Κέρκυρα-Πανιώνιος

18:53
Καλησπέρα σε όλους από το νησί των Φαιάκων.
18:55
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Κέρκυρας με τον Πανιώνιο. Αδιάφορο βαθμολογικά το ματς και για τις δύο ομάδες. Οι Φαίακες έχουν σοθεί και μαθηματικά, οι κυανέρυθροι έχουν εξασφαλίσει την παρουσία τους στα πλέι οφ.
18:56
Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Γκομές, Ιωάννου, Βενέτης, Ντιόγκο, Σιόντης, Επστάιν, Ανδρεόπουλος, Κέβιν, Σπίνουλας, Τουράμ
18:56
Πανιώνιος: Γιαννιώτης, Τασουλής, Μούκταρης, Κόρμπος, Μασούρας, Βλάχος, Μπεν, Σαββίδης, Γκιοάτα, Ταπόκο, Γεσίλ
18:59
Σέντρα στην αναμέτρηση
19:05
Οι παίκτες της Κέρκυρας έχουν σχεδόν μόνιμα την μπάλα στα πόδια τους στο πρώτο πεντάλεπτο και ψάχνουν διαδρόμους προς την εστία του Πανιωνίου.
19:10
Ανεβαίνει σιγά-σιγά ο Πανιώνιος, που κέρδισε δύο κόρνερ στα τελευταία λεπτά.
19:19
Συμπληρώσαμε 20' αγώνα, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.
19:22
23' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μπεν, δεν βρίσκει στόχο.
19:25
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ, 1-0
19:26
Η μπάλα φτάνει στα αριστερά και στον Επστάιν, η άμυνα του Πανιωνίου δεν μπορεί να διώξει και ο Γερμανός με το εξωτερικό από διαγώνια θέση ανοίγει το σκορ με ωραίο σουτ.
19:46
Ημίχρονο στην Κέρκυρα. Οι γηπεδούχοι προηγούνται 1-0 με το γκολ του Επστάιν από το 26'. Λίγα πράγματα ως τώρα από τον Πανιώνιο
20:04
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος της αναμέτρησης.
20:10
50' Ο Κόρμπος πλάσαρε, ο Ντιόγκο πρόλαβε και με προβολή παραχώρησε κόρνερ
20:13
Ο Πανιώνιος δείχνει να μην έχει τις επιθετικές λύσεις για να απειλήσει ουσιαστικά την Κέρκυρα...
20:17
58’ Διπλή αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Ταπόκο ο Καθάριος και στου Γεσίλ ο Λάμπρου, με τον Μιλόγεβιτς να θέλει να δώσει άλλη… πνοή στην επίθεση της ομάδας του.
20:21
60' Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη της Κέρκυρας.
20:27
68' Σε ετοιμότητα ο Γιαννιώτης, μπλοκάρει την μπάλα από σουτ του Γκόμεζ από πλάγια θέση.
20:29
70' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα να κλειδώσει τη νίκη. Ο Κέβιν βγήκε σε τετ-α-τετ απέναντι από τον Γιαννιώτη, αλλά σημάδεψε άουτ!
20:29
72' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Κέβιν, ο Ζορμπάς
20:33
75' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Μασούρα, ο Μαχμούτοβιτς
20:48
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.
20:49
90+1' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Επστάιν, ο Γεωργακόπουλος
20:53
Λήξη του αγώνα. Η Κέρκυρα πήρε νίκη απέναντι στον Πανιώνιο (1-0) σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι.