Βέροια-Αστέρας

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση της υποβιβασμένης Βέροιας με τον Αστέρα Τρίπολης.
Καλσηπέρα σε όλους από την πρωτεύουσα της Ημαθίας.
Η τοπική Βέροια υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
Βαθμολογικά αδιάφορη η "βασίλισσα του βορρά", καθώς έχει ήδη υποβιβαστεί, ενώ οι φιλοξενούμενοι χρειάζονται τη νίκη για να σφραγίσουν και μαθηματικά την παραμονή τους.
Η Βέροια ξεκινά με Καντιμοίρη, Βασιλαντωνόπουλο, Μπαλάφα, Αντονιάν, Τόμας, Καλί, Ασίγκμπα, Λινάρδο, Μίλιεβιτς, Καπετάνο, Σαρπόνγκ.
Και οι 11 του Αστέρα Τρίπολης είναι Αθανασιάδης, Γιαννούλης, Μπέρτος, Τριανταφυλλόπουλος, Σελίν, Τσουκαλάς, Ιγκλέσιας, Μάσα, Λούις, Ιωαννίδης, Μανιάς.
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Σέζος, με βοηθούς τους Δημητριάδη και Καραβασίλη.
1' Σέντρα του αγώνα.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ!
4' Ο Μάσα έβγαλε στον Μανιά και ο Έλληνας επιθετικός τελείωσε σωστά τη φάση κάνοντας το Βέροια-Αστέρας Τρίπολης 0-1.
ΓΚΟΛ 2-0 Ο ΑΣΤΕΡΑΣ!
8' Ξανά ο Μανιάς σκόρερ για τους φιλοξενούμενους.
10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ!
Ο Λινάρδος μειώνει για τους γηπεδούχους.
Απίθανα πράγματα στην Ημαθία! Η Βέροια ισοφαρίζει με τον Καπετάνο!
Ούτε 15 λεπτά αγώνα δεν έχουν συμπληρωθεί και ήδη το σκορ είναι στο 2-2. Χωρίς ουσιαστικό άγχος (και άμυνες) οι δύο ομάδες.
Κι άλλο γκολ για την Βέροια που κάνει το 3-2 από 0-2!
21' Ο Λινάρδος "απαντά" στον Μανιά πετυχαίνοντας κι αυτό το δεύτερο προσωπικό τέρμα του.
37' Η Βέροια κάνει το 4-2 με τον Σαρπόνγκ!
Ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε αλλάζοντας πορεία και κατέληξε στα δίχτυα.
45' Ημίχρονο στην Ημαθία, η Βέροια προηγείται 4-2 σε ένα τρελό πρώτο ημίχρονο.
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
Με μια αλλαγή ξεκινά ο Αστέρας το δεύτερο ημίχρονο αφού ο Γκοντό μπαίνει αντί του Ιωαννίδη.
47' Κίτρινη κάρτα στον Μίλιεβιτς.
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ!
Ποιος άλλος; Ξανά ο Μανιάς σκοράρει για τον Αστέρα και μειώνει σε 4-3.
Αυτό είναι το τρίτο σημερινό γκολ του επιθετικού της ομάδας της Αρκαδίας.
60' Αλλαγή για την Βέροια. Ο Σούλε αντί του Τόμας.
61' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Στανισάβλιεβιτς στη θέση του Φαρίνια.
76' Κίτρινη κάρτα στον Στανισάβλιεβιτς.
79' Αλλαγή στο ματς με τον Παπαδόπουλο να μπαίνει στη θέση του Μίλιεβιτς.
90' Αλλαγή για την Βέροια. Ο Κωνσταντινίδης αντί του Λινάρδου, ενώ ο Τσιλιανίδης μπήκε στη θέση του Τσουκαλά.