Πανιώνιος-Λεβαδειακός

18:45
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Λεβαδειακός, για την 30η και τελευταία αγωνιστική της Super League
18:49
Από τη μια, για τους γηπεδούχους πρόκειται για ματς... φιέστα που σκοπεύουν να κλείσουν πανηγυρικά τις υποχρεώσεις τους στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος. Πάντως, θα έχουν πολλές αλλαγές στο αρχικό τους σχήμα. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι έχουν υποβιβαστεί βαθμολογικά και ελπίζουν να παραμείνουν στην πρώτη κατηγορία από... σπόντα. Δηλαδή, μέσω κάποιας δικαστικής απόφασης.Οπότε, το μοναδικό κίνητρο είναι να αποφύγουν την τελευταία θέση.
18:55
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:55
Πανιώνιος (Μιλόγεβιτς): Μπαντής, Αντωνιάδης, Μασούρας, Γκιοάτα, Μουκτάρης, Σιώπης, Σαββίδης, Καθάριος, Ταπόκο, Μπεν, Μαχμούτοβιτς
18:56
Λεβαδειακός: Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Μεντί, Βούρος, Τριποτσέρης, Κουλιμπαλί, Καραχάλιος, Σουμπίνιο, Τόνι Σίλβα, Καραμπουέ, Βασιλείου
18:59
Στον πάγκο των κυανέρυθρων: Βοσνιάδης, Λάμπρου, Φούντας, Βουκελάτος, Σταυρόπουλος, Γεσίλ, Μπάλλας
19:00
Στον πάγκο της ομάδας της Λιβαδειάς: Μοσχονάς, Καλτσάς, Μάγκας, Γιακουμάκης, Γιουσούφ, Σένκα, Ουόν
19:00
Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκούλας., Βοηθοί: Βασίλειος Νικολακάκης, Παναγιώτης Κασσαβέτης 4ος Διαιτητής: Νικόλαος Ρατσιάτος
19:00
Έναρξη στο ματς!
19:01
Λίγο πριν την έναρξη της αναμέτρησης, τιμήθηκε από την ΠΑΕ Πανιώνιος ο Μανώλης Σιώπης, ο οποίος αναμένεται να επιστρέψει στον Ολυμπιακό μετά το τέλος της σεζόν, αλλά και ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς.
19:06
6' ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος, 1-0!
19:07
Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν και ο Ταπόκο με φοβερό σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής εκτέλεσε τον Ναμάσκο
19:07
7' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 1-1!
19:09
Οι γηπεδούχοι έκαναν μια σειρά λαθών λίγο έξω από την περιοχή τους, ο Σουμπίνιο κέρδισε τις κόντρες και ο Καραμπουέ είδε την μπάλα να του στρώνεται κοντά στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και με γλυκό συρτό σουτ νίκησε τον Μπαντή που δεν μπόρεσε να αντιδράσει
19:10
19:10
19:11
19:11
19:21
Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Τόνι Σίλβα άδειασε τον Σαββίδη, από τα δεξιά και πλάσαρε τον Μπαντή που απέκρουσε
19:25
25' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός 1-2
19:26
Ο Σουμπίνιο εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και ο Μεντί κέρδισε αρχικά κατά κράτος στον αέρα την αντίπαλη άμυνα και παράλληλα τον Μπαντή που δεν είχε καλή αντίδραση και καλή θέση
19:27
"Εξαφανίστηκε" ο Πανιώνιος από το γήπεδο μετά το γκολ που πέτυχε.
19:28
19:29
19:34
34' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο μετά από ώρα. Δυνατό σουτ του Ταπόκο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε πολύ πάνω από την εστία του Ναμάσκο
19:37
Εκτέλεση φάουλ του Μπεν από καλή θέση, η μπάλα έφυγε πάνω από την αντίπαλη εστία.
19:40
39' Σουτ του Σιώπη, αλλά ο Ναμάσκο και πάλι ήταν σε καλή θέση και ,μπλόκαρε την μπάλα
19:44
44' Κίτρινη για τον Βασιλείου
19:46
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος
19:47
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος-Λεβαδειακός 1-2
19:48
Ο Πανιώνιος ξεκίνησε κάπως πιο δυνατά το ματς και άνοιξε το σκορ στο 6' με το πανέμορφο γκολ του Ταπόκο, αλλά η απάντηση ήρθε στο επόμενο λεπτό με τον Καραμπουέ και η ολική ανατροπή έγινε στο 25' με τον Μεντί. Από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι κράτησαν με σχετική άνεση το υπέρ τους προβάδισμα.
20:03
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
20:07
48' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μαχμούτοβιτς υποδέχθηκε την μπάλα μέσα στην περιοχή και λίγο δεξιά και με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ναμάσκο
20:16
56' Πολύ καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν ωραία στην αντεπίθεση, ο Καραμπουέ καθυστέρησε κάπως και τον πρόλαβε η αντίπαλη άμυνα, αλλά αυτός κατάφερε να κάνει ωραίο σουτ και ο Μπαντής έδιωξε με δυσκολία.
20:16
57' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μπάλλας αντί του Ταπόκο στο ματς
20:18
58' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Μαχούτοβιτς βγήκε στην αντεπίθεση και έπιασε δυνατό σουτ μεν, άτσαλο δε, στέλνοντας την μπάλα εκτός
20:19
60' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Λάμπρου αντί Καθάριου στο ματς
20:26
68' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Γιακουμάκης αντί του Βασιλείου στο ματς
20:30
68' Απίθανη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Αντωνιάδης έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Ναμάσκο άλλαξε ελαφρώς την πορεία της μπάλας που στρώθηκε στον Μαχμούτοβιτς που δεν μπόρεσε από κοντά και με πεσμένο τον πορτιέρο του Λεβαδειακού να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά στον αντίπαλο τερματοφύλακα
20:30
70' Δεύτερη αλλαγή για το Λεβαδειακό με τον Καλτσά να παίρνει τη θέση του Κουλιμπαλί
20:33
73' Γεσίλ αντί Μαχμούτοβιτς στο ματς για τον Πανιώνιο
20:45
87' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 1-3!
20:46
Ο Σουμπίνιο έπιασε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Μπαντής αντέδρασε πολύ καλά και έκανε δώρο την μπάλα στον Γιακουμάκη που από κοντά έκανε το 3-1
20:50
Απίθανη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Καραμπουέ βρέθηκε απέναντι από τον Μπαντή, αλλά κλώτσησε μεγάλη ευκαιρία.