάννινα), που θα τον φέρει κοντά στην παραμονή ή θα του την εξασφαλίσει.
18:44
Όλα αυτά εντός γηπέδου βέβαια, καθώς εκκρεμεί και το θέμα της άδειας. Οπότε, μπορεί να τα καταφέρει εντός αγωνιστικών χώρων, αλλά να υποβιβαστεί… στα δικαστήρια.
18:45
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες…
18:45
Ηρακλής (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Αργυρόπουλος, Στάμου, Τζανετόπουλος, Ιντζόγλου, Αγγελόπουλος, Λεοζίνιο, Κούρος, Μοντέιρο, Περόνε
18:45
Στον πάγκο του «Γηραιού»: Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Πασάς, Ζιαμπάρης, Γροντής, Ηλιάδης, Μπαστακός
18:46
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Παπάζογλου, Κούσας, Μύγας, Ρότσα, Μπράβο, Λόπες, Ρόσα, Κλέσιο, Ρέι, Μουνιός
18:46
Στον πάγκο της ομάδας του Αγρινίου: Καβουσάκης, Βασιλούδης, Βακράκος, Κουτρουμάνος, Τσοκάνης, Χαντάκιας, Γιαννιώτης
18:49
Ο Σάββας Παντελίδης δεν έχει στη διάθεσή του τον Χρήστο Δώνη που δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής λόγω της αποβολής του (με δύο κίτρινες κάρτες) στην αναμέτρηση με τον ΠΑΣ
18:50
Διαιτητής: Δημήτριος Θάνος. Βοηθοί: Κωνσταντίνος Ποντίκης, Γεώργιος Πασχάλης 4ος Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης
19:04
3' Ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Περόνε τροφοδότησε τον Λεοζίνιο με κεφαλιά, η μπάλα κόντραρε και έφυγε σε κόρνερ
19:07
Ο Μοντέιρο "τεστάρει" τον Κυριακίδη με εκτέλεση κόρνερ, αλλά ο Έλληνας πορτιέρο αντέδρασε καλά και απομάκρυνε τον κίνδυνο
19:08
Έχει μπει δυνατά ο Ηρακλής
19:10
8' Πρώτη τελική για τον Παναιτωλικό. Ο Λόπες σούταρε και η μπάλα πέρασε εκτός
19:15
12' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ρέι εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα βρήκε στον Περόνε
19:15
14' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Ρόσα, ο Χουάντερσον έδιωξε σε κόρνερ και ενώ η μπάλα κατευθυνόταν εκτός
19:17
15' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Περόνε έπιασε την κεφαλιά και ο Κυριακίδης με δυσκολία έδιωξε σε κόρνερ
19:27
19:27
19:27
19:30
27' Τελική για τον Ηρακλή. Σουτ του Λεοζίνιο, μπλόκαρε ο Κυριακίδης
19:30
Με τα τωρινά δεδομένα: 10. Κέρκυρα 32 11. Παναιτωλικός 32 β. 12. ΑΕΛ 28 β. 13. Αστέρας 27 β. 14. Ηρακλής 26 β. 15. Λεβαδειακός 24 β. 16. Βέροια 22 β.
19:31
30' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 0-1
19:32
Ο Ρόσα έκανε ωραία κίνηση από τα δεξιά προς τον άξονα και με συρτό σουτ με το αριστερό πόδι, νίκησε τον Χουάντερσον που δεν μπόρεσε να αντιδράσει
19:40
38' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Λόπες, ο Χουάντερσον απέκρουσε με δυσκολία.
19:41
Ο Ηρακλής έχει μπλοκάρει μετά το γκολ που δέχθηκε
19:43
42' Κίτρινη για τον Ηρακλή, την είδε ο Στάμου
19:44
43' Εκτέλεση κόρνερ του Λόπες, η μπάλα βρήκε στο τείχος και έφυγε εκτός
19:45
44' Κοντά σε δεύτερο γκολ ο Παναιτωλικός. Γυριστό σουτ του Μπράβο, έδιωξε με δυσκολία ο Στάμου πάνω στη γραμμή
19:46
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος
19:47
Τέλος πρώτου μέρους. Ηρακλής-Παναιτωλικός 0-1
19:49
Οι φιλοξενούμενοι προηγούνται με το τέρμα του Ρόσα στο 30ο λεπτό. Ο "Γηραιός" από τη μια είχε αρκετές ευκαιρίες να προηγηθεί, από την άλλη θα μπορούσε να είχε βάλει κι άλλο γκολ ο Παναιτωλικός, που έλεγξε την κατάσταση μετά το πρώτο μισάωρο
20:02
Ετοιμάζονται Γροντής και Μπαστακός για τον Ηρακλή
20:02
Ο Γροντής στη θέση του Αγγελόπουλου και ο Μπαστακός στη θέση του Αργυρόπουλου.
20:03
Έναρξη δεύτερου μέρους
20:10
20:11
Από μια μεγάλη ευκαιρία για τις δύο ομάδες. Αρχικά, ο Κλέσιο παραλίγο να πετύχει καταπληκτικό γκολ κόντρα στον Χουάντερσον στο 50' και λίγο μετά ο Κούρος άγγιξε το 1-1 και ο Παπάζογλου έδιωξε σε κόρνερ.
20:13
53' ΓΚΟΛ ο Ηρακλής, 1-1! Περόνε και Μπαστακός πίεσαν πολύ ψηλά και ο δεύτερος έκλεψε την μπάλα, μπήκε από τα αριστερά και έστρωσε στον Αργεντινό που σούταρε δυνατά και ο Κυριακίδης, παρότι η μπάλα πήγε πάνω του, δεν κατάφερε να προστατεύσει την εστία του
20:27
56' Σουτ του Ρέι, ο Χουάντερσον απέκρουσε δύσκολα
20:27
57' Κίτρινη στον Ρότσα
20:28
59' Ο Τσοκάνης στην θέση του Ρότσα
20:28
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Λεοζίνιο απέναντι στον Κυριακίδη και ο πορτιέρο του Παναιτωλικού του είπε «όχι».
20:29
62' Σουτ του Γροντή για τον Ηρακλή, ο Κυριακίδης έδιωξε δύσκολα.
20:30
63' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Ρόσα μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε εκτός σε κόρνερ.
20:30
65' Ο Κουτρομάνος στη θέση του Μουνιός για τον Παναιτωλικό
20:31
69' Κίτρινη στον Μύγα.
20:33
74' Ο Πασάς στη θέση του Κούρου που αντιμετωπίζει κάποιο πρποβλημα
20:33
75' Ο Χαντάκιας στη θέση του Μύγα.
20:41
83' Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Δυνατό σουτ του Γροντή έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Κυριακίδης
20:42
85' ΓΚΟΛ ο Ηρακλής, 2-1!
20:44
Ο Μπαστακός με πλασέ από κοντά ύστερα από εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, πετυχαίνοντας γκολ-παραμονής για τον "Γηραιό"