Καλησπέρα σας
17:08
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το Περιστέρι ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Πλατανιά για την 30ή και τελευταία αγωνιστική της Super League
17:13
Στο περιθώριο του σημερινού ματς θα βραβευθούν από τον Ατρόμητο, ο προπονητής του Πλατανιά, Γιώργος Παράσχος για την προσφορά του στους Περιστεριώτες και οι Εντουάρντο Μπρίτο και Νίκος Λαζαρίδης, που ολοκληρώνουν τη θητεία τους στους Περιστεριώτες
17:15
Τον Γιώργο Παράσχο θα βραβεύσει ο Γιώργος Σπανός ενώ τους δύο παίκτες του Ατρόμητου θα βραβεύσει ο Δήμαρχος του Περιστερίου, Ανδρέας Παχατουρίδης
17:23
Ο αγώνας είναι βαθμολογικά αδιάφορος και για τις δύο ομάδες με τους Κρητικούς να τερματίζουν στην 7η θέση και τον Ατρόμητο να είναι αυτή τη στιγμή 8ος
18:24
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
18:29
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ - Κιβρακίδης, Ζησόπουλος, Λαζαρίδης, Κατράνης - Μανιάτης, Μανιάτης - Λημνιός, Τόνσο, Ντιγκινί - Ντάουντα
18:31
Πλατανιάς: Κοκαλάς, Μαραγκός, Καρυπίδης, Κάργας, Στανισάβλιεβιτς, Γουνδουλάκης, Ντεβέσα, Παπανικολάου, Γιακουμάκης, Σίγκνεβιτς,Πριντέτα
18:32
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Θεοδωράκης, Κοντοές, Μπρίτο, Τσατσόπουλος, Νάτσος, Μπάγκα, Βασιλείου
18:33
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Σωτηρίου, Ραχμάν, Σάαντο, Ρενάτο, Σκουλουδάκης, Μενδρινός
18:35
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας), Α' Βοηθός: Κωνστάντιος (Εύβοιας), Β' Βοηθός: Πρέντζας (Δυτικής Αττικής), 4ος: Μπλούνας (Φθιώτιδας)
19:01
1' Έναρξη της αναμέτρησης μετά τις σχετικές βραβεύσεις
19:04
3' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον πλασέ του Ντιγκινί να κοντράρει σε αμυντικούς των φιλοξενούμενων
19:11
11' Μοιρασμένο ματς μέχρι τώρα και φυσικά χωρίς σκοπιμότητες
19:13
12' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Λημνιός έκανε πολύ ωραία ενέργεια από αριστερά, γύρισε την μπάλα στην καρδιά της περιοχής του Πλατανιά και ο Ντάουντα εκμεταλλευόμενος τις κόντρες έγραψε το 1-0.
19:18
18' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Ούμπιντες με υπέροχη μπαλιά βρήκε τον Τόνσο, αυτός κρέμασε τον Κοκαλά, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι, αφού αργά και βασανιστικά, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι
19:21
20' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σουτ του Τόνσο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κοκαλά.
19:33
32' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Τόνσο κινήθηκε αμαρκάριστος μέχρι το ύψος της μεγάλης περιοχής, έκανε το σουτ με το αριστερό, αλλά ο Κοκαλάς απέκρουσε σε κόρνερ
19:41
39' ΤΡΟΜΕΡΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ! Η άμυνα του Ατρόμητου απομάκρυνε την μπάλα, ωστόσο αυτή στρώθηκε στον Κάργα, που με απευθείας σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο δεξί «Γ» της εστίας του Γκορμπούνοφ
19:43
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Ντιγκινί ολοκληρώνει άψογα τη φάση στην περιοχή του Πλατανιά και γράφει το 2-1
19:46
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Ατρόμητο να προηγείται 2-1 του Πλατανιά
20:02
46' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Μαραγκός, μέσα ο Σκουλουδάκης
20:04
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
20:16
57' Φάουλ του Ούμπιντες, εντελώς αμαρκάριστος στην περιοχή ο Ντάουντα, αλλά η κεφαλιά του δεν είναι καλή και η μπάλα καταλήγει άουτ
20:19
60' Κίτρινη κάρτα στον Τόνσο
20:27
69' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ντάουντα, μέσα ο Μπάγκα
20:33
74' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Ντεβέσα, μέσα ο Ρενάτο
20:34
75' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ο Λημνιός κινήθηκε υπέροχα από τα δεξιά, έκανε την παράλληλη πάσα στον Ντιγκινί που με ιδανικό πλασέ κάνει το 3-1
20:39
80' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Τόνσο, μέσα ο Μπρίτο που αποθεώνεται από όλους τους συμπαίκτες του
20:46
87' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Σίγκνεβιτς, μέσα ο Σάαντο
20:50
90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Αυτογκόλ από τον Σάαντο έπειτα από σέντρα του Μανιάτη και 4-1
20:51
91' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Λημνιός, μέσα ο Τσατσόπουλος